Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C
Звіт міського голови міста Кременчука перед територіальною громадою про роботу у 2021 році

 

Звіт міського голови Віталія Малецького перед Кременчуцькою міською територіальною громадою про роботу у 2021 році

 

Шановні кременчужани!

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вашій увазі звіт про роботу у 2021 році.

Формат цьогорічного звіту буде схожим на звіт 2020 року. Карантинні обмеження поки що не дають можливості проводити наші традиційні зустрічі у міському палаці культури, спілкувалися та обмінювалися думками. Тому сьогодні проводимо нашу зустріч в режимі онлайн в телевізійному ефірі. У кожного з вас, шановні кременчужани, є можливість поставити свої запитання просто у чаті, або надіслати їх будь-яким зручним способом на мою адресу. На всі запитання обов'язково будуть надані відповіді.

Пропоную згадати 2021 рік: яким він був для нашого міста, що приніс кременчужанам і яким увійде в історію.

Січень 2021.Кременчуцький міст – міст у майбутнє!

2021 рік увійде в історію нашого міста подією, яку кременчужани чекали більше 30 років. Розпочалося будівництво нового мостового переходу через Дніпро! Існуючий єдиний міст, який поєднує лівобережну та правобережну частини Кременчука, було збудовано ще у далекому 1872 році, майже 150 років тому. Під час другої світової війни його було зруйновано і знову відбудовано на старих опорах у 1949 році, надбудовано верхній ярус для проїзду автомобільного транспорту з двома смугами руху. У 1987 році після комісійного обстеження з'явилися висновки щодо необхідності закриття руху автотранспорту по мосту і визнання його аварійним. У 1988 році було проведено останній капітальний ремонт автодорожного проїзду мосту.

72 роки служить кременчужанам Крюківський міст. Через нього сполучаються не тільки дві частини нашого міста, а й пролягають дві дороги загальнодержавного значення, по яким цілодобово рухаються транспортні потоки: Н-08 (Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя) та М-22 (Полтава-Олександрія), а також міський транспорт. Крім того, є ще й залізнична частина мосту, яка також пропускає значні транспортні потоки. Існуючий міст в Кременчуці перебуває в аварійному стані. Для нормального функціонування транспортного коридору, який сполучає Північ та Південь України й лівобережну та правобережну частини Кременчука, був необхідний новий мостовий перехід, який дозволив би безперешкодно пропускати транспортні потоки.

Всі керівники міста Кременчука років незалежності, всі народні депутати від нашого міста говорили про необхідність будівництва нового мосту. Перше техніко-економічне обгрунтування будівництва нового мостового переходу в місті Кременчуці було розроблено рівно 30 років тому! У 2012 році було навіть витрачено 13,3 мільйони гривень з державного бюджету на проєктно-вишукувальні роботи. Проте, на цьому все і зупинилося. У 2015 році нам запропонували фінансувати проєктні роботи з місцевого бюджету, але реалізувати такий масштабний проєкт за кошти міського бюджету просто неможливо. А у 2017 році у керівників автодорожної галузі держави з незрозумілих причин виникла ідея будувати новий міст не в Кременчуці, а в чистому полі поблизу Горішніх Плавнів. Хоча на проектування нового мостового переходу через Дніпро в Кременчуці вже було витрачено десятки мільйонів бюджетних коштів. Місце його розташування підбиралося дуже ретельно з урахуванням зручних транспортних розв'язок.

Завдяки громаді Кременчука, яка об'єдналася, провела громадське обговорення питання будівництва мосту і вимагала, щоб керівництво держави враховувало потреби розвитку міста, яке має потужний промисловий потенціал і наповнює державний бюджет, нас почули, ідею будувати міст у Горішніх Плавнях залишили.

Хочу сказати щирі слова подяки народному депутату Юрію Шаповалову. Він послідовно протягом багатьох років відстоював питання будівництва нового мосту у Кременчуці на всіх рівнях, брав участь у громадських обговореннях, організував збір більше 25 тисяч підписів кременчужан під зверненням про його необхідність та передав їх до Верховної Ради України, організував виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань транспорту, на якому відстоював думку громади майже чвертьмільйонного міста і закликав прийняти необхідні рішення.

Ця боротьба завершилася успіхом! Будівництво нового мосту у Кременчуці включене до програми Президента України «Велике будівництво» і фінансується за рахунок державного бюджету. Новий міст буде вантовим, матиме чотири смуги руху (по дві в кожному напрямку). Його довжина разом з естакадами становитиме 1,7 км, пропускна здатність – до 15 тисяч автомобілів на добу. Міст стоятиме на двох пілонах, а кожен з цих пілонів опиратиметься на палі – металеві труби, заповнені залізобетоном. Кожен пілон матиме висоту 103 метри, включаючи бетонну частину. На них опиратимуться прольоти: бічні довжиною 180 метрів кожен і центральний – 360 метрів.

Сьогодні кожен кременчужанин може бачити сталеві труби посеред Дніпра – вони стануть основою опор пілонів мосту. На будівництві працюють кваліфіковані робітники та інженери. Це турецькі та українські фахівці, будівництво веде турецька компанія «Догуш».

Я щасливий, що багаторічна мрія кременчужан нарешті втілюється у життя. Симовлічно, що наш новий міст буде найкращим мостом в Україні, буде мостом у майбутнє щасливе життя!

У січні 2021 року визначили переможця тендеру на будівництво мосту через Дніпро у Кременчуці. Ним стала компанія DOĞUŞ İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. Орієнтовна вартість будівництва становить більше 11 мільярдів гривень. Термін реалізації проєкту - 3 роки. Новий міст у Кременчуці буде вантовим мостом протяжністю (разом з підходами) - 1,7 км. Світова практика засвідчує, що останні 20 років на прогонах більше 150 метрів прийнято будувати саме вантові мости. Подібні проєкти менш матеріаломісткі, а значить - у результаті чинять менший негативний вплив на довкілля. Також вантовий міст повністю відповідає вимогам судноплавства. Проєктом передбачається, що 95 відсотків матеріалів будуть вітчизняними.

Нова переправа матиме 4 смуги руху, по дві у кожному напрямку, загальною шириною 15 метрів. Також планується облаштувати тротуари для пішоходів з обох сторін. Розрахункова інтенсивність руху – 15 тисяч автомобілів на добу. Для порівняння – Крюківський міст мав пропускну спроможність 3 тисячі автомобілів на добу.

На правому березі Дніпра підходи до мосту сполучатимуться з дорогою Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя. На лівому - з вуличною мережею Кременчука. У цих точках передбачено будівництво різнорівневих транспортних розв'язок. Міст буде в кілька разів вищий старого. Центральні пілони матимуть висоту 103 метри. Довжина бічних прольотів сягатиме 180 метрів кожен. Центральний прольот для проходження суден запланований висотою 17 та довжиною 360 метрів. Для порівняння: максимальна висота конструкцій Крюківського мосту становить 27 м, а максимальна висота суден, які можуть під ним пройти – 9.8 м. Будівельники дають гарантію мосту на 100 років. На той час Крюківському виповниться вже понад 250, але сподіваємося, він ще послужить місту.

Міст, разом із розв'язками, становитиме першу чергу будівництва. У майбутньому його планують з'єднати з північним обходом Кременчука, якого поки не існує. Це буде друга черга цього будівництва. У районі Ялинців дорогу хочуть від'єднати від траси Н-08, а в районі Щербаків - з'єднати з дорогою М-22.

У березні 2021 року розпочалися підготовчі та будівельні роботи по вулиці Великій набережній з облаштування майданчика для розміщення спеціальної будівельної техніки. Будувати розпочали з лівого берега і паралельно зводитимуть фундамент і опори у річці Дніпро. Коли перша розв'язка буде готова, почнуть зводити другу на правому березі й одночасно - прилаштовувати ванти з ділянками мосту. 16 квітня будівельники нового кременчуцького мосту зробили перші шурфи у граніті на березі Дніпра на місцях зведення несучих конструкцій мосту. 22 квітня на територію будівельного майданчика на Першому Занасипу почали завозити важку техніку: вантажівки, екскаватори та крани. З травня на правому березі Дніпра працює техніка компанії Догуш, готуються облаштовувати буронабивні палі, які триматимуть конструкцію мосту. Робітники також почали відсипку дороги та облаштування майданчика для будівельної техніки. Влітку роботи активно продовжилися – споруджували містечко поблизу Авторинку для працівників компанії Догуш, які будуть задіяні на будівництві. З червня робота ведеться на трьох будівельних майданчиках: два на лівому й один на правому березі Дніпра. Також будується бетонний завод, облаштовується офіс підрядника, почалася первинна мобілізація техніки. 24 червня завершуються геологічні вишукування – вони проводяться безпосередньо на воді за допомогою баржі. Підрядник визначає тип ґрунту, щоб у майбутньому спроєктувати необхідну глибину залягання паль та, в подальшому, фундамент майбутніх опор. У липні успішно завершено випробування паль для нового мосту в Кременчуці на лівому березі Дніпра. Варто зазначити, що для облаштування паль підрядники використали якісний бетон та сучасні технології, а самі палі опираються на глибині 28 м на природний гранітний щит. Тож новий міст стоятиме надійно.

