Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Ви тут: Новини >> Тільки офіційно оформлені трудові відносини є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу!

Тільки офіційно оформлені трудові відносини є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу!

Серпень 14, 2019

Завдяки активній позиції та діяльності місцевої влади в м. Кременчуці постійно триває робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації виплати заробітної плати, виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки, недопущення виплати заробітної плати в розмірах, нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати. Необхідно відзначити, що посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості є найвагомішим фактором детінізації відносин у сфері зайнятості населення.

На даний час важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником є легалізація зайнятості населення.

Незважаючи на роз’яснення в засобах масової інформації та вимоги діючого законодавства, оформлення трудових відносин з найманими працівниками належним чином на сьогодні є серйозною проблемою. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальні гарантії, встановлені колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Вагомий внесок у забезпечення ефективної діяльності міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення приносить проведення співбесід з роботодавцями та влаштування різноманітних акцій для привернення уваги суспільства до легального працевлаштування  та отримання офіційної заробітної плати.                                                                               

Шановні роботодавці, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області закликає вас дотримуватися вимог трудового законодавства та легалізувати трудові відносини зі своїми працівниками у найкоротший термін. Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин та виплата суми заробітної плати відповідно до законодавства. Виплата ж заробітної плати в «конверті» послаблює соціальний захист працівників і позбавляє їх всіх законних благ. Використання незадекларованої праці – грубе порушення законодавства про працю. Не чекайте  проведення  перевірки, своєчасно оформляйте трудові відносини з працівниками, виплачуйте і відображайте в звітності реальну заробітну плату.

Шановні працівники, для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів щодо захисту своїх конституційних прав.

 

За матеріалами управління економіки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради

Теги: #Новини