Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C
Почесні громадяни

Додаток  до рішення міської ради від 30.06.2016 р.

ПОЛОЖЕННЯ

про звання «Почесний громадянин міста Кременчука»

 

Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоюється Кременчуцькою міською радою.

I. Підстави присвоєння звання.

  1.1. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» є вищою оцінкою територіальної громади міста Кременчука і присвоюється його мешканцям-громадянам України за видатні особисті заслуги перед містом та його громадою, які одержали визнання населення Кременчука, прославили місто за його межами.

  1.2. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» може бути присвоєне жителям інших населених пунктів України, громадянам інших держав.

  1.3. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» посмертно не присвоюється.

  1.4. При присвоєнні звання «Почесний громадянин міста Кременчука» не беруться до уваги матеріальні або грошові внески (пожертвування, допомога та інше), крім здійснення за рахунок особистих коштів.

II. Порядок присвоєння звання.

   2.1.  Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» приймається міської радою більшістю депутатів від загального складу міської ради.

   2.2.  Попередній висновок про присвоєння цього звання приймається на  засіданнях постійних депутатських комісіях і виноситься на розгляд ради в разі підтримки більшості постійних депутатських комісій.

   2.3. Подання до міської ради щодо присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» направляє своїм рішенням виконавчий комітет Кременчуцької міської ради з урахуванням протоколів зборів громадян міста, колективів підприємств, організацій, установ, об'єднань громадян.

  Пропозиції до міської ради мають бути подані не пізніше 30 червня  року, що настав. Обговорення запропонованих кандидатур на почесне звання проводиться протягом липня – серпня громадськістю через засоби масової інформації та офіційний сайт Кременчуцької міської ради.

   2.4. Розгляд питань про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» проводиться один раз на п’ять років до Дня міста на ювілейні дати заснування та ювілейні дати визволення від фашистських загарбників Кременчука.

  Виключенням може бути прийняття окремого рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» за пропозицією громадськості міста за особливо видатні та героїчні вчинки.

   2.5. Самовисування на звання «Почесний громадянин міста Кременчука» не розглядається.

   2.6. Облік і реєстрацію осіб, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Кременчука», забезпечує секретар міської ради.

   2.7. Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» робиться офіційне повідомлення у засобах масової інформації та на офіційному сайті Кременчуцької міської ради.

III. Ознаки звання.

   3.1. Громадянину, якому присвоєне звання «Почесний громадянин міста Кременчука», при урочистих обставинах вручається рішення Кременчуцької міської ради про присвоєння звання, посвідчення почесного громадянина, нагрудний знак почесного громадянина спеціального зразка.

   3.2. Дані про громадянина, якому присвоєне звання, заносяться до «Книги почесних громадян міста Кременчука».

   3.3. У місті створюється галерея громадян, які носять звання «Почесний громадянин міста Кременчука».

  3.4. Рішення міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука» виготовляється в кольорі на аркуші з цупкого паперу із тисненням герба Кременчука, підписом міського голови, печаткою міської ради.

   3.5. Посвідчення почесного громадянина виготовляється у вигляді книжки із цупкого картону, обтягнутого шкірою голубого забарвлення розміром 95x 65 мм.

  На титульному боці книжки робиться золотисте зображення герба міста і надпис «Почесний громадянин міста Кременчука».

  На лівому внутрішньому боці книжки вказується номер посвідчення, прізвище, ім'я та по батькові почесного громадянина, підпис міського голови, скріплений печаткою Кременчуцької  міської ради.

  На правому внутрішньому боці книжки поміщається фотокартка почесного громадянина розміром 30 х 40 мм, його власноручний підпис, дата видачі посвідчення.

 3.6. Стрічка почесного громадянина виготовляється з шовку блакитного кольору довжиною 250 см, шириною  16 см. На стрічці зображується золотистим забарвленням герб міста та підпис «Почесний громадянин міста Кременчука».

 3.7. Нагрудний знак почесного громадянина виготовляється з металевої пластини розміром 35х25х2 з кольоровим забарвленням герба міста та надпису «Почесний громадянин міста Кременчука».

 3.8. Книга обліку почесних громадян міста виготовляється розміром 40х 27 см з цупкого картону.

 На титульному боці книги зображується в кольорі герб Кременчука і робиться підпис «Почесний громадянин міста Кременчука».

 Книга містить аркуші, по кожному з яких поміщається фотографія почесного громадянина міста, його коротка біографічна довідка, підстави та рішення про вручення звання.