З Туреччини до Кременчука продовжує надходити спеціальна техніка для будівництва нового мосту. Вже прибули спеціальний кран вантажопідйомністю до 100 тон та бурова машина, що здатна проводити буріння на глибині 71,5 м і буде використана для влаштування опор нового мосту. 2 серпня у Кременчук прибула техніка для бетонного заводу Guris, який працюватиме при будівництві нового мосту через Дніпро. Потужність заводу сягає 160 м 3 на годину. Він зможе виготовляти бетон будь-якої марки. 4 серпня на кременчуцьке будівництво Дніпром прибула спецтехніка - плавучі бурові машини та крани, які займатимуться установкою пілонів; устаткування для прокладання прогонів мосту, зварювання та бетонування. Також доставлено два сервісних катери. Обладнання прибуло до Кременчука на чотирьох баржах та одному буксирі.

У вересні у Кременчуці почали монтувати бетонний завод. Тим часом з Туреччини вирушила до Кременчука додаткова техніка, зокрема бурова установка. Вже у жовтні на лівому березі Дніпра почали будувати пірс, який використовуватиметься для доставки техніки та матеріалів при будівництві нового мосту в Кременчуці. Таких пірсів буде два – на лівому й правому берегах Дніпра. Також завершується експертиза проекту нового мосту, повним ходом йде підготовка до будівництва, з Туреччини доставляється додаткова техніка. Будівельники завершують монтаж бетонного заводу, до установки приєднана естакада й бункери, де будуть зберігатися складові майбутнього бетону. Пробурена свердловина, з якої будуть брати воду для виробництва бетону. Швидкими темпами завершуються роботи з облаштування містечка, в якому проживатимуть будівельники нового мосту. Створені житлові корпуси з усіма зручностями, їдальня, зала відпочинку, офісні приміщення. Є медпункт, лабораторія та пральня. На початку листопада із Туреччини до Кременчука прибуває нова партія обладнання та матеріалів, також прибув спеціальний кран, який встановлюватиме пілони для нового мосту через Дніпро. Кран має вантажопідйомність 250 тонн і працюватиме в акваторії Дніпра з баржі. Вже 6 листопада у Кременчуці почали забивати перші палі для пілонів нового мосту через Дніпро. Міст стоятиме на двох пілонах, а кожен з цих пілонів опиратиметься на палі – металеві труби, заповнені залізобетоном.

Наразі будівельні роботи тривають. Маємо надію, що наступний 2022 рік стане роком активного будівництва. Незважаючи на те, що виконавцем робіт є турецька компанія, багато наших вітчизняних підприємств задіяні на виконанні підрядних робіт, на поставці будматеріалів. Тож для міста – це ще й додаткові робочі місця, це робота підприємств, це створення нової інфраструктури, можливі додаткові надходження до бюджету.

Лютий 2021.

Енергоефективна Раківка.

Лютий 2021 року став знаковим для Кременчука, оскільки в цьому місяці було підписано з нашим містом договір про надання гранту, передбаченого Програмою фінансування сталої інфраструктури Даніда в Україні, для модернізації частини мережі централізованого теплопостачання міста. Питання модернізації теплогенеруючих потужностей постало кілька років тому. Першопричиною цьому є застарілість обладнання котельні ПАТ «КВБЗ», від якої забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста.

Данська Програма фінансування сталої інфраструктури Даніда (DSIF), що фінансується Міністерством закордонних справ Данії, надає кошти для некомерційних проєктів сталого розвитку в окремих країнах. Цей проєкт централізованого теплопостачання став першою інвестицією, яку надали українському місту. І в цьому Кременчуку допомогла тісна багаторічна співпраця з міжнародною фінансовою організацією НЕФКО.

Це був перший крок на шляху великого проєкту забезпечення якісним опаленням близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Раківка.

Загальний обсяг інвестицій у проекті «Енергоефективна Раківка» складе 12,7 млн євро. Інвестиційний грант Даніда становить 4,45 млн євро, позика від НЕФКО – 6 млн євро, а власний внесок міста - приблизно 2,25 млн євро. Крім того, Даніда надасть 350 тисяч євро на технічну допомогу в рамках реалізації проєкту. Грантове фінансування буде сплачуватися безпосередньо підрядникам, які стануть переможцями тендерів і обиратимуться відповідно до Керівництва НЕФКО із закупівель.

Будівельна частина проєкту складається з 3-х компонентів, зокрема, перший – будівництво 2 газових котелень з повним автоматичним контролем, другий – будівництво біопаливної котельні, яка працюватиме на агропілетах, третій – встановлення 122 індивідуальних теплових пунктів, якими планують забезпечити 85 відсотків об'єктів мікрорайону Раківка.

Протягом 2021 року велися підготовчі роботи: на КП «Теплоенерго» створено Робочу Групу Реалізації Проекту, підписано відповідні декларації, підготовлено План закупівель та План впровадження проекту, розроблено тендерну документацію, велася підготовка документів щодо виділення земельних ділянок, отримання технічних умов з підключення мереж газопостачання, електропостачання, водопостачання. Оголошено тендер на проведення робіт з будівництва газових котелень, біопаливної котельні та індивідуального теплового пункту. Наразі тривають процедури щодо визначення переможця відповідно до принципів, які чітко визначені НЕФКО.

Підписання договорів на впровадження проєкту планується після оголошення переможця відповідно до розробленого та прийнятого порядку NEFCO. Реалізація проєкту «Енергоефективна Раківка» дасть можливість забезпечити жителів правого берега Кременчука якісним теплом, підвищити енергоефективність теплогенеруючих потужностей мікрорайону, знизити споживання енергоносіїв і тарифів, а також зменшити викиди парникового газу в навколишнє середовище. Тож роботи у цьому напрямку продовжуватимуться і наступного року.

 

Прибирання снігу

Зима 2021 року була досить мінливою. Сильні снігопади змінювалися відлигою. Тож комунальним службам доводилося працювати вдень і вночі, пристосовуючись до змін погоди, забезпечуючи безперебійність роботи транспорту та й всього міста.

До ліквідації наслідків зимової негоди залучалася снігоприбиральна та посилальна техніка як КАТП- 1628, так і інших підприємств. У першу чергу розчищалися і посипалися центральні магістралі міста. До розчистки під'їздів до навчальних та лікарняних закладів, розчистки внутрішньо дворових проїздів залучалися трактори. Бригади підприємства «Благоустрій Кременчука» розчищали від снігу і обробляли протиожеледною сумішшю зупинки громадського транспорту, пішохідні переходи, червоні ліній тощо. Двірники управляючих компаній з раннього ранку посипали пішохідні доріжки і прибудинкові території.

А коли наступала відлига, бригади ШРБУ одразу бралися за ліквідацію ямковості на дорогах, що виникла внаслідок різких перепадів погоди. Залежно від ушкодження асфальтобетону, бригади дорожнього управління застосовували різні методи ремонту, а саме: гаряче та холодне асфальтування, підсипку відходами фрезерування.

Наразі усі комунальні служби та управляючі компанії знову готові до зустрічі справжньої зими. Вже сьогодні всі комунальні підприємства міста знаходяться у постійній готовності до можливого погіршення погодних умов.

КАТП-1628, яке відповідає за розчищення та забезпечення безперешкодного проїзду автотранспорту автошляхами нашого міста, придбало необхідну кількість протиожеледного матеріалу. Автомобілі КАТП-1628 щодня знаходяться в режимі цілодобового чергування, щоб у разі необхідності виїхати на вулиці Кременчука для боротьби з наслідками негоди. Цього року на прибиранні снігу готові працювати 40 одиниць техніки, розроблено 9 маршрутів прибирання снігу, в тому числі і на територіях приєднаних до Кременчука населених пунктів.

КП «Благоустрій Кременчука» теж готове до ліквідації наслідків можливої негоди. Вже сформовано 24 бригади з тракторною технікою, які будуть задіяні на прибиранні внутрішньо квартальних проїздів, придбано 100 тон матеріалу для посипання тротуарів, доріжок та пішохідних переходів.

