Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні
Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету
19 °C
Фізична культура та спорт

 

 У місті діють 8 комунальних закладів фізичної культури і спорту (КДЮСШ № 1, КДЮСШ № 2, СДЮШОР з боксу, ДЮКСШ «Фаворит», СДЮСШ з  дзюдо, КДЮСШ «Авангард», центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», МФК «Кремінь»). В закладах функціонують відділення з 20 олімпійських видів спорту  (бокс, дзюдо, футбол, легка атлетика, велоспорт, важка атлетика, боротьба греко-римська, баскетбол, волейбол, тхеквондо (ВТФ), волейбол пляжний, гімнастика художня, важка атлетика, веслування на байдарках і каное, теніс настільний, кінний спорт, хокей з шайбою, плавання, бадмінтон, карате) та 6 відділень з неолімпійських видів спорту (фрі-файт, веслування на човнах «Дракон», більярдний спорт, кікбоксинг, таеквондо (ІТФ), змішані єдиноборства (ММА).

Щорічно проводяться комплексні та багатоступеневі фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, змагання міського, обласного та державного рівнів  серед  всіх верств та груп населення.     

       

    

         

З метою покращення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, стану матеріально-технічного забезпечення сфери фізичної культури і спорту, пропаганди здорового способу життя та створення умов для всебічного гармонійного розвитку населення в місті діють Програми:  «Комплексна Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2019-2022 роки»; «Програма з ремонту, реконструкції  існуючих  та  будівництва  і облаштування  нових багатофункціональних спортивних майданчиків за місцем проживання та  відпочинку  населення  на 2017-2022 роки». 

        

Кременчужани - учасники, переможці та призери Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор, Всесвітніх Універсіад, Кубків і чемпіонатів світу та Європи:

 Володимир Кисельов - чемпіон ХХІІ літніх Олімпійських ігор 1980 року (м. Москва) з легкої атлетики;  Надія Ткаченко – чемпіонка ХХІІ літніх Олімпійських ігор 1980 року (м. Москва) з легкої атлетики; Тетяна Рагозіна – учасниця ХХVІ літніх Олімпійських ігор1996 року (м. Атланта), Кубків та чемпіонатів світу та Європи з легкої атлетики; Володимир Кравченко - учасник ХХVІ літніх Олімпійських ігор 1996 року (м. Атланта), призер командного чемпіонату Європи  з легкої атлетики; В’ячеслав Сенченко - учасник ХХVІІ літніх Олімпійських ігор 2000 року (м. Сідней), чемпіон світу, чемпіон Європи з боксу; Дениз Юлдашев – чемпіон та призер чемпіонатів світу та Європи, фіналіст Кубку світу з боксу;  Дмитро Саблін - учасник ХХVІІ літніх Олімпійських ігор 2000 року (м. Сідней), неодноразовий переможець та призер  чемпіонатів світу та Європи з веслування на каное; Світлана Рудалова - учасниця ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор 2004 року (м. Афіни) з художньої гімнастики; Вадим Лепський - учасник ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор 2004 року    (м. Афіни) з плавання; Ганна Мельниченко  - учасниця  ХХІХ літніх Олімпійських ігор 2008 року (м. Пекін ) та ХХХ літніх Олімпійських ігор 2012 року (м. Лондон), чемпіонка світу, призерка Всесвітньої  Універсіади, Кубку світу та Європи з легкої атлетики;  Ольга Ляхова - учасниця ХХХІ літніх Олімпійських ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро), чемпіонка Європи та призерка Всесвітньої  Універсіади з легкої атлетики;  Олег Білоконь – переможець та призер Дефлімпійських ігор, переможець та призер чемпіонатів світу та Європи з легкої атлетики;  Єгор Дементьєв -  чемпіон   літніх Паралімпійских ігор 2012 року (м. Лондон) та 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро), чемпіон світу  з велосипедного спорту; Андрій Голівець - чемпіон літніх Паралімпійских ігор 2012 року  (м. Лондон) з легкої атлетики;                          Сергій Ємельянов - чемпіон літніх Паралімпійских ігор 2016 року (м. Ріо-де-Жанейро), чемпіон світу та Європи з веслування  на параканое; Вікторія Ясевич – учасниця літніх Паралімпійських ігор  2004 року (м. Афіни), 2008 року (м. Пекін ) та 2012 року (м. Лондон) з легкої атлетики;  Віктор Ржаксинський – переможець велогонки світу; Валерій Бражник - чемпіон  Європи з боксу; Денис Пояцика - чемпіон та призер Європи з боксу; Віктор Вихрист - чемпіон  Європи з боксу; Олександр Шадчин - чемпіон  Європи та  світу з волейболу; Віктор Коломоєць - чемпіон  Європи з волейболу; Віталій Попович - призер чемпіонату світу з  дзюдо; Ліза Каланіна - призерка чемпіонату Європи з дзюдо; Ленур Теміров - призер чемпіонату світу з боротьби греко-римської; Дар’я Кареліна - чемпіонка Європи з тхеквондо (ВТФ); Наталья Кобзар - чемпіонка та призерка  чемпіонату світу і Європи серед паралімпійців з легкої атлетики; Анастасія Ковальчук - переможниця та призерка чемпіонатів світу і Європи з більярдного спорту;  Петро Зеркаль - чемпіон світу веслування на човнах «Дракон»; Аліса Бажукова, Андрій Вікленко, Максим Клад, Вадим Гетьман, В’ячеслав Андрeєв, Данило Михайленко, Володимир Домащенко - переможці та призери чемпіонату світу і Європи з кікбоксингу; Максим Сергеєв – чемпіон Європи та призер чемпіонату світу з панкратіону; Олена Захарова, Світлана Коваль,  Світлана Весеніна - чемпіонки світу та Європи з городкового спорт; Ярослав Ткач – переможець Кубку Європи зі скелелазіння;  Яна Швидь - переможниця  Всесвітніх літніх Спеціальних Олімпійських ігор з легкої атлетики; Роман Михайлов - переможець Всесвітніх літніх Спеціальних Олімпійських ігор з баскетболу; Світлана Карпук - призерка  Всесвітніх літніх Спеціальних Олімпійських ігор з тенісу настільного; Яцина Аліна, Піддубна Євгенія, Картошкіна Надія, Іжмекова Наталія, Кузнецова Світлана, Лопушняк Марина, Бритікова Марина, Чумак Арина  – чемпіонки і призерки чемпіонатів Європи та світу з самбо.

