Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C
Житлово-комунальне господарство

Житлово-комунальне господарство Кременчуцької міської територіальної громади налічує 12 комунальних підприємств, на яких працює 2207 працівників, на цих підприємствах налічується 457 одиниць спеціалізованої техніки. Підприємствами виконуються роботи по озелененню, освітленню,  санітарній очистці і благоустрою території, ремонту доріг і засобів регулювання дорожнього руху, капітальному ремонту та поточному утриманню житлового фонду, утриманню кладовищ і здійсненню організації поховань померлих і надання ритуальних послуг, ліквідації аварійних ситуацій на інженерних мережах, регулюванню чисельності безпритульних тварин, пошукові та аварійно-рятувальні роботи потерпілих на воді і облаштування та підготовка місць масового відпочинку до купального сезону тощо. Це такі комунальні підприємства як: «Кременчуцьке автотранспортне підприємство 1628», «Міськсвітло», «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління», «Кременчукводоканал», «Теплоенерго»,  «Спецкомбінат ритуальних послуг», КГЖЕП «Автозаводське», «Комфортний дім», «Спецсервіс-Кременчук», «Благоустрій Кременчука», «Кременчук АКВА-СЕРВІС», «Квартирне управління».

ТОВ «Житлорембудсервіс», ТОВ «Керуюча компанія «Будсервіс», ТОВ «ЖЕП Перспектива» - це управителі, що обслуговують житловий фонд міста.
Протяжність мереж зовнішнього освітлення міста становить 543,4 км. Протяжність вулично-шляхової мережі міста становить 392,087 км, в тому числі: з асфальтобетонним покриттям - 203,170 км; бруківка - 1,750 км; ґрунтові дороги - 187,167 км. Протяжність мережі зливової каналізації становить 77,377 км та має 1589 оглядових колодязів, 2963 зливоприймальні колодязя з решітками, в тому числі 1302 пластмасові решітки.

Вулично-шляхова мережа Потоківського старостинського округу нараховує 73 вулиці з різними видами покриття проїзної частини. Протяжність вулично-дорожньої мережі становить 40,120 км, в тому числі: з асфальтобетонним покриттям - 19,050 км.

Крім того, до комунальної власності міста належать 2 автомобільні мости (міст через р. Сухий Кагамлик (р-н с. Лашки) та автомобільний міст через  р. Сухий Кагамлик (проспект Лесі Українки). Також є 2 шляхопроводи загальнодержавного значення (шляхопровід по проспекту Свободи та шляхопровід по вулиці Свіштовській).

Площа зелених насаджень загального користування (парки культури та відпочинку, сквери, набережні та бульвари, розподільчі смуги) складає 89,59 га. На утриманні КП «Благоустрій Кременчука» перебувають 5 парків: парк «Студентський», парк «Ювілейний», парк МЮДа, парк «Молодіжний» в с. Потоки, парк «Центральний» в с. Потоки. Також на утриманні вказаного підприємства перебувають 28 скверів, 3 розподільчі смуги (по вул. Великій набережній, вул. Київській та проспекту Свободи), бульвар імені О.С. Пушкіна, площа Незалежності та площа Перемоги, геологічна пам’ятка природи місцевого значення «Скеля – гранітний реєстр».

Загальна площа 29 кладовищ становить 114,7781 га.

Протяжність мереж водопостачання складає 439,773 км:

  • водоводи - 69,323 км;
  • вулична мережа – 174,878 км;
  • внутрішньоквартальні та дворова мережі – 195,572 км;

Протяжність мереж водовідведення складає 271,674 км:

  • напірні колектори – 43,044 км;
  • вулична мережа – 98,818 км;
  • внутрішньоквартальні та дворова мережі – 129,812 км. 

Протяжність трубопроводів централізованого опалення та гарячого водопостачання у 2-х трубному вимірі складає 215,792 км: централізованого опалення - 139,491 км, гарячого водопостачання - 76,301 км.

У місті Кременчуці налічується 1393 багатоквартирних житлових будинків, загальною площею 4275,67 тис.кв.м, з яких на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства «Автозаводське» обліковується 1029  житлових будинків загальною площею 2833,565 тис.кв.м. На території Кременчуцької міської територіальної громади налічується 272  ОСББ та  1 ЖБК.

Середній фізичний знос житлового фонду становить 40-60%. «Ветхими» визнано 28 будинків загальною площею 6,236 тис. кв. м, аварійні будинки відсутні, 360 будинків експлуатуються  більш ніж 50 років, 758 будинків - до 50 років. У місті відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизовано 97,8 % житла, комунальним залишилося трохи більше 2 %  житла.