 Книга обліку почесних громадян міста зберігається в міському краєзнавчому музеї.

IV. Права та пільги громадян, яким присвоєно звання.

4.1. Громадяни, які мають звання «Почесний громадянин міста Кременчука», користуються особливими правами:

- позачерговий прийом з особистих питань керівництвом і посадовими особами міської ради, керівниками підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності;

- безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) при пред’явленні посвідчення встановленого зразка;

- безкоштовне медичне обслуговування та придбання ліків у медичних установах комунальної власності територіальної громади міста;

- отримання один раз на рік, на оздоровлення в розмірі прожиткового мінімуму,встановленого законодавством;

- безкоштовне відвідування культурних заходів, які проводяться міською радою та її органами і закладами, що утворюються за рахунок бюджету міста;

- звільнення від квартирної плати та за житлово – комунальні послуги, за місцем реєстрації з урахуванням норми користування загальної площі житла та норми споживання комунальних послуг, користування телефоном, крім міжміських та міжнародних розмов.

 4.2. У разі офіційного запрошення Почесного громадянина міста для участі в урочистих загальноміських заходах витрати на його проїзд та перебування в місті здійснюються за рахунок міського бюджету.

 4.3. У разі смерті Почесного громадянина витрати на його поховання здійснюються з міського бюджету. Його посвідчення, стрічка і знак залишаються у спадкоємців без права носіння, а в разі їх відсутності або за їх бажанням - приймаються на збереження до міського краєзнавчого музею.

 4.4. У випадку втрати (псування) стрічки та нагрудного знаку їх дублікат не видається. У випадку втрати посвідчення необхідно звернутися до апарату міської ради щодо видачі дублікату.

V. Позбавлення звання.

 5.1. Звання Почесного громадянина міста анулюються в випадку особистого звернення громадянина.

 5.2. Громадянин може бути позбавлений почесного звання рішенням Кременчуцької міської ради, з інших причин, зокрема, при набранні законної сили обвинувальним вироком щодо громадянина в порядку аналогічного його присвоєння.

 Знак "Почесний громадянин міста Кременчука"

Почесні громадяни:

Бутирін Семен Андрійович ( 1899-1970 ), звання присвоєно V сесією міської ради 29.09.1967 року за особливі заслуги в боротьбі за встановлення радянської влади в м. Кременчуці.

Дімара Михайло Васильович (1876-1979), звання присвоєно V сесією міської ради 29.09.1967 року за заслуги в розвитку системи охорони здоров’я в м. Кременчуці.

Леонов Олексій Архипович (30.05.1934 - 10.10.2019 ), льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу, путівку в небо отримав, навчаючись в Кременчуцькому льотному училищі цивільної авіації, звання присвоєно V сесією міської ради 29.09.1967 року.

 

Січний Іван Микитович (1893-1982), звання присвоєно ІІ сесією міської ради 24.08.1971 року за активну участь у встановленні радянської влади в м. Кременчуці та організації робітничо-селянської міліції.

Приходько Іван Митрофанович (1910-1991), Герой Соціалістичної праці, звання присвоєно VІ сесією міської ради 29.01.81 року за великий внесок в розбудову промисловості та соціальної сфери в м. Кременчуці.

Андрієнко Григорій Юхимович ( 1907-2000), звання присвоєно VІІ сесією міської ради 22.09.1983 року за активну участь у відбудові народного господарства міста в післявоєнні роки.

Іпатенко Ольга Микитівна (08.10.1925 - 12.01.2010), звання присвоєно VIII сесією міської ради за багаторічну працю у будівництві 14. 10. 1986 року.

Пономарьова Галина Миколаївна (1925-2006), звання присвоєно ІІІ сесією міської ради 20.10.87 року за значний внесок у розвиток освіти в місті та плідну педагогічну діяльність.

Федько Валентина Тимофіївна ( 1913-01.03.06), звання присвоєно ІV сесією міської ради 22.12.1994 року за великий вклад в організацію міської системи охорони здоров’я.

Коротич Сергій Тарасович ( 1915-1996), звання присвоєно VІІІ сесією міської ради 12.04.1995 року за заслуги в організації міської системи освіти, плідну педагогічну діяльність.

Матійченко Володимир Федорович (27.05. 1931 - 16.03.2013), звання присвоєно ХІХ сесією міської ради 19.09.1996 року за великий вклад в будівельну галузь міста, будівництво житла та об’єктів соціально-побутового призначення.

