Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

1 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> 17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Червень 07, 2016

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Цього року Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами проходить під гаслом «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!»
17 червня 1994 року була прийнята Конвекція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Україна приєдналася до Конвекції в 2002 році та прийняла Закон України від 04 липня 2002 року №61-IV.
В рамках Конвекції, опустелюванння розглядається не як  процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Деградація земель та опустелювання вже давно набули глобального виміру та є одними з найбільших викликів для сталого розвитку людства, спричинюючи серйозні проблеми як екологічного, так і соціально-економічного характеру. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу.
Щорічно людство втрачає 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тон родючих ґрунтів.
Землі України також зазнають суттєвого впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабним є ерозія (близько 57,5%, земель країни), забруднення (біля 20% земель країни), підтоплення територій (близько 12% земель країни). Наше рідне місто також страждає від ерозійних процесів через підтоплення та забруднення земель і тому ця проблема для нас нагальна і суттєва. Ґрунти Кременчука необхідно берегти від деградації та не забруднювати їх. Потрібно чітко розуміти наслідки своїх дій і не причиняти природі нашого рідного краю непоправної шкоди. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, вирощування високоенергоємних культур,  нераціональна вирубка лісів тощо.  
Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухою покликаний звернути увагу лю­дей на необхідність міжнародного спів­робітництва для ефективної боротьби з цими явищами.  Цей процес змушує бити тривогу багатьох вчених, оскільки він загрожує навколишньому середовищу як окремих регіонів так і планети в цілому. Поліпшення стану землі відкриває значні резерви збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції і забезпечує суттєве оздоровлення екологічних умов життя людини.
Тому обране гасло «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!» для проведення цього дня. Ми прагнемо об’єднання громадян з державною владою для збереження мальовничості, родючості та багатства нашого краю. Кременчуцька міська рада закликає громадськість приєднатися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами, та долучитися до збереження і невиснажливого використання земельних ресурсів.


Фотогалерея