15 бригад комунального підприємства вийдуть на вулиці міста у разі ожеледиці або снігопаду. Комунальники посипатимуть протиожеледним матеріалом, а у разі необхідності і розчищатимуть від снігу закріплені за ними території, зокрема: зупинки громадського транспорту, пішохідні переходи, тротуари, доріжки у парках та скверах.

Березень 2021.

Кременчук – безпечне місто

З березня поточного року у Кременчуці запрацював ситуаційний центр проєкту «Безпечне місто». Кілька років підготовчої роботи увінчалися успіхом. Ще у грудні 2018 року Кременчуцькою міською радою була прийнята «Програма впровадження інформаційно-аналітичної системи «Безпечне місто» у Кременчуці на 2019-2021 роки». Вже у 2019 році кременчуцький проєкт «Безпечна школа» здобув перемогу у Полтавському обласному конкурсі розвитку територіальних громад, що дозволило залучити кошти з обласного бюджету на встановлення системи відеоспостереження у 8-ми школах міста.

У 2020 році проєкт «Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади Кременчука» здобув перемогу у Всеукраїнському громадському бюджеті. Ним було передбачено встановлення камер відеоспостереження у всіх закладах освіти, охорони здоров'я, парках, скверах, місцях загального користування міста тощо, створення ситуаційного центру, куди буде стікатися інформація і можна буде стежити за ситуаціями та подіями в режимі онлайн. Завдяки активності жителів міста, їх бажанню зробити його безпечнішим, кременчуцький проєкт “Безпечне місто” під час голосування здобув найбільше голосів. На його реалізацію з державного фонду регіонального розвитку залучено понад 12,7 млн. грн. Завдяки цьому у Кременчуці створено централізовану систему відео спостереження.

На сьогодні 508 відеокамер цілодобово фіксують події в громадських місцях, на в'їздах та виїздах з міста, у приміщеннях та на прилеглих територіях загальноосвітніх навчальних закладів міста. Аналіз роботи інформаційно-аналітичної системи «Безпечне місто» за 2021 рік показав, що встановлена система відеоспостереження в комплексі з роботою ситуаційного центра сприяють попередженню та суттєвому зменшенню кількості правопорушень, зокрема, правил безпеки дорожнього руху, благоустрою території та охорони громадського порядку. Крім того, робота системи значно пришвидшила час реагування правоохоронних та чергових служб на небезпечні ситуації, які щоденно виникають в місті Кременчуці.

За звітний період до ситуаційного центру надійшло біля 80 запитів на інформацію від Національної поліції України, адвокатських запитів, запитів громадян з метою захисту законних прав та інтересів в адміністративних або кримінальних провадженнях. Крім того, як результат: встановлено 39 автомобілів, які стали учасниками ДТП та зникли з місця події, надано практичну допомогу органам Національної поліції України в розкритті 51 кримінального правопорушення, з них 15 тяжких та 6 особливо тяжких.

У 2022 році даний проєкт буде продовжено. У зв'язку з утворенням Кременчуцької міської територіальної громади прийнято рішення ради про перейменування системи «Безпечне місто» у «Інформаційно-аналітичну систему «Безпечна громада» з планом її подальшого розвитку на 2022-2024 роки. На реалізацію заходів програми «Безпечна громада» в міському бюджеті на 2022 рік передбачено 2,5 млн. грн. Планується встановити ще 7 вузлів з біля 30-тьма камерами на перехрестях міста з найбільшим транспортним завантаженням.

Квітень 2021.

Ремонт міських доріг

Складні погодні умови взимку, різкі перепади від морозу до відлиги призводять до погіршення асфальтного покриття міських доріг. Щорічно навесні кременчуцькі комунальники проводять моніторинг проблемних ділянок автомагістралей та визначаються з видами дорожніх робіт.

У Кременчуці спрямовують зусилля на ремонт доріг та відновлення їх асфальтного покриття не тільки у центральній частині міста, а й у віддалених його мікрорайонах, бо Кременчук – це місто без околиць.

До початку роботи асфальтного заводу працівники КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» виконують тимчасовий ремонт ушкоджених ділянок міських доріг за допомогою технологій гарячого та холодного асфальтування, а також тимчасово ліквідовують ямковість з використанням відходів фрезерування. Ці заходи спрямовані на забезпечення комфортних умов для руху автотранспорту та утримання автошляхів у належному стані до початку планового поточного ремонту.

Основні роботи з ремонт міських доріг розпочинаються з квітня, коли КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» запускає в роботу асфальтний завод. Варто відмітити, що нову установку з виробництва асфальту, що виробляє асфальтобетонну суміш високої якості, було придбано для комунального господарства міста кілька років тому. За одну годину вона виробляє 60 т асфальтобетону. Окрім того, її укомплектовано сучасними очисними системами, що дозволяють на 99 відсотків зменшити викиди шкідливих речовин під час виробництва асфальту та сприяти покращенню екологічної ситуації в місті.

В останні роки змінився й підхід до виконання поточного ремонту дорожнього полотна - міські автошляхи ремонтують здебільшого великими картами, поступово відходячи від менш ефективного ямкового латання. Першими ремонтуються магістралі міста, де рухається громадський транспорт. Так, були виконані ремонти проїжджої частини по проспекту Свободи, вулиці Вадима Пугачова, проспекту Лесі Українки, зокрема, на Пивзаводівському колі, по вул. Першотравневій.

Великий обсяг робіт з поточного ремонту проведено по вул. Небесної Сотні, Лікаря Богаєвського, Ігоря Сердюка, Миколаївській, Гагаріна, Шевченка, Троїцькій, 29 вересня, Академіка Маслова, О. Халаменюка, Леонова, Київській, Лейтенанта Дніпрова, Манагарова, Європейської, Лебединої, вул. Героїв Крут, бульварі Автокразівському, вул. Павлова, провулку Грозненському, Республіканській та Соломії Крушельницької та інших. Проведено ремонт і на вулиці Омеляна Пугачова, що на Ревівці, вулиці Велика Набережна, що на Першому Занасипу, Набережній лейтенанта Дніпрова у Крюкові.

Ремонтували дорожнє покриття і на мостовому переході через річку Дніпро, роботи тут проводилися переважно у вечірній та нічний час доби, щоб не створювати додаткові незручності для жителів міста та транзитного транспорту.

Продовжувалися у звітному періоді і ремонти внутрішньо квартальних проїздів та тротуарів. Так, на вулиці Лейтенанта Покладова виконано ремонт дорожнього покриття внутрішньо квартального проїзду та пішохідної зони з улаштування основи під тротуар. Працівники ШРБУ повністю замінили щебеневу основу під проїжджою частиною і бортовий камінь, уклали нове асфальтне покриття та встановили нові дорожні знаки. Такі ж роботи виконано і на вулиці Лікаря Богаєвського. Цього року замінено асфальтне покриття на внутрішньоквартальних дорогах по вул. Набережна лейтенанта Дніпрова та вул. Республіканській.

Варто зазначити, що під час ремонтів доріг комунальники облаштовують нові паркувальні кишені, адже хаотичне паркування транспорту обабіч доріг створює незручності всім учасникам дорожнього руху, а там, де є необхідність, встановлюють підвищені пішохідні переходи, що є більш безпечними для пішоходів, адже водії транспортних засобів перед ними змушені зменшувати швидкість. На пішохідних переходах, де за статистикою найчастіше трапляються дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів і транспортних засобів, почали наносити спеціальну попереджувальну дорожню розмітку в червоно-білих кольорах. Така розмітка має допомогти водіям і пішоходам швидше орієнтуватись у ситуації, що виникає на автошляхах, підвищити безпеку дорожнього руху, знизити рівень аварійності та важкість наслідків від ДТП. Зокрема, таку розмітку можна побачити на пішохідних переходах на вул. Богдана Хмельницького, проспекті Свободи, вул. Київській та інших. Для безпеки пішоходів тротуарну зону від автошляхів розмежовують бетонними півсферами. Наразі такі встановлені на вул. Троїцькій, Лейтенанта Покладова та інших.

Великий обсяг робіт у цьому році ШРБУ виконало і на території лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Тут здійснено реконструкцію під'їзних шляхів до нового приймального відділення, облаштовано дорогу для заїзду автомобілів швидкої допомоги, паркувальні кишені для автомобілів працівників медзакладу і відвідувачів та тротуари.

Всього цього року відремонтовано вулично-шляхової мережі та внутрішньоквартальних проходів та проїздів міста Кременчука обсягом 159 тис. 511 квадратних метрів. Також було проведено капітальний ремонт та встановлено 336 дорожніх знаків, 7 пристроїв примусового зниження швидкості та 9 підвищених пішохідних переходів.

