Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

4 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці відкрито сквер ім. Андрія Ізюмова

У Кременчуці відкрито сквер ім. Андрія Ізюмова

Серпень 23, 2019

Носить він ім’я колишнього мера Кременчука, який керував містом наприкінці XІХ століття, а також знаного на увесь світ голуб’ятника Андрія Ізюмова. Саме завдяки йому були виведені нові породи голубів, які збереглися дотепер під назвами «Кременчуцька» та «Крюківська».  

Розбито нову зону відпочинку на вул. Академіка Маслова неподалік від дитячої поліклініки. Авторами ідеї щодо створення скульптурної композиції з голубів є представники екологічного та мистецького  руху міста,   яку було підтримано міською владою. Власне проект розробила відома художниця Кременчука, директор художньої галереї Оксана Бойко, а втілили його в життя - кременчуцькі ковалі.

23 серпня, у День Державного Прапора України, сквер ім. Андрія Ізюмова було урочисто відкрито. Привітав усіх кременчужан і причетних до цієї чудової події міський голова Віталій Малецький. Він зазначив, що з відкриттям нового скверу кременчуцька громада дійсно зробила новий крок у розбудову кращого міста в Україні - Кременчука. Сьогодні ми бачимо трансформацію колись  непримітної зони  в чудове місце для відпочинку.

Цей  новий  рекреаційний куточок - є вдалим проектом співпраці влади та громади, а також даниною пам’яті людині, яка прославила наш Кременчук на увесь світ. Він висловив слова подяки команді авторів і виконавцям проекту за гарно виконану ними роботу, за те, що завдяки їх зусиллям у нашому  місті  з’явилося нове комфортне та європейське місце для відпочинку кременчужан, а скульптура голубів завжди символізуватиме мир і любов, які пануватимуть в місті. Цього дня керівник міста відзначив нагородами людей, які супроводжували проект створення скверу ім. Андрія Ізюмова на різних етапах його реалізації.

Наразі на території зони відпочинку  проведені роботи з облаштування лавок і ліхтарів, мощення плитки, розбито газони та  клумби з автоматичним поливом. Головною прикрасою скверу імені Андрія Ізюмова є скульптурна композиція з  двох голубів «Кременчуцької» та «Крюківської» пород.

Нагадаємо, за час служби Андрія Ізюмова міським головою у Кременчуці були споруджені депо для машин і вагонів міських електричних шляхів (трамваїв), а їх мережа складала у 1917 році 12 км. Крім цього, були розширені міські училища, побудовані Народна аудиторія і Олексіївське комерційне училище, де Ізюмов за власні кошти започаткував стипендію для кращих учнів.

Теги: #Новини

Фотогалерея