Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

14 °C

Ви тут: Новини >> Кременчуцька міська ЦБС для дорослих запрошує на святкування Масниці в кращих українських традиціях.

Кременчуцька міська ЦБС для дорослих запрошує на святкування Масниці в кращих українських традиціях.

Лютий 24, 2020

29 лютого з 14:00 по 16:00 годину на площі Перемоги на містян чекає святкування Масниці в кращих українських традиціях.

Сучасність всюди вносить свої корективи, проте давні традиції завжди були і будуть у нашому житті, одна з традицій – відзначення свята Колодія. Саме свято має ще дохристиянську історію і символізує весняне пробудження природи, проте традиції його святкування виявилися настільки сильними, що навіть християнська православна церква включила його до свого календаря.

Свято Колодія має одну цікаву традицію – впродовж усього тижня святкування заміжні жінки збиралися у шинку для чествування колодки, що проходила увесь цикл життя – народжувалася, хрестилася, жила і помирала. Вважалося, що колодка символізувала зиму, що має поступитися весні.

Проте сучасність і тут наклала свій відбиток. Веселі гуляння продовжуються лише один день, грайливе жіноцтво більше не чествує колодку, проте святковий настрій є, бо весна вже на порозі.

Тож ми запрошуємо вас відвідати нашу локацію під назвою «Жіноча Січ», куди можна прийти всім без виключення. На вас чекатимуть цікаві та захоплюючі майстер-класи по зав’язуванню хустки та по виготовленню яскравих сонечок із паперових трубочок. 

А на юних відвідувачів нашої локації чекає «Дерево дитячих мрій», де кожен охочий може допомогти дереву розквітнути листочками-мріями, які обов’язково збудуться!