Травень 2021.

Розвиток комунального транспорту

В останні роки у Кременчуці було повністю оновлено тролейбусний парк і розширено мережу міських транспортних маршрутів, на яких працює комунальний пасажирський транспорт. Сьогодні щоденно на маршрутах міста працює в середньому 52 тролейбуси та 9 автобусів.

Минулого року комунальні тролейбуси та автобуси почали курсувати у віддалені мікрорайони міста: тролейбуси 1+ «Річковий вокзал-Квартал 304» до Петрівки, 5А+ «Річковий вокзал-Хлібозавод» у Велику Кохнівку, 28А+ з'єднав два великих мікрорайони: Молодіжний і Третій Занасип, 26А+ пішов з Молодіжного до Крюкова (на межі з селом Чечелеве), автобус 10А - за маршрутом «Річковий вокзал-Лашки» та 25 – з Молодіжного до Раківки.

У зв'язку з приєднанням до Кременчука Потоківської громади (сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське і Мала Кохнівка) місто взяло на себе вирішення питань життєзабезпечення населених пунктів, які входять до Потоківського старостинського округу, в тому числі і питання їх транспортного забезпечення.

Щоб Кременчук дійсно став об'єднаною громадою без околиць, у 2021 році почав регулярну роботу новий тролейбусний маршрут №7 «Річковий вокзал – вулиця Калинова (с. Потоки)». Протяжність маршруту складає 20 км, з яких 13,1 км тролейбус проходить на автономному ходу. Перед запуском цього маршруту кременчуцькими комунальниками було проведено велику роботу щодо підготовки дороги та розвороту тролейбусу у Потоках, встановлено відповідні дорожні знаки, які попереджають водіїв про виїзд громадського транспорту. Тож мешканці Потоків тепер користуються надійним та доступним громадським транспортом.

Враховуючи численні звернення мешканців, цього року тролейбуси на автономному ходу почали курсувати за маршрутом № 11А+ «Річковий вокзал-квартал 297», що дало можливість покращити перевезення пасажирів для мешканців кварталу в ранкові та вечірні години. Також відкрито новий маршрут 15Б+ «Річковий вокзал-вул. Молодіжна», що дозволив мешканцям мікрорайону Чередники користуватися якісними та безпечним послугами міського електротранспорту.

Відкриттю нових маршрутів, звичайно, передувала робота з ремонту доріг, благоустрою території, встановлення нових зупинок, покращення інфраструктури районів. Роботи з благоустрою будуть продовжуватися, адже одразу все зробити досить важко.

Збільшення кількості маршрутів показало, що місто потребує додаткового поповнення електротранспорту на автономному ходу. У зв'язку з цим були проведені роботи з дообладнання чотирьох тролейбусів з автономним рухом для забезпечення можливості їх руху без контактної мережі на більш далекі відстані (до 15 км).

З метою контролю за дотриманням правил користування міським пасажирським транспортом та підвищення безпеки руху були змонтовані системи спостереження on-line на 77 одиницях комунального пасажирського транспорту: 67 тролейбусах та 10 автобусах.

Звичайно, сучасна дороговартісна техніка потребує належного догляду та своєчасного ремонту, тому у тролейбусному управлінні у рамках співпраці з європейськими партнерами працюють також і над оновленням сервісно-ремонтної бази. Цього року у КТУ виконано ремонт двох оглядових канав для проведення технічного обслуговування транспорту, проведено ремонт електрообладнання тягових підстанцій, системи подачі теплоносія, стін дільниці профілакторію, приміщення для збереження інструменту та інших. Також здійснено ремонт у декількох ремонтних приміщеннях, де створені сучасні комфортні умови для роботи обслуговуючого персоналу.

З метою забезпечення належної роботи електротранспорту поточного року замінено 1,5 км старої контактної мережі, замінено 20 шт. зношених залізобетонних опор.

Варто зазначити, що КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» постійно проводить професійну підготовку водіїв тролейбусів, які у подальшому працюють у комунальному підприємстві. У 2021 році було підготовлено дві групи водіїв тролейбусів у кількості 18 чоловік, які наразі працюють на підприємстві.

У 2022 році у Кременчуці буде продовжено роботу щодо покращення матеріально-технічного стану підприємства, удосконалення маршрутної мережі, покращення транспортного сполучення, зокрема, відкриття нових маршрутів, в тому числі в напрямку с. Піщане та смт. Власівка.

Відрадно зазначити, що наше місто цього року стало одним із міст-учасників проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ», в рамках якого для Кременчука планується придбати 20 тролейбусів з низькою підлогою та автономним рухом до 20 км.

Червень 2021.

Відділення реабілітації постінсультних хворих у Першій міській лікарні ім. Богаєвського.

З метою покращення надання медичних послуг населенню у Кременчуці проводяться капітальні ремонти з заміною матеріально-технічної бази стаціонарних відділень і амбулаторій лікувальних закладів, створюються сучасні європейські умови як для лікування пацієнтів, так і для роботи медичного персоналу.

У червні 2021 року у Комунальному некомерційному медичному підприємстві «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» відкрито відділення реабілітації хворих після перенесеного мозкового інсульту.

Кременчуцька перша міська лікарня є одним з чотирьох підприємств в області, яке надає медичну допомогу при гострому інсульті. Лікування інсультів набуло особливої актуальності у часи пандемії коронавірусу, оскільки порушення мозкового кровообігу є одним з частих ускладнень коронавірусної хвороби, яке вражає пацієнтів незалежно від віку.

За сучасними вимогами на лікуванні пацієнт з гострим інсультом знаходиться у відділенні неврології 7 діб, але за цей час відновити здоров'я досить важко. У відділенні реабілітації саме і допомагають пацієнту адаптуватися до життя після інсульту у фізичному, психологічному та соціальному направленні. У лікувальному закладі проводиться також сучасна терапія інсульту - тромболізис, що зменшує смертність та інвалідізацію. Проведення тромболізису для пацієнтів повністю безкоштовне.

Відділення розраховане на 12 ліжок та має пропускну спроможність до 300 пацієнтів на рік. Воно забезпечене необхідним обладнанням та інвентарем, відповідну перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли всі лікарі і медичні сестри, які в ньому працюють.

За 6 місяців роботи відділеня, реабілітацію після перенесеного мозкового інсульту пройшли 120 пацієнтів.

Квартири для медиків

Разом з покращенням матеріально-технічної бази лікувальних закладів, розширенням доступності медичних послуг у Кременчуці працюють і над тим, щоб утримати кваліфікованих медичних працівників та зацікавити молодих фахівців працювати у міських лікарняних закладах. З 2019 року у нашому місті працює міська програма забезпечення службовим житлом медиків. Її метою є стимулювання молодих спеціалістів із числа сімейних лікарів та лікарів інших, гостродефіцитних для міста спеціальностей, які не мають власного житла, до роботи в комунальних закладах охорони здоров'я.

Наразі вона є особливо актуальною, оскільки саме медики перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом.

У 2021 році 10 кременчуцьких лікарів отримали ордери на службові квартири. Це гарний стимул, адже маючи власне житло, вони не тільки не сплачуватимуть за орендовані квартири, а й за умови відпрацювання у комунальній сфері охорони здоров'я 10 років матимуть можливість приватизувати службове житло. Варто зазначити, що квартири, які отримують медики, передані до комунальної власності в якості відумерлої спадщини завдяки зусиллям фахівців юридичного департаменту виконкому міської ради та КП «Квартирне управління».

У подальшому практика вирішення квартирного питання фахівців комунальної медичної галузі за рахунок комунальних ресурсів буде продовжена.

Липень 2021.

Освітлення вулиць Кременчука

Цього року у Кременчуці продовжено реалізацію проєкту «Реконструкція вуличного (зовнішнього) освітлення на основі енергоефективних джерел світла в м. Кременчуці Полтавської області», який вже кілька років поспіль впроваджується у нашому місті спільно з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО у рамках проєкту «Підвищення енергоефективності в місті Кременчуці, Полтавської області, Україна».

У 2021 році виконано роботи з реконструкції зовнішнього освітлення 9 вулиць міста загальною протяжністю 23 км. Так нове, яскраве і енергетично економне освітлення з'явилося на вулицях: Першотравневій, Івана Мазепи, Шевченка, Перемоги, Київській, Богдана Хмельницького, Небесної Сотні, Ігоря Сердюка, Троїцькій. Всього встановлено 978 нових світлодіодних світильників, які забезпечуватимуть якісне і енергоефективне зовнішнє освітлення. Нові світильники змінюють яскравість світла в залежності від часу доби. Споживання електроенергії новими світильниками теж змінюється відповідно до часового періоду. Це дає можливість економити енергоресурси.