Єпішeв Георгій Якович (1914-2008), звання присвоєно ХІХ сесією міської ради 19.09.1996 року за великий внесок в справу благоустрою міста – створення парків, скверів, бульварів.

Залудяк Микола Іванович ( 02.04.1941- 30.12.2010), звання присвоєно ХІХ сесією міської ради 19.09.1996 року за значний особистий внесок в розвиток міста, становлення державності в Україні.

Кисельов Володимир Вікторович (01.01.1957- 07.01.2021), Чемпіон Олімпійських ігор 1980 року в Москві, звання присвоєно ХХІ сесією міської ради 26.12.1996 року.

Маслов Володимир Єлисейович ( 1933 – 2007), звання присвоєно ХХV сесією міської ради 04.09.1997 року за особистий внесок в розвиток освіти, науки і культури в місті, підготовку інженерних кадрів.

Федорченко Віктор Михайлович ( 1935-2006 ), звання присвоєно ХХV сесією міської ради 04.09.1997 року за особистий внесок в справу охорони материнства та дитинства в місті, розвиток акушерсько-гінекологічної служби.

Литвиненко Володимир Іванович ( 01.01. 1938 - 12.11.2011 ), звання присвоєно ХХVІІ сесією міської ради 30.12.1997 року за заслуги в справі підготовки кваліфікованих медичних кадрів для медичних закладів міста та області.

Провізіон Феодосій Харитонович ( 24.01.1928 ), звання присвоєно ХХVІІ сесією міської ради 30.12.1997 року за значний особистий внесок в розвиток педіатрії, охорони дитинства і материнства.

Матицин Володимир Митрофанович ( 20.05. 1945 ), звання присвоєно VІ сесією міської ради 10.09.1998 року за особисті заслуги перед містом, значний особистий внесок в розвиток нафтопереробної галузі промисловості міста та України.

Леготкін Геннадій Іванович ( 26.04.1946 ), звання присвоєно ХХХІV сесією міської ради 27.09.2001 року за видатні особисті заслуги перед містом, активну громадську діяльність, розвиток вітчизняного машинобудування.

Василенко Станіслав Кузьмич (16.08.1940 ), звання присвоєно ХХХІV сесією міської ради 27.09.2001 року за видатні особисті заслуги перед містом, розвиток магістральних нафтопроводів в Україні.

Приходько Володимир Іванович (14.10.1942), звання присвоєно VІ сесією міської ради 24.09.2002 року за видатні особисті заслуги перед містом, розвиток українського вагонобудування.

Білоусько Іван Порфирович ( 28.06.1936-08.06.2010), Герой Соціалістичної Праці, звання присвоєно ХV сесією міської ради 25.09.2003 року за видатні особисті заслуги перед містом.

Парнета Михайло Павлович (08.08.1929-20.07.2017), звання присвоєно ХХІV сесією міської ради 23.09.2004 року за видатні особисті заслуги перед містом.

Коваленко Андрій Володимирович ( 02.01.1949), звання присвоєно ХХХVІ сесією міської ради 29.09.2005 року за видатні особисті заслуги перед містом.

Коваленко Володимир Миколайович (15.07.1952), звання присвоєно ХХХVІ сесією міської ради 29.09.2005 року за видатні особисті заслуги перед містом.

Акімов Віктор Іванович ( 24.02.1946), звання присвоєно VІІ сесією міської ради 26.09.2006 року за видатні особисті заслуги перед містом.

Черниш Микола Костянтинович (06.12.1948 ), звання присвоєно ХІХ сесією міської ради 30.10.2007 року за багаторічний вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток і процвітання міста, активну громадську діяльність.

Комір Віталій Михайлович (09.11.1936-17.12.2014), звання присвоєно ХХХІІ сесією міської ради 23.09.2008 року за багаторічний вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток і процвітання міста, активну громадську діяльність.

Горяїнов Олексій Іванович (12.12. 1929 - 24.01. 2010), звання присвоєно XLV сесією міської ради за багаторічний вагомий внесок у розвиток машинобудівної галузі.

Клімук Петро Ілліч (10.07.1942), звання присвоєно за багаторічний вагомий внесок у розвиток вітчизняної та світової космонавтики, активну громадську діяльність 24.09.2013 ХХХVI сесією VI скликання.

Просяник Тамара Дмитрівна (18.12.1951) – член Національної спілки журналістів України, організатор, головний редактор та видавець всеукраїнського тижневика «Інформаційний бюлетень». Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 27.09.2016 рішенням ХІV сесії Кременчуцької міської ради за активну громадську діяльність, патріотизм, незламну боротьбу за справедливість та встановлення прав, свободи людини, велику пропагандистську діяльність серед населення, впровадження ідеалів незалежності і суверенітету в місті і в Україні.

