Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

15 °C

Ви тут: Новини >> ПЕРЕВАГИ ПРАЦІ В ЗАКОНОДАВЧОМУ ПОЛІ ТА НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ «ТІНЬОВОЇ» ЗАЙНЯТОСТІ

ПЕРЕВАГИ ПРАЦІ В ЗАКОНОДАВЧОМУ ПОЛІ ТА НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ «ТІНЬОВОЇ» ЗАЙНЯТОСТІ

Лютий 27, 2020

Актуальною темою сьогодення залишається боротьба з виплатою заробітної плати в «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати найманим працівникам у розмірі меншому за встановлений законодавством рівень.

Одним із основних заходів, який застосовується Кременчуцьким управлінням Головного управління ДПС у Полтавській області, є заслуховування суб’єктів підприємницької діяльності. Під час таких зустрічей з юридичними та фізичними особами – підприємцями мова йде про те, як вони нараховують заробітну плату найманим працівникам, на якому рівні: менше законодавчо встановленої заробітної плати, нижче середньогалузевої по району, або нижче рівня доходу, який надає право на застосування податкової соціальної пільги.

Кременчуцьким управлінням ГУ ДПС у Полтавській області спільно з органами місцевої влади систематично здійснюється контроль за дотриманням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. З цією метою організовуються засідання комісій, де заслуховують керівників підприємств та організацій, що допустили заборгованість із виплати  заробітної плати, а також тих керівників, де заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірах.

У лютому місяці 2020 року при виконавчому комітеті  Кременчуцької міської ради під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка за участі заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Кременчуцького управління  ГУ ДПС у Полтавській області Алли Шуби,  заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Кременчуцького управління  ГУ ДПС у Полтавській області Ірини Години та представників Департаменту соціального захисту населення та питань АТО, Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, Головного управління Державного Пенсійного фонду України в Полтавській області проведено чергове засідання робочої групи з питань виплати заробітної плати не менше від мінімального розміру, на яке були запрошені керівники 12 юридичних осіб, які відповідно до звітності виплачували заробітну плату у розмірі меншому за встановлений законодавством рівень та по яких встановлено факти зменшення надходжень до бюджету по податку на доходи фізичних осіб.

Під час зустрічі було зясовано причини виплати заробітної плати  у розмірі, меншому законодавчо встановленого мінімуму та наголошено керівникам на необхідності приведення заробітної плати у відповідність до чинних норм законодавства.

Легалізація  тіньових робочих місць та офіційна виплата заробітної плати, детінізація економіки – це не лише розширення бази оподаткування, адже завдяки цьому збільшуватимуться надходження до бюджетів усіх рівнів та можливість офіційно оформленому працівнику відчувати себе соціально захищеним.

                                                                            Кременчуцьке   управління Головного управління

                                                                                                             ДПС у Полтавській області