КП «Благоустрій Кременчука» опікується озелененням міста, а саме: виконує всі ті роботи, без яких місто не може бути зеленим та відповідати сучасним вимогам. У парках, скверах та розподільчих смугах міста висаджені як звичайні для нас види дерев, як то берези, клени, каштани, горобини, так і дерева, які відрізняються від інших формою та забарвленням: береза плакуча «Yongil», клен «Globosum»,  ясень «Плакучий», верба «Матсудана», ясень «Золотий».  На розподільчих смугах та у скверах висаджені квітучі та листяні кущі: спірея «Ван Гута», форзиція «Європейська», рокитник «Золотий дощ», гортензія черешкова та багаторічники: лілійник, гвоздика, хоста різнобарвна.

З метою збереження тривалості життя деревам підприємство виконує роботи по кронуванню зелених насаджень.

При озелененні міста використовуються сучасні методи, а саме:  укладання рулонного газону на великих територіях. Переваги такого методу полягають у простоті в експлуатації (таке покриття легко витримує холод, крім того, очищення рулонного газону відбувається набагато простіше, ніж самостійно вирощеного); невибагливість (рулонний газон прекрасно росте в місцях, недоступних для сонячного світла, завдяки цьому територія буде мати яскравий і соковитий смарагдовий колір з усіх боків ділянки; таке покриття можна відремонтувати (досить відрізати зіпсовану частину і поміняти її на нову); підходить для нерівних поверхонь (рулонні газони приховують рельєфні ділянки, роблячи його візуально більш рівним). 

       

На території скверів, газонів тощо активно застосовується система автоматичного поливу. Наразі є чотири діючі системи автоматичного поливу: сквер ім. О.М. Бабаєва, сквер «Київський», зелена зона по проспекту Лесі Українки навколо САУ ІСУ-152 (танк), вздовж проспекту Свободи, на території зеленої зони біля будівлі колишнього Річкового вокзалу по вул. Першотравневій, буд. 2-В. Встановлені автоматичні системи поливу мають багато можливостей у використанні. До системи можна підключити подачу добрив, збільшити або зменшити інтенсивність зрошення, точно розрахувати необхідну кількість води, повністю автоматизувати процес, налаштувати під кліматичні умови конкретної місцевості. Гнучкі налаштування дозволяють проводити полив газонів, клумб, чагарників і будь-яких інших зелених насаджень  у достатній кількості і в потрібний час.

КП «Кременчуцьке КАТП 1628» виконує перевезення побутових відходів, збирання, видалення й вивезення твердих побутових відходів і рідких нечистот з домоволодінь, незалежно від їхньої відомчої приналежності, та від підприємств, установ, організацій згідно з договорами автотранспортом підприємства, здійснює розміщення та захоронення твердих відходів на міському звалищі, а рідких нечистот – на полях асенізації, виконує механізоване і ручне прибирання проїжджої частини вулиць, вживає заходи з боротьби з ожеледицею і сніговими заметами. Для зменшення надходження несортованих відходів на звалище, підприємство проводить роздільне збирання твердих побутових відходів. Також підприємством проводиться прийом відпрацьованих ртутьвмісних ламп від населення, бюджетних організацій і установ з подальшим транспортуванням їх на демеркурізацію до спеціалізованих підприємств.

КП «Спецсервіс-Кременчук» було створено  з метою ефективної роботи з безпритульними тваринами, яке є єдиним комунальним спеціалізованим підприємством, що надає послуги населенню міста з перетримки, медичної допомоги та передачі безпритульних тварин (після проведення відповідних медичних процедур) бажаючим.

КП «Міськсвітло»  є єдиною спеціалізованою організацією міста, яка забезпечує освітлення вулиць міста. Основними видами діяльності є: утримання та експлуатація, поточний та капітальний ремонти, реконструкція та нове будівництво електромереж зовнішнього освітлення. Підприємство у своїй роботі використовує новітні енергозберігаючі технології і надалі планує працювати над покращенням зовнішнього освітлення вулиць міста.

КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» виконує: капітальний, поточний ремонти та утримання вулично-шляхової мережі і міської мережі зливової каналізації; виготовляє, встановлює та обслуговує дорожні знаки; фарбування та маркування доріг, нанесення дорожньої розмітки тощо. Підприємство має 3 основні дільниці: лінійна, асфальтобетонна, відділ головного механіка та великий парк автотранспорту і шляхової техніки. Асфальтобетонна дільниця має 2 асфальтозмішувачі, бітумні котли, реактор. Випуск асфальтобетону складає 20000 тис. тон на рік. У структурі управління є акредитована лабораторія, яка постійно веде контроль продукції, що виробляється, матеріалів, що необхідні для випуску асфальтобетону.

