Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

32 °C
Торговля та підприємництво

 

Загальна кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва Кременчука налічує 14 342 підприємців, із них: юридичних осіб - 3 188, фізичних осіб-підприємців - 11 082.

Чисельність працюючих у суб’єктів малого і середнього бізнесу (станом на 01.10.2018) складає 28 681 осіб, що на 694 одиниці більше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року (27987 осіб).

Розвиток підприємницької діяльності та формування ефективної інфраструктури підтримки малого і середнього бізнесу є одним із приоритетних завдань та напрямів діяльності міської влади.

Шляхи реалізації цього завдання визначені у Програмі сприяння розвитку малого підприємництва в місті Кременчуці на 2018-2020 роки. Основними напрямками Програми є реалізація державної регуляторної політики, забезпечення ресурсної, фінансово-кредитної, інвестиційної, інформаційно-консультаційної та кадрової підтримки малого підприємництва.

З 2003 року у Кременчуці працює Міський фонд підтримки підприємництва (далі - Фонд), діяльність якого спрямована на забезпечення виконання заходів цієї Програми. Варто зазначити, що найважливішим фактором успішної реалізації заходів програми підтримки підприємництва є її фінансування. Щороку з бюджету міста на ці цілі виділяється  300 тис. грн.  Крім того, у 2018 році було передбачено додатково 100 тис. грн. для часткової компенсації  відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію  проектів  суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Крім того, до інфраструктури з підтримки підприємництва входять: Центр надання адміністративних послуг, Центр впровадження ідей з розвитку соціального підприємництва, Центр обслуговування платників податків Кременчуцької ОДПІ, Консультаційний центр допомоги малому та середньому бізнесу та 11 громадських об’єднань суб’єктів підприємництва.

Прозоро відбувається передача в оренду комунального майна територіальної громади міста Кременчука. Управлінням міського майна постійно друкуються в офіційному виданні Кременчуцької міської ради газеті «Вісник Кременчука» та розміщуються на веб-порталі оголошення про передачу в оренду комунального нерухомого майна.

Суб’єктам малого та середнього бізнесу надається можливість брати участь у торгах на закупівлю товарів, робіт (послуг) за бюджетні кошти.

Також на конкурсних засадах суб’єктам господарювання надаються дозволи та укладаються договори на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах .

Забезпечена прозорість прийняття рішень міської ради та її виконавчого комітету, що носять регуляторний характер. Підвищилась активність депутатів міської ради та підприємців у підготовці проектів регуляторних актів.

Електронний реєстр діючих регуляторних актів Кременчуцької міської ради та її виконавчого комітету розміщено на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради, міський портал «відкриті дані».

Також значна увага приділяється вдосконаленню системи інформаційної підтримки суб’єктів господарювання.

Для успішної організації такої підтримки застосовуються різні методи роботи:

- проводяться семінари, тренінги з різних питань, в тому числі  роз’яснення нововведень діючого законодавства;

- налагоджена тісна співпраця з Кременчуцькою ОДПІ,  Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області та Головним управлінням Держпраці в Полтавській області в частині ознайомлення підприємців зі змінами у законодавстві.

Так, протягом І кварталу 2019 року для підприємців проведено два семінари, участь в яких брали близько 300 осіб:

       

- за ініціативи районного відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у  м. Кременчуці з травня 2017 року працює Консультаційний центр допомоги малому та середньому бізнесу, де надаються консультації підприємцям з питань оподаткування, перереєстрації, закриття підприємства тощо;

- за сприянням експертів Проекту «ПРОМІС» проведено тренінг на тему: «Менеджмент соціального підприємництва». Під час тренінгу були докладно розглянуті питання щодо функціонування соціального підприємництва, його типів та можливих джерел фінансування. Учасники тренінгу обговорили конкретні кроки започаткування соціального підприємництва та конкурентні переваги соціальних підприємств. Теоретичний матеріал закріпили інтерактивними вправами  щодо розв’язання низки соціальних проблем з допомогою розвитку соціального підприємництва. 

За пропозиціями підприємців щорічно затверджуються плани проведення виставок-ярмарків у місті Кременчуці, де вони мають змогу представити свій виробничий потенціал та різноманітні товари і послуги.

Вже третій рік поспіль в місті проводиться Фестиваль солодощів «Солодкий Кременчук»  в якому беруть участь більше сотні виробників та торговельних організацій з  різних куточків України. Завдяки спільним зусиллям міської влади, підприємців, виробників солодощів, рестораторів та усіх, хто забезпечує культурно-розважальну програму,  рівень фестивалю «Солодкий Кременчук» з кожним роком підвищується і він став справжньою  візитівкою нашого міста.  Його відвідують  тисячі  городян і гостей  міста.  

 

 

У сьогоднішніх ринкових умовах галузь торгівлі є однією з найрозвинутіших. Забезпеченість населення торговою площею у місті станом на  01.10.2018 перевищує нормативні показники на 44,5%. Так, загальна торгова площа магазинів складає 105555,0 кв.м. Забезпеченість населення торговою площею на 1000 чоловік наявного населення складає 478,6 кв.м. при нормі 331,0 кв.м. 

У Кременчуці налічується 2170 об’єктів роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

Торгівельна мережа міста складає 1153 магазинів, 268 загальнодоступних закладів ресторанного господарства, 274 об’єктів сфери послуг та 12 ринків.

Торгівельну мережу міста поповнюють об’єкти сезонної дрібно-роздрібної торгівлі: сезонні майданчики біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, лотки, палатки, торговельні автомати, автокав’ярні.