КП «Міськсвітло» також проводило планові та аварійні роботи з утримання та ремонту мереж зовнішнього освітлення вулиць і світлофорних об'єктів. У 2021 році було проведено заміну більше 3 тисяч ламп, 861 світильника, 76 опор. Відновлено 32,6 км мереж шляхом заміни проводу, замінено також 104 лампи та 308 метрів кабелю світлофорних об'єктів. Капітально відремонтовано світлофорний об'єкт на перехресті вулиць Троїцької і Шевченка, а також встановлено новий світлофорний об'єкт на перехресті вулиць Сумської та Лікаря Богаєвського, де завжди був ускладнений рух через великий потік транспорту та залізничний переїзд.

Серпень 2021.

Міська інфраструктура для дітей

Популяризація здорового способу життя, розвиток фізичної культури і спорту – одні з пріоритетних напрямків роботи кременчуцької міської влади. А у зв'язку з поширенням у світі коронавірусної інфекції, яка найтяжче вражає людей з ослабленим імунітетом, заняття спортом та прогулянки на свіжому повітрі вкрай необхідні кожній людині.

Тому в місті активно працюють в плані встановлення спортивних майданчиків для занять вуличним спортом у різних мікрорайонах міста, парках, скверах та на територіях житлових масивів. Варто зазначити, що встановлене спортивне обладнання є безбар'єрним, воно розраховане не тільки на молодих людей, а й пристосоване для користування громадянами похилого віку та людьми з вадами здоров'я.

Протягом 2021 року у Кременчуці тривали будівельні роботи з встановлення мультифункціональних спортивних майданчи-ків у рамках проєкту Програми Президента України "Здорова Україна" - "Активні парки - локації здорової України".

З бюджету Кременчуцької міської територіальної громади було виділено кошти для забезпечення співфінансування на придбання 15 мультифункціональних спортивних майданчиків. На кожному майданчику встановлені тренажери для різних груп м'язів, а також розміщені QR-коди та онлайн-платформи, за допомогою яких тренуватися може кожен бажаючий.

Завдяки цій програмі дитячий спортивно-ігровий комплекс з'явився в районі житлового будинку № 19 кварталу 287, житлового будинку № 7 кварталу 297, на вулиці Набережна лейтенанта Дніпрова, б. 84; вул. Манагарова, буд.1; вул. Івана Приходька, буд. 23; по вулиці Троїцькій 69/15, вул. Шевченка, буд. 24/43, вул. Переяславській біля буд. 44; вул. Велика набережна, буд. 29; вул. Героев Бреста, буд. 93, біля будинку№3 по вул. Миру; на вул. Ватутіна район будинку 27; вул. Мічуріна, б. 74, вул. Героїв України, буд. 23, по проспекту Свободи, б. 30.

Оновлюють спортивні майданчики і у навчальних закладах Кременчука, щоб школярі мали можливість займатися фізичною культурою у належних умовах,

Цього року було відкрито мультифункціональний спортивний майданчик зі штучним професійним покриттям у Кременчуцькому ліцеї № 6, що на Правобережжі. Крім того, у ліцеї виконали капітальний ремонт спортивної зали. Тепер роздягальні, душові та вбиральні відповідають вимогам сучасної української школи. Спортивна зала забезпечена сучасним інвентарем для занять фізкультурою та різними видами спорту.

Нові мультифункціональні спортивні майданчики з'явилися також у гімназії № 26 та гімназії № 12. Навчальні заклади міста працюють над впровадженням в життя програм з формування в учнів позитивної мотивації до здорового способу життя, впровадження сучасних інноваційних технологій, в тому числі здоров'язберігаючих. Тож встановлення на їх територіях сучасних багатофункціональних спортивних майданчиків зі спеціальним штучним покриттям є нагальною потребою. Нові спортмайданчики призначені для таких ігор, як баскетбол, волейбол і великий теніс. Відтепер уроки фізичного виховання будуть не тільки цікавими, а й більш безпечними.

У Кременчуці вже кілька років поспіль успішно діє міська цільова програма «Громадський бюджет міста Кременчука». Завдяки ній у місті встановлено багато нових сучасних дитячих та спортивних майданчиків, а також реалізовано чимало інших проектів, авторами яких є самі містяни.

Завдяки перемозі у Громадському бюджеті 2020 року цього року встановлено дитячий спортивно-ігровий комплекс в районі житлового будинку № 14 кварталу 287 (біля скверу імені Лесі Українки) та реалізовано проєкт «Спортивна Петрівка» – змонтовано спортивний майданчик на території спорткомплексу «Юність». Проєкт "Спортивна Петрівка" з воркаутом та вуличними тренажерами дозволить займатися своїм здоров'ям усім мешканцям району: підліткам, малюкам, дорослим та людям з інвалідністю.

Практично завершено реалізацію ще двох проєктів. За проєктом «Реконструкція міні-футбольного поля в ліцеї № 5 ім. Т.Г. Шевченка» вже замінено штучне покриття поля та огородження. Проєктом LET'S GO TO ГОРОДКИ передбачено розміщення на території гімназії № 20 двох майданчиків для гри в городки. Площа майданчику з гумового покриття може слугувати також зоною для будь-яких інших рухомих видів спорту.

У Кременчуці щороку оновлюють старі та встановлюють нові дитячі ігрові майданчики. З'являються вони і на територіях зелених зон, і на прибудинкових територіях. Якщо ще декілька років тому батьки змушені були водити своїх діток у сусідні, неподалік розташовані квартали, де б діти могли погратися, то наразі майже в кожному дворі чи дворищі встановлені ігрові елементи для малечі.

У 2021 році встановлено новий сучасний дитячий майданчик з гумовим покриттям по проспекту Лесі Українки, 115, а також відновлено елементи дитячих майданчиків на прибудинкових територіях в районі житлових будинків: № 5 та № 15 по вул. Миру, № 28 та № 30 по вул. Володимира Великого, № 50 та № 59 по вул. Київській, № 26/37 по вул. Соборній, № 27 по вул. Героїв України.

Роботи з розширення інфраструктури для дітей та молоді будуть продовжені і в наступному році.

 

Вересень 2021.

Досягнення кременчуцької освіти

Вересень 2021 року видався насиченим на приємні події та плідну роботу. Розпочався він, як завжди, з початку нового навчального року, до якого були підготовлені усі навчальні заклади міста. Не зважаючи на складну обстановку, зумовлену пандемією короновірусу, а відтак і фінансовими проблемами, місту вдалося підготуватися до навчального процесу з урахуванням нових потреб і викликів часу.

Протягом 2021 року освітяни нашого міста були активними учасниками та переможцями найрізноманітніших проєктів та конкурсів різних рівнів.

Серед учасників Всеукраїнського конкурсу «Подолання цифрової нерівності в Україні» Кременчук став єдиним містом в державі, де до навчання були залучені 100% вчителів початкової школи. Тож за результатами конкурсу наше місто отримало сертифікат на обладнання 60 кабінетів освітніх закладів сучасними електронними ресурсами, а це:

- 15 кабінетів початкової освіти;

- 15 кабінетів початкової освіти з інклюзивним навчанням;

- 15 кабінетів математики;

- 15 кабінетів закладів дошкільної освіти.

Оскільки кожен сертифікат дозволяє встановлення мультимедійного освітнього ресурсу КМ-медіа на декількох комп'ютерах, то з метою більшого охоплення закладів освіти цим ресурсом, не використані комплекти були передані до інших закладів. Завдяки цьому комплектами змогли скористатися:

- 26 закладів загальної середньої освіти, де встановлено кабінети початкової освіти);

- 16 закладів загальної середньої освіти, де встановлено кабінети початкової освіти з інклюзивним навчанням;

- 15 закладів загальної середньої освіти, де встановлено кабінети математики;

- 16 закладів дошкільної освіти, де встановлено кабінети дошкільної освіти.

Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на умовах співфінансування було закуплено 1611 комплектів шкільних меблів (одномісні столи та стільці) для учнів, 76 комп'ютерів та 76 дидактичних комплектів.

У 2021 році на умовах співфінансування було отримано 75 ноутбуків для організації дистанційного навчання вчителів закладів освіти. На придбання ноутбуків з бюджету Кременчуцької міської територіальної громади витрачено 505 203 гривень. Придбання нової комп'ютерної техніки дозволило краще організувати навчальний процес в умовах дистанційної форми навчання під час карантину, пов'язаного з пандемією коронавірусної інфекції.

