Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

1 °C
Торгівля та підприємництво

     

Кількість суб’єктів господарювання - основних платників податків, які перебувають на обліку в Кременчуцькій ОДПІ по м. Кременчук станом на 01.10.2020:

- юридичних осіб – 5345, із них малих підприємств – 2102;

- суб’єктів господарювання – фізичних осіб – 10555.

Кількість суб’єктів господарювання (МСП) - основних платників податків, які перебувають на  обліку по Потоківському старостинському округу  станом на 01.10.2020, складає:

- юридичних осіб – 27, із них середніх - 1;

- фізичних осіб – 17.

Розвиток підприємницької діяльності та формування ефективної інфраструктури підтримки малого і середнього бізнесу є одним із приоритетних завдань та напрямів діяльності міської влади.

Шляхи реалізації цього завдання визначені у Програмі сприяння розвитку малого і середнього підприємництва на території Кременчуцької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Основними напрямками Програми є реалізація державної регуляторної політики, забезпечення ресурсної, фінансово-кредитної, інвестиційної, інформаційно-консультаційної та кадрової підтримки малого підприємництва.

З 2003 року у Кременчуці працює Міський фонд підтримки підприємництва (далі - Фонд), діяльність якого спрямована на забезпечення виконання заходів цієї Програми. Варто зазначити, що найважливішим фактором успішної реалізації заходів програми підтримки підприємництва є її фінансування. Щороку з бюджету міста на ці цілі виділяється  300 тис. грн. 

Крім того, до інфраструктури з підтримки підприємництва входять: Центр надання адміністративних послуг, Центр обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ, Консультаційний центр допомоги малому та середньому бізнесу , Бізнес-інкубатор для розвитку жіночих ініціатив.

Забезпечена прозорість прийняття рішень міської ради та її виконавчого комітету, що носять регуляторний характер. Підвищилась активність депутатів міської ради та підприємців у підготовці проектів регуляторних актів. З метою забезпечення доступності та відкритості регуляторної діяльності Кременчуцької міської ради та її виконавчих органів щодо діючих регуляторних актів, які регулюють відносини у сфері господарської діяльності на території міста Кременчука, розміщено відповідний обсяг інформації на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua, на порталі відкритих даних міста Кременчука opendata.kremen.gov.ua та на офіційному вебпорталі Кременчуцької міської ради та її виконавчого комітету. Забезпечено своєчасне оновлення електронного реєстру діючих регуляторних актів міської ради та її виконавчого комітету (Електронний реєстр діючих регуляторних актів) та звітів про відстеження їх результативності на сторінці управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної діяльності у розділі «Регуляторна діяльність».

Також значна увага приділяється вдосконаленню системи інформаційної підтримки суб’єктів господарювання.

Для успішної організації такої підтримки застосовуються різні методи роботи:

- проводяться семінари, тренінги з різних питань, в тому числі  роз’яснення нововведень діючого законодавства;

налагоджена тісна співпраця з Кременчуцькою ОДПІ,  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області та Головним управлінням Держпраці в Полтавській області в частині ознайомлення підприємців зі змінами у законодавстві.

      Кременчуцькою міською радою Полтавської області та Федерацією канадських муніципалітетів підтримувались офіційні відносини з надання підтримки реалізації українсько-канадської програми технічної допомоги – проєкту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) в місті Кременчуці.  За рахунок технічної допомоги проєкту ПРОМІС у Кременчуці були реалізовані наступні проєкти, які також частково фінансувались з місцевого бюджету Фондом підтримки підприємництва:

- громадською організацією «Центр інновацій та соціально-бізнесових ініціатив» у 2018 році створено Центр впровадження ідей з розвитку соціального підприємництва, яким спільно з експертами Проєкту ПРОМІС було організовано та проведено тренінг з інтерактивними вправами  щодо розв’язання низки соціальних проблем за допомогою розвитку соціального підприємництва;

- у 2020 році впроваджено проєкт «Створення умов для розвитку підприємництва у місті Кременчуці через облаштування «Студії креативних мистецтв ArtElf» і Проєкт «Бізнес-інкубатор для розвитку жіночих ініціатив в Кременчуці», на впровадження яких проєктом ПРОМІС було виділено кошти на загальну суму 950332 грн.

У 2020 році в рамках Фестивалю «Урбан#Бізнес#Фест» виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області вперше було проведено конкурс стартапів у м. Кременчуці спільно з представниками проєкту ПРОМІС.

У минулому році Громадська організація «Центр іновацій та соціально-бізнесових ініціатив» провела семінари щодо організації та ведення підприємницької діяльності для учасників курсів Студії креативних мистецтв ArtElf, яку було створено в рамках проєкту «Жіноче та інклюзивне підприємництво» за фінансуванням Проєкту ПРОМІС. За час роботи Студії пройшли навчання 40 учасниць. Студія продовжує працювати і на сьогоднішній час.    

З 2017 року в місті проводиться Фестиваль солодощів «Солодкий Кременчук»  в якому беруть участь більше сотні виробників та торговельних організацій з  різнихкуточків України. Завдяки спільним зусиллям міської влади, підприємців, виробників солодощів, рестораторів та усіх, хто забезпечує культурно-розважальну програму, рівень фестивалю «Солодкий Кременчук» з кожним роком підвищується і він став справжньою  візитівкою нашого міста.  Його відвідують  тисячі  городян і гостей  міста.  

У сьогоднішніх ринкових умовах галузь торгівлі є однією з найрозвинутіших. Забезпеченість населення торговою площею у місті станом на  01.10.2020 перевищує нормативні показники на 23,3%. Так, загальна торгова площа магазинів складає близько 145,9 тис.кв.м. Забезпеченість населення торговою площею на 1000 чоловік наявного населення складає 670,4 кв.м. при нормі 331,0 кв.м. 

У Кременчуці налічується 3395 об’єктів роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

Торгівельна мережа міста складає 2739 магазинів, 312 загальнодоступних закладів ресторанного господарства, 344 об’єктів сфери послуг та 12 ринків.

Торгівельну мережу міста поповнюють об’єкти сезонної дрібно-роздрібної торгівлі: сезонні майданчики біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, лотки, палатки, торговельні автомати, автокав’ярні.