Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C
Туризм

 

Теперішній Кременчук – один з найпотужніших індустріальних центрів України. Це велике промислове місто з розвиненою економічною та соціальною інфраструктурою. Це не просто сучасне велике промислове та індустріальне місто, це місто з високо розвиненою культурою, спортом, мистецтвом. Працівники культури сприяють розвитку туризму, пов’язаного з культурним обміном, установленням, підтримкою і розвитком міжнародних культурних зв’язків,  займаються організацією виставок, конкурсів, фестивалів за різними жанрами мистецтва: фольклорні, музичні, художні, літературні.

Місто Кременчук славиться своїми найбільш масштабними святкуваннями наступних подій, де збирається численна кількість мешканців та гостей міста: фестиваль фестивалів «Чумацький шлях», фестиваль «Солодкий Кременчук», день Європи в Україні (Тьомкінські дні – 2018 у Кременчуці), міжнародний джазовий фестиваль «Energy», річниці Перемоги над нацизмом у Європі, традиційний фестиваль «Кременчук Holiday Fest», річниці з дня заснування м. Кременчука, річниці звільнення міста від фашистських загарбників, новорічні та Різдвяні свята, свято Масляної, етнокультурний фестиваль «ДеМед».

Гідно плекають традиції вищі навчальні заклади. Кременчук сміливо можна назвати студентським містом – майже тисячі. молодих людей здобувають тут вищу освіту.

Розповісти про сучасний Кременчук непросто. Краще побачити це на власні очі: плавну течію Дніпра, смарагдову зелень парків, нові школи і житлові будинки, нові вагони. контейнеровози, легковики. І зазирнути в обличчя кременчужан – заклопотані або усміхнені, веселі або серйозні, але завжди добрі, енергійні, закохані в своє рідне місто.

Завданням комунального закладу культури «Кременчуцький краєзнавчий музей»  є  всебічне вивчення своєї місцевості: її географії, історії, етнографії, мистецтва та ін. і накопичення краєзнавчих матеріалів у фондах, а також використання цього матеріалу в науково-освітній роботі. Музей є безсумнівним об’єктом історії та туристичної привабливості нашого міста. Кількість експонатів, що зберігаються у фондах краєзнавчого музею,   складає понад 66 тисяч одиниць. За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. 

На жаль, музей зараз не приймає відвідувачів у зв’язку з капітальним ремонтом будівлі. Але своє головне завдання – збереження музейних предметів, комплектування фондових колекцій, на базі яких здійснюється науково-дослідницька, науково-освітня, виставкова та науково-популяризаторська робота – музей продовжує виконувати.

 

Під час відвідування комунального закладу культури «Кременчуцький музей історії авіації та космонавтики» мешканці і гості нашого міста мають змогу отримати інформацію про авіаційні учбові заклади та бойові підрозділи Кременчука періоду 1920-1941 р.р. Також дізнаються про діяльність Кременчуцького аероклубу 1938-1941 років, бойову діяльність авіації під час оборони та звільнення Кременчука у 1943 році, участь авіаторів Кременчука у Другій світовій війні, про видатні особистості в авіаційно-космічній сфері.

Серед відвідувачів – школярська, студентська молодь, мешканці Кременчука, туристи з різних міст України, а також відвідали музей іноземні делегації з 22 країн світу. З кожним роком чисельність відвідувачів постійно збільшується.

       

У комунальних закладах культури «Кременчуцька міська художня галерея», та  «Картинна галерея Наталії Юзефович» постійно організовуються і проводяться виставки художників, різних митців, деякі з них присвячені визначним датам та державним  святам. Протягом року експонується різноманітні твори мистецтва. Важливою ділянкою роботи є екскурсійні обслуговування. Для відвідувачів проводяться тематичні та ознайомлювальні екскурсії. За участю художників і майстрів народної творчості  проводяться майстер-класи, зустрічі з митцями.   

   

Кременчуччина пов’язана з життям та науковою працею В.І. Вернадського (1863-1945) – видатного вченого і мислителя, ученого-природознавця, основоположника геохімії та біогеохімії, автора вчення про біосферу і ноосферу, академіка, засновника та першого президента Академії наук України (1918-1921). Поштовхом до здогадки про біосферу й прозріння щодо ноосфери стали роздуми під час дослідження Кременчуцького повіту в складі експедиції з вивчення Полтавської губернії під керівництвом В.В. Докучаєва (1890-1892 роки). Кременчуцька земля є складовою ланкою в ланцюзі наукових експедиційних досліджень вченого при формуванні ним концепції біосфери з головним її чинником – живою речовиною.

                    

Ідеї В.І. Вернадського в 1968 році ООН взяла за основу пошуків виходу з глибокої цивілізаційної кризи, яка саме в той час почала усвідомлюватися людством, і зайнялася прогнозуванням свого майбутнього – динаміки глобального розвитку, що започаткували Римський клуб та АН СРСР. Сформульована Вернадським ще 1943 року ідея наукового створення соціальної державності та її подальшого сталого розвитку покладена в основу політики ООН ІІІ тисячоліття. Традиційними стали науково-практичні конференції, присвячені Вернадському, які щорічно проходять у вищих навчальних закладах міста.

Справжньою реліквією нашого міста є Скеля-реєстр – геологічна пам’ятка природи, що має історичне значення завдяки позначкам найбільших повеней в Кременчуці з кінця XVIII до середини ХХ століття. 

 

Всього в місті нараховується 159 об’єктів культурної спадщини: 7 об’єктів монументального мистецтва (у т.ч 3 пам’ятки); 95 об’єктів історії (у т.ч   3 пам’ятки) серед них: 33 пам’ятники та пам’ятні знаки, 12 братських могил та 50 окремих поховань відомих людей.

У  Кременчуці нараховується 98 меморіальних, пам’ятних та інформаційних дошок присвячених видатним особистостям, загиблим бійцям – учасникам АТО, подіям, що мали великий вплив на історико-культурну спадщину міста Кременчука.

У місті Кременчуці також наявні пам’ятки культурної спадщини – 25,  пам’ятки, які занесено до  Державного реєстру нерухомих пам’яток України –6.