Протягом декількох років у навчальних закладах за рахунок коштів місцевого бюджету проводяться капітальні ремонти. Минулого року міська влада розпочала проєкт реконструкції та капітального ремонту старих шкільних вбиралень. Нові вбиральні у 2020 році з'явилися в 11 закладах освіти. Поточного року реконструкцію та капремонт туалетів було продовжено. За рахунок залишку освітньої субвенції були проведені капітальні ремонти туалетів у:

- Кременчуцькій гімназії № 3;

- Кременчуцькому ліцеї № 4 «Кремінь»;

- Кременчуцькій гімназії № 18;

- Кременчуцькій гімназії № 20;

- Кременчуцькій гімназії № 22;

- Кременчуцькій гімназії № 23;

- Кременчуцькій гімназії № 28;

- Потоківській гімназії № 33.

Роботи з модернізації шкільної освіти та створення належних умов для навчання і праці в освітній галузі будуть продовжені і в році наступному.

Сквер «Енерджі»

У вересні поточного року Кременчук відзначав свій День народження. За історичними документами йому виповнилося 450, а за археологічними фактами - 900 років. І хоча через загрозу поширення коронавірусної інфекції гучних заходів у місті не було, але кременчужани і Кременчук не залишилися без подарунків. Одним із таких став сквер «Енерджі» на Молодіжному.

Сквер «Енерджі» - це спільний проєкт міської влади та керівництва АТ «Укртатнафта». Кілька років тому за ініціативи ПАТ «Укртатнафта» було розпочато реконструкцію території біля ПК «Нафтохімік» та відкрито фонтан. Міська влада підтримала це починання і продовжила реконструкцію зеленої зони біля палацу культури. Тож новий сквер є яскравим прикладом плідної співпраці міської влади, депутатів, комунальних підприємств і соціально-відповідального бізнесу.

Цей зелений куточок на Молодіжному фактично отримав нове життя. Тут по-новому сплановано територію, висаджено рідкісні дерева та кущі, розбиті квітники, укладено тротуарну плитку на пішохідних доріжках та рулонну траву на газонах, змонтовано мережі крапельного поливу для догляду за рослинами. Працівники КП «Благоустрій Кременчука» попрацювали над тим, щоб сквер дійсно став гарним, фахівцями комунального підприємства було розроблено оригінальний дизайн клумб. А для того, щоб жителі мікрорайону могли не тільки гуляти у сквері, а й відпочивати, тут встановлено нові зручні лави. Окрім озеленення на прилеглій до скверу території КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» виконано ремонт проїжджої частини дороги провулку Грозненського. Тож на сьогодні навколо палацу культури «Нафтохімік» маємо чудовий ансамбль сучасних затишних куточків відпочинку.

Жовтень 2021.

Озеленення Кременчука

Вже декілька років поспіль у Кременчуці активно проводяться роботи з озеленення міста: з'являються нові парки і сквери, облаштовуються зелені зони відпочинку, розбиваються нові квітники, висаджуються нові дерева і кущі, до того ж рідкісних видів. Екологічна акція «Зелені легені Кременчука», яка проводиться у рамках програми Президента України «Зелена країна», зібрала у жовтні поточного року представників міської влади, депутатів різних рівнів, представників районних адміністрацій, трудових колективів міста у районі річки Сухий Кагамлик з боку Полтавського проспекту. Того дня там було висаджено 440 дерев, зокрема, 200 молодих сосен, 170 дубів та 70 лип. За молодими саджанцями дбайливо доглядають працівники КП «Благоустрій Кременчука». Тож з часом жителі даного мікрорайону зможуть прогулюватися зеленими і пишними алеями.

Минулого року у рамках реалізації Громадського бюджету у мікрорайоні Молодіжний було закладено новий сквер імені Лесі Українки, виконано благоустрій території, укладено доріжки із тротуарної плитки, встановлено нові лавки та облаштовано клумби. За досить короткий час сквер став улюбленим місцем відпочинку жителів навколишніх мікрорайонів. У 2021 році роботи з облаштування скверу продовжилися. Завдяки представникам соціально-відповідального бізнесу - ЗАТ «Джей Ті Інтернешнл Україна» восени було придбано і висаджено близько 100 дерев та кущів рідкісних порід, а це: туї Brabant, ялини звичайні і сосни кримські, липи серцелисті «Tilia cordata», слива розтопирена «Nigra», робінія, псевдо акація «Umbraculifera».

Кременчук тепер також може хизуватися рідкісною і досить цікавою породою дерев – платанами. Напередодні Дня Кременчука, представник соціально відповідального бізнесу міста - АТ «Маркетопт» організував висадку 29 саджанців молодих платанів на вулиці Козацькій. Варто зазначити, що ці дерева довгожителі, вони ростуть 1000 - 1200 років.

Завдяки напруженій роботі працівників КП «Благоустрій Кременчука» щовесни місто розквітає новими барвами. Цікаві і розкішні квіткові композиції не перестають дивувати кременчужан та гостей міста. З кожним роком з'являється все більше нових клумб і креативно облаштованих газонів, які прикрашають наше місто аж до пізньої осені. Цього року озеленювачами комунального підприємства у нашому місті було висаджено понад 100 тисяч саджанців різноманітних квітів, за якими дбайливо доглядали працівники КП «Благоустрій Кременчука».

 

Підготовка до опалювального сезону –

реконструкція котельні кварталу 620

На другу половину жовтня припадає початок опалювального сезону. Незважаючи на труднощі, які йому передували, у Кременчуці він стартував дещо раніше звичного строку, а саме 12 жовтня для об'єктів соціальної сфери, зокрема, лікувальних і дошкільних закладів, що опалюються від джерела комунального підприємства «Теплоенерго», публічного акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» та інших теплопостачальних організацій. З 19 жовтня почали подавати теплоносій до житлових будинків та інших споживачів з централізованим опаленням. Із затримкою в декілька днів було подано тепло споживачам, які отримують теплоносій від 620 котельні, що у Крюкові, оскільки там завершувався ремонт основного котла. Саме на котельні 620 у 2021 році було проведено великий обсяг ремонтних робіт.

У бюджеті територіальної громади м. Кременчука на 2021 рік було виділено більше 17,5 млн. грн на проєктування та виконання робіт з реконструкції котельні кварталу № 620. Після проведення всіх відповідних до вимог чинного законодавства України процедур КП «Теплоенерго» було укладено договори на розробку робочого проєкту технічного переоснащення котельні кварталу № 620, технічного переоснащення газоповітряного тракту з встановленням димової труби на котельні кварталу № 620, та на саме технічне переоснащення котельні кварталу № 620.

Гостра необхідність у розробці робочого проєкту та проведенні робіт з переоснащення повітряного тракту з встановлення димової труби на котельні кварталу № 620 пов'язана з проведеним технічним обстеженням об'єкту. Існуюча димова труба відпрацювала свій ресурс та знаходилася в аварійному стані, проводити поточні ремонти з метою продовження строку експлуатації було економічно недоцільно. Також були надані рекомендації, з боку експертів, щодо подальшої безпечної експлуатації котельні кварталу № 620 шляхом проведення повної заміни обладнання.

Виконання робіт відбувалося поетапно:

- по закінченню опалювального періоду 2020-2021 років було демонтоване старе обладнання;

- проведено підготовку ділянки шляхом планування відповідно до норм ДБН;

- підготовлено залізобетонний монолітний фундамент під нову систему димових труб;

- встановлено димові труби у металевій фермі, яка була закріплена на залізобетонному фундаменті.

Також на котельні кварталу № 620 необхідно було замінити існуючий котловий блок, який відпрацював свій ресурс і не підлягав ремонту, на більш економічний. Простота конструкції встановленого обладнання має високу надійність, легкість в експлуатації. Процес роботи котла повністю автоматизований. Автоматизація виконана на базі контролера та газоаналізатора місткості кисню в продуктах згорання, що дозволяє досягти повного та якісного горіння та отримувати високий коефіцієнт корисної дії.

Крім того, були проведені роботи з заміни насосного обладнання; заміни теплообмінників; вузлів обліку витрат теплової енергії; заміни трубопроводів котельні. Також проведено ремонт приміщення з укріпленням підлоги, приведено до санітарних вимог приміщення для персоналу.

Модернізація котельні 620 кварталу дозволить безперебійно забезпечувати мікрорайон, який опалюється від котельні, теплом, при тому ж економно використовувати газ, а значить – економити кошти споживачів.

Листопад 2021.