КП «Спеціалізований комбінат ритуальних послуг» надає повний перелік послуг, пов'язаних з організацією і проведенням поховання. Ритуальні послуги: оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання; копання могили; виготовлення і реалізація предметів ритуальної належності (труни, вінки похоронні та траурні стрічки до них, намогильні таблички, швейні вироби та інші атрибути, необхідні для поховання); транспортні послуги: доставка померлого в морг, доставка замовлених предметів ритуальної належності, автокатафалк (включаючи міжміські перевезення померлих), автобус супроводження похорону; послуги з організації поховання і проведення ритуалу, музичний супровід поховання, перенесення труни з померлим; виготовлення та встановлення намогильних споруд. Підприємство обслуговує міські кладовища, які знаходяться на утриманні підприємства, виділяє на них місця для поховання померлих тощо.

КП «Теплоенерго» - основною виробничою діяльністю є забезпечення теплом і гарячою водою житлового фонду, комунально-побутових об'єктів, бюджетних установ та інших споживачів, забезпечення надійної експлуатації котелень, ЦТП та теплових мереж. На котельнях встановлено 30 котлів різної потужності. Для Раківки джерелом теплопостачання є ТЕЦ ПАТ «КВБЗ». Підприємство передає ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» газ на переробку в теплову енергію. Одержує від ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» теплову енергію у вигляді гарячої води, яка подається на 5 центральних теплових пунктів, що знаходяться на балансі КП «Теплоенерго» та на 16 індивідуальних теплових пунктів, які знаходяться на балансі житлово-експлуатаційних організацій і обслуговуються їх персоналом.

КП «Кременчукводоканал» здійснює водопостачання і водовідведення другого по величині міста Полтавської області - Кременчука, де проживає близько 238,7 тис. людей, а також декількох невеликих населених пунктів, розташованих навколо міста. Основною метою КП «Кременчукводоканал» є задоволення попиту споживачів по постачанню води питної якості й очищенню господарсько-фекальних стічних вод, відповідно до діючих стандартів якості мінімізації витрат. Водопостачання м. Кременчука здійснюється через розподільну мережу КП «Кременчукводоканал». Об'єктами водопостачання є житлові будинки, промислові підприємства, об'єкти соцкультпобуту та інші. Основним джерелом водопостачання є води річки Дніпро з Кременчуцького водосховища. Обробка води до вимог ДСТУ 2874-82 «Вода питна» здійснюється на водопровідних очисних спорудах, загальною проєктною продуктивністю 150 000 мЗ/добу. Контроль якості піднятої та питної води й контроль якості очищених стічних вод здійснюється хіміко-бактереологіними лабораторіями підприємства.

КП «Кременчук АКВА-СЕРВІС» виконує рятувально-водолазні та інші невідкладні роботи на воді, утримує місця масового відпочинку на водних об’єктах, що закріплені за підприємством. Забезпечує комплексне, аварійно-рятувальне обслуговування водних об'єктів, територій, що знаходяться у зоні відповідальності підприємства, вживає заходи з підготовки до купального сезону. Виконує обстеження водних об’єктів, водолазне обстеження  гідротехнічних  споруд  водогосподарського призначення.

Забезпечує виконання комплексу санітарних та інших  заходів, спрямованих  на запобігання забрудненню,  засміченню та виснаженню водних  ресурсів та інших закріплених об’єктів благоустрою та роботи,  пов'язані  з  поліпшенням  технічного  стану   та благоустрою водойм, пляжів, місць масового відпочинку, покращення їх рекреаційної  спроможності та екологічного стану, надає транспортні послуги на воді (послуг з перевезення), туристичні послуги.

Комунальне госпрозрахункове житлово-експлуатаційне підприємство «Автозаводське» здійснює: утримання на балансі житлового фонду комунальної власності міста; контроль за цільовим використанням орендованих нежитлових приміщень комунальної форми власності; проведення роботи з населенням в межах повноважень підприємства (розгляд скарг та звернень).

КП «Квартирне управління» здійснює підготовку документів для приватизації житла, виконує проведення організаційних заходів по обстеженню законності проживання громадян у гуртожитках, квартирах комунальної власності, вносить пропозиції щодо розселення мешканців з непридатного для проживання житлового фонду. Підготовлює документи щодо видачі свідоцтв і дублікатів свідоцтв про право власності на житло, підготовлює та розглядає документи з питань прийняття та зняття громадян з квартирного обліку, підготовлює на розгляд житлової комісії з обліку внутрішньо-переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо- переміщеним особам документи, матеріали, надання житлових приміщень в новому і звільненому житловому фонді.

XLVII сесією міської ради VII cкликання Кременчуцької міської ради Полтавської області  22.10.2020 року прийнято рішення про безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука в особі Кременчуцької міської ради Полтавської області Потоківське комунальне господарство з усіма активами, майном та штатною чисельністю із спільної власності територіальних громад Кременчуцького району та внести зміни до найменування організації, а саме змінити назву Потоківське комунальне господарство на нову назву КП «КОМФОРТНИЙ ДІМ».

Підприємство є виконавцем послуг з централізованого  постачання питної  води та водовідведення, обслуговування житлового фонду, послуг з поводження з побутовими відходами, облаштування та прибирання об’єктів  благоустрою територій.