Міська влада постійно приділяє велику увагу розвитку фізичної культури і спорту. З 2003 року призначаються стипендії Кременчуцької міської ради для підтримки провідних та перспективних спортсменів міста.

Заслужені тренери України:   

Радченко Олександр Андрійович (велоспорт), Дємєнтьєв Віктор Петрович (велоспорт), Бузько Володимир Якович (легка атлетика),  Гончар Богдан Іванович (бокс), Гайдай Олександр Степанович (бокс), Мельник Михайло Іванович (бокс), Шаляпін Станіслав Володимирович (волейбол), Полівара Віктор Дем’янович (веслування), Сорока Олександр Федосійович (боротьба греко-римська), Новік Василь Васильович (дзюдо), Солодовникова Наталія Прокопівна (гімнастика художня), Козлова Вікторія Михайлівна (легка атлетика), Щипець Юрій Олександрович (легка атлетика),  Севрюк Микола Петрович (городковий спорт),  Волошин Василь Васильович (дзюдо), Губченко Олександр Олександрович (легка атлетика), Каракулов Микола Георгійович (бокс), Тризна Юрій Олексійович (велоспорт), Радченко Роман Олександрович (велоспорт), Кравцов Микола Дмитрович (веслування), Крамарова Лідія Опанасівна (легка атлетика),  Сазонов Олег Юрійович (боротьба греко-римська), Ляховий Олександр Миколайович (бокс), Загірняк Михайло Васильович (альпінізм), Зикова Ірина Сергіївна (легка атлетика), Гончар Олег Богданович (бокс), Середа Валерій Андрійович (дзюдо), Шемаров Володимир Миколайович (фрі-файт).

Заслужені працівники фізичної культури і спорту України:

Гончар Богдан Іванович , Кисельов Володимир Вікторович , Дементьєв Віктор Петрович, Кисельов Олександр Павлович, Шкриль Юрій Миколайович, Радченко Роман Олександрович.