Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

12 °C
Звіт міського голови міста Кременчука перед територіальною громадою про роботу у 2019 році

 

Шановні кременчужани!     

 

         Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную Вашій увазі звіт про роботу у 2019 році.

         Рік, що минає, був насичений важливими подіями. Разом з усіма українцями ми обрали нового Президента та Верховну Раду України нового скликання.

         Минуло чотири роки, як наша команда взяла на себе відповідальність за розвиток Кременчука. На цьому шляху вже маємо досягнення, про які я хотів би вам розказати. Ми з Вами працюємо щоб наше місто було чистим, комфортним та безпечним, зі зручним громадським транспортом, розвиненою інфраструктурою та потужною соціальною сферою.

 

         Кожного дня разом з вами ми робимо Кременчук кращим.

         Кращим в усіх сферах. Про деякі наші перемоги хочеться сказати окремо. Мабуть, в цьому залі немає нікого, хто б не скористався за останній рік новими кременчуцькими тролейбусами.

         Доступний та екологічний комунальний громадський транспорт – це одна зі складових комфортного міського середовища. За останні роки ми повністю оновили парк комунального електротранспорту.

         Кременчук отримав сорок нових тролейбусів з низькою підлогою, облаштованих пандусами, зі зручними майданчиками для дитячих або інвалідних візків.

         Нові тролейбуси обладнані звуковим супроводом та мають кнопку звукового сигналу до водія, що позначена шрифтом Брайля.

         У цих тролейбусах комфортно усім: і людям похилого віку, і молодим батькам з дітьми, і особам з інвалідністю.

         До речі, вартість проїзду в кременчуцькому тролейбусі є найнижчою в Україні – всього дві гривні, а пільгові категорії кременчужани мають право на безкоштовний проїзд.

         Кілька років тому на лінії щоденно виходило ледве 25 машин, то цього року вперше за останні 20 років на маршрутах щоденно працюють 50 тролейбусів.

         Такий прорив в організації пасажирських перевезень став можливим завдяки співпраці Кременчука з Європейським банком реконструкції та розвитку в рамках проєкту «Оновлення міського електротранспорту в м. Кременчуці».

         Місто придбало нові тролейбуси та отримало безповоротну грантову допомогу на суму близько шістдесяти мільйонів гривень від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля в рамках реалізації проєкту. Ці кошти не потрібно буде повертати.

         У 2019 році місто придбало десять великих автобусів із двадцяти запланованих. Наступного року ці автобуси вийдуть на маршрути, в тому числі і у віддалені мікрорайони міста, забезпечуючи якісні та безпечні послуги з перевезення за помірною ціною.

         Тепер і Петрівка, і Лашки, і Ревівка, і Занасип будуть забезпечені комунальним громадським транспортом.

         У найближчій перспективі у нас відродження комунальної транспортної інфраструктури на Правобережжі міста. У цьому році проведено тендер на закупівлю 8 одиниць тролейбусів на автономну ходу, які незабаром вийдуть на маршрути за цим напрямом.

         Плануємо також впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті – так званий електронний квиток. Ця система дасть можливість забезпечити економічну привабливість та зручність обслуговування для пасажирів на основі сучасних технологій системи розрахунків за проїзд.

 

         Для того, щоб кожен кременчужанин відчував себе комфортно у будь-який час доби, ми приділяємо багато уваги освітленню вулиць. Вперше за десятки років ми освітили вулиці Правобережної та Лівобережної частин Кременчука. Побудовано мережі зовнішнього освітлення по вулиці Свіштовській, Лебединій та бульвару Автокразівському, влаштовано внутрішньоквартальне освітлення кварталу 287, проведено модернізацію мереж зовнішнього освітлення на проспектах Свободи та Лесі Українки, вулицях Халаменюка та Соборній.

         У рамках проєкту модернізації та переоснащення мереж зовнішнього освітлення міста за підтримки НЕФКО (північної Екологічної Фінансової Корпорації) було замінено старі та встановлено нові світлодіодні світильники в різних районах міста. Всього протягом 2015-2019 років було виконано капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення на 34 об’єктах, встановлено 1 946 ЛЕД-світильників.

         Задля безпеки кременчуцьких пішоходів та водіїв ми почали встановлювати новітні світлодіодні знаки «Пішохідний перехід», виконали капітальний ремонт 19 світлофорних об’єктів, оснастили світлофорами 7 перехресть. Ця робота буде продовжуватися і надалі.