Загірняк Михайло Васильович (25.09.1947) – ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, доктор технічних наук, професор. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 27.09.2016 рішенням ХІV сесії Кременчуцької міської ради за багаторічний вагомий внесок в освітній, науковий, соціально-економічний, спортивний, культурний розвиток і процвітання міста, активну громадську діяльність та з нагоди 445-річчя заснування міста Кременчука.

Литвиненко Микола Миколайович (22.05.1956) – директор Комунального підприємства «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради, лікар вищої категорії, Заслужений лікар України, нагороджений почесним знаком «За заслуги перед містом» 29.04.2014 на пленарному засіданні XLVІ (46) сесії міської ради. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 03.09.2019 рішенням ХХХVІІІ (38) сесії Кременчуцької міської ради Полтавської області за багаторічну відданість справі служіння людям, небайдуже ставлення до вирішення проблемних питань стану воєнних конфліктів та членів їх родин, особистий внесок у розвиток медичної галузі, зразкове виконання службових обов’язків, уміле керівництво медичним підприємством, активну життєву позицію.

Данілейко Микола Іванович (02.11.1957) - Голова Наглядової ради – Президент Приватного акціонерного товариства «Кременчуцький завод дорожніх машин», Голова громадської організації «Кременчуцька міська організація роботодавців», член Ради Кременчуцького відділення Полтавської торгово-промислової палати, Заслужений машинобудівник України. Нагороджений: Орден Святого Миколая Чудотворця ІІІ ступеня (2008 р.), Почесний Знак «За розвиток соціального партнерства» (2008 р.), Орден «За заслуги III ступеня» (2009 р.), Почесна грамота  Кабінету міністрів України (2009 р.), Почесна грамота Верховної Ради України (2017 р.).  Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 28.09.2021  рішенням VIIІ (8) сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за багаторічний вагомий внесок у соціально-економічний, культурний  розвиток міста та активну громадську діяльність.

Лукацький Олександр Семенович (24.05.1949) - голова наглядового комітету приватного підприємства «Виробничо-торгова компанія «Лукас», член правління «Кременчуцької міської організації роботодавців».  Нагородження: орден «Статус-нагорода «Професіонал галузі» 2010 року (2010 р.), відзнака Президента України – ювілейна медаль «25 років  незалежності України» (2016р.). Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 28.09.2021  рішенням VIIІ (8) сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за багаторічний вагомий внесок у розвиток харчової промисловості, соціально-економічний, культурний розвиток і процвітання міста, створення нових робочих місць, активну громадську діяльність.

Смоляков Володимир Петрович (12.08.1950) - директор дитячої музичної школи №3, художній керівник ансамблю пісні і танцю «Славутич», заслужений працівник культури України. Нагородження:  почесне звання «Заслужений працівник культури України» (1997 р.). Почесний знак «За заслуги перед містом» (2010 р.), почесни Грамоти і подяки Міністерства культури України. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 28.09.2021 рішенням VIIІ (8) сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у відродження національної культури, духовний розвиток Кременчука, багаторічну плідну працю.

 Матицина Тетяна Юріївна (05.07.1949) - старший радник  президента Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ПФБ КРЕДИТ», співзасновник Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра». Нагородження: Почесна грамота державного департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України, почесні грамоти виконкому Кременчуцької міської ради, відзнаки Української Православної Церкви. Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 28.09.2021 рішенням VIIІ (8) сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за багаторічну благодійну діяльність, вагомий внесок у розбудову міста Кременчука, відродження духовності, виховання підростаючого покоління та активну громадянську позицію.

 Глухов  Микола Володимирович (14.12.1949) - міський голова міста Кременчука у 2000-2010 роках. Нагородження:  почесні  Грамоти Полтавської обласної ради та Полтавської обласної   адміністрації,  грамота Кабінету Міністрів України (2007р),  подяка Президента України, орден «За заслуги» ІІІ ступеня (2002 р.), орден «За заслуги» ІІ ступеня (2009 р.). Звання «Почесний громадянин міста Кременчука» присвоєно 28.09.2021 рішенням VIIІ (8) сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області за багаторічний вагомий внесок у соціально-економічний розвиток міста, розвиток місцевого самоврядування, захист інтересів територіальної громади та активну громадську діяльність.