Термомодернізація закладів освіти

Кременчук став одним із перших міст в Україні, де спільно з європейськими партнерами впроваджується проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель», спрямований на термомодернізацію закладів освіти та охорони здоров'я.

Робота над проєктом «Підвищення енергоефективності громадських будівель» тривала 4 роки. Перший тендер не відбувся, після проведення другого минулого року було розпочато його реалізацію. Загальна вартість проєкту становить 10,5 млн. євро, з яких - 1,5 млн. євро грантові кошти. Проєкт реалізують у 66 бюджетних закладах (38 дитячих садків, 22 шкіл, 5 лікувальних закладів та Будинку дитячої та юнацької творчості). На 32 з них ведуться будівельні роботи. Переважна більшість цих закладів експлуатуються майже з середини минулого століття, тому вкрай потребували модернізації.

У підсумку реалізації цього проєкту заклади отримають якісне тепло, а бюджет міста очікує від 30 до 60 відсотків економії коштів, які щорічно витрачають на оплату енергоносіїв закладів бюджетної сфери.

У будівлях закладів освіти та медицини, в яких реалізовується даний проект, проводиться заміна вікон на сучасні металопластикові енергозберігаючі, заміна дверей, утеплення фасадів і дахів, а також встановлюватимуться індивідуальні теплові пункти, завдяки яким залежно від погодних умов в автоматичному режимі зменшуватиметься температура подачі теплоносія в систему опалення, її можна буде також регулювати у неробочі (нічні) часи та святкові дні.

Паралельно зі змінами в енергоефективній і економічних складових, кардинальні перетворення відбудуться і в зовнішньому вигляді будівель. Це вже зараз можна побачити на прикладі тих дитячих садочків, де фасади утеплено і пофарбовано, зокрема дитячих садочках №№ 11, 18, 25, 62, 64, 70 та інших. Будівлі закладів освіти з тріщинами у стінах і старими дерев'яними вікнами у Кременчуці йдуть у далеке минуле. І щоб там сьогодні не говорили антитермомодернізатори у зв'язку із затримкою у виконанні робіт по дитячим садочкам, в результаті заклади отримають тепло і комфорт, а бюджет міста – економію коштів.

Практика підвищення енергоефективності громадських будівель на прикладі Кременчука була вивчена на рівні держави і отримала схвальну оцінку та з наступного року запроваджуватиметься в інших містах України за рахунок державних коштів. На ці цілі в державному бюджеті-2022 закладено понад 30 млрд. гривень.

З огляду на стрімке зростання ціни на газ Кременчук обов'язково братиме участь у державних програмах, що стосуються впровадження технологій збереження тепла в житловому фонді і об'єктів соціальної сфери, оскільки в нашому місті залишилося ще багато таких установ, які не потрапили під нині діючий проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель», але потребують термомодернізації.

Грудень 2021.

Протидія коронавірусній хворобі

У зв'язку зі світовою пандемією коронавірусу, яка не обійшла і Кременчук, впродовж 2021 року значна увага медичної галузі Кременчука приділялася заходам щодо виявлення, профілактики та лікування хворих на Covid-19, які здійснювалися у кількох напрямках: зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів, поліпшення якості лікування та проведення масової вакцинації.

Зміцнення матеріально-технічної бази було спрямовано на створення умов для покращення доступності хворих на Covid-19 до стаціонарного лікування. Так, окрім інфекційного відділення КНМП «ЛІЛ «Кременчуцька» та ковідного шпиталю другої хвилі, що створений у 2020 році на базі КНМП «Перша міська лікарня імені О.Т.Богаєвського» на 120 ліжок, було відкрито аналогічний шпиталь на базі КНМП «Кременчуцька ЦРЛ Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області». Завдяки цьому ліжковий фонд у місті для хворих на Covid-19 було збільшено до 415 ліжок. Це дозволило госпіталізувати абсолютно усіх хворих на коронавірус, які потребували стаціонарного лікування та кисневої підтримки.

Досвід доводить, що одним з основних методів лікування пацієнтів з тяжким перебігом Covid-19 є киснева терапія. У всій країні відмічається різке зростання попиту на кисень медичний. Адже майже 90% хворих на Covid-19, що лікуються у стаціонарі, потребують кисневої підтримки, тому його виробники та постачальники не мають змоги своєчасно та у достатній кількості доставляти медичний кисень безпосередньо до лікарні.

Саме тому у лютому 2021 року для КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» за рахунок коштів місцевого бюджету був придбаний спеціальний автомобіль для доставки кисню. Кріогенна автономна ємність розміщується на шасі автомобіля, вантажопідйомністю 12 тон та вміщує до 8 тон рідкого медичного кисню. Ще раніше для інфекційного відділення КНМП «Лікарня «Кременчуцька» та «Перша міська лікарня ім. О.Т.Богаєвського» були змонтовані кріоциліндри. В інфекційному шпиталі Центральної районної лікарні також є 2 кріоциліндри, тож даним спецавтомобілем кисень доставляється і до цього закладу. Ще придбано 4 апарати ШВЛ, на які витрачено більше 4 млн грн.

Проводилися роботи щодо збільшення кількості кисневих точок, шляхом монтажу додаткових ліній транспортування кисню до ліжок та залучено 75 кисневих концентраторів, певна частина яких видається амбулаторним хворим додому для проведення кисневої підтримки.

Третина усіх хворих на коронавірусну інфекцію, що лікуються у стаціонарі – це жителі приєднаного Кременчуцького району. Тож Кременчук став справжнім опорним медичним центром для лікування хворих на Covid-19 всього Південного госпітального підокругу.

Нині ведеться робота щодо придбання кисневих станцій, які будуть виробляти медичний кисень на місці. Вже замовлені в Туреччині кисневі станції для КНМП «Кременчуцька Перша міська лікарня ім. О.Т.Богаєвського», «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», «ЦРЛ Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області», «Кременчуцька міська дитяча лікарня». Нині вони проходять процес складання на заводі-виробнику.

Вакцинація

Сьогодні в усьому світі визнано, що єдиним ефективним засобом профілактики коронавірусу є вакцинація. Перший етап вакцинації у Кременчуці розпочався у вакцинальних пунктах Центрів ПМСД №№ 1, 2, 3. Були створені мобільні та стаціонарні бригади для проведення вакцинації проти коронавірусної інфекції, які пройшли тренінг на базі МОЗ України. Згодом відкрито «Центр вакцинації населення від Covid-19», який розташовувався в приміщенні Кременчуцького ліцею № 11 «Гарант».

Але цього було недостатньо для масового охоплення кременчужан вакцинацією, тому було прийнято рішення про відкриття ще 4 центрів вакцинації у різних районах міста в місцях масового перебування людей для щеплення вакцинами AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer, Moderna.

Це дало можливість вакцинувати у 2021 році більше 50 відсотків усього дорослого населення міста.

Створення європейських умов діагностики і лікування

Продовжувалися у поточному році й роботи з реконструкції та капітального ремонту у лікарняних закладах. У рамках проєкту «Велике будівництво» закінчується реконструкція приймального відділення опорної лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Відділення буде розбите на три зони – «зелену», «жовту» та «червону». З перших хвилин перебування у відділенні хворі проходитимуть так зване «сортування» - госпіталізуватимуться, або направлятимуться в протишокову палату чи на дообстеження.

Приймально-діагностичне відділення матиме ендоскопічний кабінет, кабінет ультразвукової діагностики, рентген-кабінет, комп'ютерний томограф, протишокові палати з апаратами ШВЛ тощо. Окрім того, відділення оснастять моніторами пацієнта та реанімаційним обладнанням для надання допомоги при невідкладних станах. Уже змонтований цифровий рентген-апарат, комп'ютерний томограф, апарат УЗД.

З державного бюджету на ці цілі виділено 6 млн. 710 тис. грн.. Але для виконання всього комплексу запланованих робіт цього було замало, тож левова частка, а саме 8 млн. 354 тис. грн., було виділено з місцевого бюджету, за рахунок чого прокладено додаткові кабельні лінії та проведено реконструкцію розподільних пристроїв, здійснено ремонт системи водопостачання та водовідведення, закуплено обладнання, меблі, інвентар, облаштовано під'їзні шляхи, тротуари, паркувальний майданчик для санітарного транспорту тощо.

Після реалізації даного проєкту Кременчук отримає сучасний приймально-діагностичний центр із європейськими умовами діагностики та надання невідкладної допомоги пацієнтам. А зважаючи на те, що ЛІЛ «Кременчуцька» є базовою лікарнею Південного госпітального підокругу, то в ній прийматимуть пацієнтів не лише з Кременчука, а й з Кременчуцького та інших прилеглих до міста районів.