 

         Одним з показників розвитку міста є стан доріг та тротуарів. Задля того, щоб ми могли у належному стані утримувати автомобільні шляхи, оновлюється виробнича база нашого комунального шляхоремонтного підприємства.

         Парк його автомобільної та дорожньої техніки у 2015 році був дуже зношеним. В основному, він складався з автомобілів випуску 70-80 років минулого століття. За кілька останніх років ми придбали сучасний асфальтобетонний завод, п’ять одиниць сучасної спецтехніки, серед яких холодна фреза, асфальтоукладач, самохідні дорожні котки. Завдяки новій техніці збільшується продуктивність праці робітників, якість та обсяги виконання робіт з ремонту дорожнього покриття. Тільки цього року було заасфальтовано близько 70 вулиць в різних районах міста, ремонтувалися внутрішньоквартальні проїзди. Три останні роки стали рекордними в асфальтуванні доріг, тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів в Кременчуці. Але попереду ще дуже багато роботи по приведенню всіх міських доріг та тротуарів в належний стан. В ці години продовжуються роботи на вулиці Родимцева і на Першотравневій біля десятої школи.

 

         Погодьтеся, приємно ходити чистими вулицями, гуляти прекрасною набережною Дніпра, милуватися зеленими та квітучими парками і скверами Кременчука.

         Ми з Вами докладаємо багато зусиль, щоб двори і вулиці нашого міста були прибраними, а взимку – розчищеними від снігу, дороги та тротуари посипалися під час ожеледиці, вчасно вивозилося сміття, влітку облаштовувалися квітники і вже не тільки вздовж центральних вулиць.

         Над виконанням цих завдань працюють підприємства житлово-комунального господарства Кременчука, серед яких 11 комунальних підприємств та 3 керуючі компанії.

         Коли наша команда взяла на себе відповідальність за стан справ у місті, ми провели аудит комунальної техніки на підприємствах. Стан її був вражаючим: морально та технічно застарілі машини, які не могли виконувати необхідні роботи якісно і в повному обсязі. Тому нами було взято курс на оновлення парку комунальної техніки для підприємств, які забезпечують утримання території міста в належному стані у будь-яку пору року.

         Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628 – є одним з основних підприємств, які забезпечують чистоту та порядок в місті. За останні роки на підприємство було придбано 16 одиниць нової комунальної техніки 769 контейнерів на суму більше чотирьох мільйонів гривень, побудовано 74 майданчики для збору сміття.

         Сьогодні завершено облаштування ще одного – на вулиці Переяславській.

          Завдяки новій техніці прибирання вулиць стало більш якісним: влітку на дорогах працюють пилососи, восени прибирається прибордюрна частина вулиць, вивозиться опале листя, взимку снігоприбиральна техніка оперативно очищує дороги та тротуари.

         Комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука» було закуплено 5 одиниць комунальної спецтехніки та 42 різноманітних пристрої для виконання робіт.

         Результатами роботи цього підприємства є чисті та зелені вулиці міста, охайні та затишні сквери, чисті зупинки громадського транспорту і навіть постійно радуючий кременчужани та гостей нашого міста фонтан в сквері Олега Бабаєва.

         Комунальне підприємство «Міськсвітло» забезпечує безперебійну роботу міського освітлення та обслуговування світлофорних об’єктів. Для цього підприємству була придбана нова техніка та обладнання.

 

         З 2016 року під час сильних снігопадів ми розчищаємо за допомогою техніки не тільки основні автомагістралі міста, а і двори та внутрішньоквартальні проїзди. Наша задача – не допустити, щоб місто було паралізоване від снігу.

         Повинен ритмічно рухатися громадський транспорт, підвозитися продукти та товари першої необхідності до закладів торгівлі, працювати заклади освіти та охорони здоров’я.

         Кременчужани повинні мати змогу вільно вийти зі своїх будинків, дістатися до розчищених зупинок громадського транспорту, вчасно потрапити на місце роботи або навчання.

         Снігопади минулого, та вже і цього року, показали, що ми з цією задачею справляємося. За останні роки ми закупили для комунальних підприємств нові трактори з навісним обладнанням. Тепер за кожним мікрорайоном, а їх у нас 24, закріплено трактор, який розчищає від снігу територію під час сильного снігопаду. Працівники комунальних підприємств та районних адміністрацій розпочинають прибирати сніг вже о третій ранку. Щоб через кілька годин кременчужани мали можливість вільно пересуватися містом.