У 2021 році продовжено реконструкцію приміщення для створення кардіохірургічної служби у комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». На його проведення виділено майже 4 млн. грн. Після закінчення ремонту й оснащення новітньою медичною апаратурою можна буде говорити і про операції на серці.

Також у звітному році за рахунок місцевого бюджету реконструйовано частину нежитлового приміщення по вул. Київській, 14 для розміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини комунального некомерційного медичного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3».

Завдяки роботі народних депутатів України Юрія Шаповалова та Олексія Мовчана місто отримало кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій. Всього у 2021 році надійшло більше 42 млн. грн, які спрямовані на:

- завершення робіт з реконструкції приміщення для створення кардіохірургічної служби комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»;

- проведення капітального ремонту приміщень травматологічного відділення будівлі КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»;

- проведення капітального ремонту операційного блоку та кімнат відділення інтенсивної терапії новонароджених КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня», який не ремонтувався з моменту введення акушерського корпусу в експлуатацію у 1990 році;

- придбання рентгенологічних установок з цифровою обробкою зображення для КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т.Богаєвського» та КНМП «Кременчуцька центральна районна лікарня Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області»;

- придбання лапароскопічних стійок для КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» та КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня»;

- придбання апаратів УЗД для КНМП «Кременчуцька центральна районна лікарня Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області» та КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня»;

- придбання автомобіля для санітарних потреб КНМП «Кременчуцька центральна районна лікарня Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області»;

- придбання відеоколонофіброскопа для КНМП «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» та електрокоагулятора для КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»;

- придбання медичного обладнання для КНМП «Кременчуцька центральна районна лікарня Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області» та для акушерської і гінекологічної операційних КНМП «Кременчуцький перинатальний центр II рівня» й багато-багато іншого сучасного, інноваційного медичного обладнання.

Незважаючи на складну фінансову ситуацію, у 2021 році було продовжену дію медичних програм, спрямованих на допомогу населенню зокрема: «Стоп-інфаркт», «Доступна аптека», «Міська цільова програма запобігання поширенню коронавірусної інфекції», «Міська цільова програма лікування онкологічних та гематологічних захворювань».

Плани на майбутнє.

Термомодернізація громадських будівель

У 2022 році буде продовжено проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель» у 66 бюджетних установах. Планується заміна вікон на 23 об'єктах, зокрема у садочках №1, 12, 28, 32, 33, 35, 36, 58, 59, 61, 63, 65, 67, 74, 77, 79, 80 (17 од.), школах №8, 21, 26, 30, 31 та Лікарні «Кременчуцька». Продовжаться роботи з утеплення та встановлення індивідуальних теплових пунктів. На всіх об'єктах мають бути замінені системи опалення та встановлені нові сталеві панельні радіатори, ізольовані труби на горищах та у підвалах, встановлені системи припливної та витяжної вентиляції з рекуперацією тепла та фільтрацією повітря, з датчиками CO2, а також встановлені системи моніторингу енерговитрат.

Безумовно, реалізація проекту стане великим проривом у плані термомодернізації. Після закінчення запланованих робіт очікується зменшення енергоспоживання на 50-60 %; зменшення витрат на подальшу експлуатацію будівель. Водночас, як стверджують фахівці, самі будівлі отримають так би мовити нове життя, і строк їхньої експлуатації значно збільшиться. Кременчуцькі дітлахи ходитимуть в оновлені, теплі і красиві дитячі садочки та школи, і при цьому заклади освіти матимуть відчутну економію як в енергоресурсах, так відповідно і в бюджетних коштах.

 

«Реконструкція «Шкіряно-венерологічного диспансеру» під Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю», що по вулиці Приходька, 5. Будівництво об'єкта розпочалося у 2020 році за рахунок коштів субвенції з держбюджету на реалізацію проєктів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку та коштів місцевого бюджету. Нагадаємо, що у новому приміщенні буде створено пансіонат для маленьких пацієнтів та їх батьків, які зможуть перебувати зі своїми дітьми упродовж всього періоду реабілітації.

Стару будівлю шкіряно-венерологічного диспансеру перебудовують практично повністю. Загальна площа будівель і споруди стаціонару після проведення реконструкції складатиме понад 2 тисячі м². Нове розпланування будівлі передбачено з умовами оптимального розміщення кабінетів фахівців на поверхах, в комплексі із пансіонатом для проживання дітей з інвалідністю разом зі своїми матерями, ванним відділенням, фізіотерапевтичним кабінетом, залою лікувальної фізкультури, тренажерною залою, сольовою кімнатою, конференц-залою на 200 місць, технічними та іншими приміщеннями. На подвір'ї будуть встановлені дитячий та спортивний майданчики та павільйон для занять дітей на свіжому повітрі.

Протягом 2021 року на об'єкті велися демонтажні роботи, підсилення, мурування стін та перегородок, влаштування міжповерхового перекриття основної будівлі та господарського блоку, встановлення вікон, влаштування зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення. У 2022 році планується повністю завершити виконання будівельних робіт на об'єкті та ввести його в експлуатацію.

«Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири»

У Кременчуці також продовжуються роботи з реалізації ще двох субпроєктів «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку: «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири за адресою: вул. Східна, 20 в місті Кременчуці Полтавської області» та «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири (без зміни геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані) за адресою: вул. Молодіжна, 5 в місті Кременчуці Полтавської області». Внаслідок реконструкції з'явиться 11 квартир (1-3кімнатна, 4 - двокімнатні та 6 - 1кімнатних) для внутрішньо-переміщених осіб і 4 квартири для вимушених переселенців.

Роботи з реконструкції знаходяться на завершальному етапі. У квартири вже проведено електрику, опалення, виконано стяжку підлоги, встановлені металопластикові вікна та сантехніка тощо.

 

Наступного року буде продовжено «Капітальний ремонт приміщень травматологічного відділення КНМП "Лікарня інтенсивного лікування "Кременчуцька". Це відділення давно потребувало капітального ремонту та оновлення медичного обладнання. Після ремонту буде повністю оновлено операційний блок та палати відділення травматології. Капремонтом передбачено заміну старих віконних рам на сучасні металопластикові, енергозберігаючі, заміну дверей, підлоги, реконструкцію інженерних мереж, системи опалення, вентиляції та кондиціювання, а також повну заміну меблів та медичного устаткування. Наразі роботи вже розпочаті і тривають активними темпами.

Реконструкція приймального відділення в КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». Даний проєкт реалізується в рамках програми «Велике будівництво» із залученням коштів Державного фонду регіонального розвитку. Реконструкція проводиться відповідно до вимог Міністерства охорони здоров'я України та затверджених брендбуків для відділень екстреної медичної допомоги, які передбачають влаштування приймального боксу для в'їзду автомобілів невідкладної допомоги, розміщення зон реєстрації та очікування, деконтамінації, реанімації, загальномедичної зони, діагностичного блоку оснащеного сучасним медичним обладнанням, з обов'язковим забезпеченням інклюзивної доступності всіх вищевказаних приміщень. Будівельні роботи розпочалися у 2020 році. Наразі роботи знаходяться на завершальному етапі.

Продовжаться у 2022 році і роботи з реалізації проекту «Енергоефективна Раківка». На сьогодні вже проведені необхідні тендерні процедури і вже на початку наступного року планується підписання контракту на будівництво котелень, а у лютому цього ж року – на встановлення ІТП.

Урбан-парк. Наступного року планується розпочати у Кременчуці будівництво урбан-парку. Імовірно, він буде розташований поблизу пам'ятника Т.Г.Шевченку. Подібні парки наразі будуються у всіх великих містах України у рамках програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" та "Здорова Україна". Урбан-парк – це місце, яке має стати майданчиком для тренувань, змагань, культурних подій, місцем для самовираження через культуру, фізичну активність і здоровий спосіб життя. На його території буде розміщено декілька різних спортивних площадок для заняття вуличними видами спорту, наприклад такими як скейт-парк, стрітфутбольний спот, стрітбольний спот для тренувань зі стрітболу та баскетболу, стрітденс і івент-спот для занять вуличними танцями, стрітворкаут-спот, паркур-спот, бігова доріжка тощо. Такі парки дуже важливі для розвитку фізичної культури, особливо молодого покоління.

 

Шановні кременчужани!

Щиро вітаю вас з наступаючим Новим роком!

Бажаю усім здоров'я, миру, благополуччя та достатку! Нехай у ваших сім'ях панують радість та злагода, рідні та близькі завжди будуть поруч, а радість та любов супроводжують кожного з вас у Новому 2022 році!

Дякую за увагу!