 

         Красиве і комфортне сучасне місто неможливо уявити без зелені і квітів, затишних зон відпочинку. Вже кілька років улюбленим місцем відпочинку кременчужан є сквер імені Олега Бабаєва з його квітучими клумбами та світломузичним фонтаном.

         Біля річкового вокзалу на березі Дніпра з’явився зовсім новий облаштований сквер. Який став окрасою водних воріт Кременчука.

         На перехресті вулиць Маслова та Мазепи в цьому році з’явився ще один затишний куточок із скульптурою голубів, який назвали сквером іменем Андрія Ізюмова.

         Андрій Ізюмов був мером Кременчука на початку ХХ століття і займався розведенням голубів Крюківської і Кременчуцької породи, зробивши їх відомими на весь світ. 

         Милує око Квітковий узвіз по проспекту Свободи вниз від Водоканалу до ринку «Троїцький». В наступному році він продовжиться до Скверу космосу.

         Висаджуються нові квітники та дерева вздовж міських вулиць, і на мікрорайонах. Думаю, багато кременчужан сьогодні пишаються, що наше місто відродило славу зеленої перлини.

 

         Галузь охорони здоров’я визначена одним з пріоритетів в роботі нашої команди.

         Протягом багатьох років медична галузь страждала від хронічного недофінансування, адже медичної субвенції від держави не вистачало навіть на оплату заробітної плати медпрацівникам та оплату комунальних послуг.

         Місто постійно дофінансовувало галузь, але і цих коштів було недостатньо не тільки на підтримку матеріально-технічної бази, але навіть на придбання медичних препаратів. Ми поставили собі за мету кожного року ремонтувати хоча б одне відділення у кожній з лікарень міста та поступово оновлювати медичне обладнання.

 

         Першою в реформування галузі увійшла медицина первинної ланки.

         168 000 кременчужан уже уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем. Це близько 77% населення міста. Держава фінансує видатки на оплату праці сімейних лікарів та медичного персоналу, придбання деяких ліків та здійснення обстежень. Місто допомагає утримувати в належному стані матеріально-технічну базу центрів первинної медико-санітарної допомоги.

         Важливо, щоб кременчужани могли користуватися послугами сімейного лікаря якомога ближче до місця проживання.

         Нами відкрито нові амбулаторії у 278 кварталі та на Ревівці. Капітально відремонтовано перший поверх центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 на вулиці Мазепи та амбулаторію в мікрорайоні Петрівка на вулиці Древаля.

         В найближчому майбутньому на Петрівці та на Ревівці з’являться нові аптеки. На днях відкривається амбулаторія по вулиці Мічуріна, на Третьому Занасипу, де також зроблено капітальний ремонт та закуплене необхідне обладнання.

         Ми продовжуємо цю роботу і плануємо відкриття нових амбулаторій в Крюкові та на Молодіжному. Дві амбулаторії, які були в поліклініці «КрАЗу», найближчим часом, після капітального ремонту, розташуються в зручних приміщеннях вулиці Київській.

 

         Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» – це найбільша багатопрофільна лікарня нашого міста. Останніми роками в ній було капітально відремонтоване кардіологічне відділення, збудований блок інтенсивної терапії кардіологічного центру, відремонтоване інфекційне відділення. Крім того, розпочато роботи з реконструкції приміщення під відділення спеціальної травми.

         Найбільш масштабним проєктом, який ми вже розпочали впроваджувати в життя, стане сучасна кардіохірургічна служба на базі лікарні «Кременчуцька». Почалися роботи з реконструкції приміщень та закуплено частину медичного обладнання для цього відділення.

         Після завершення робіт кременчужанам з хворобами серця вже не потрібно буде їхати в Київ або Харків на операцію, витрачати зайві кошти на проїзд та проживання супроводжуючих осіб, ці операції будуть виконуватися в Кременчуці на базі новоствореного відділення.

 

         Суттєво за останній час оновила свою матеріально-технічну базу і одна із найстаріших лікарень міста – Перша міська лікарня. В ній були капітально відремонтовані приймальне відділення, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, операційний блок. Також було придбане сучасне медичне обладнання: високотехнологічні відеоколоноскоп та фіброгастроскоп дозволяють проводити діагностування хвороб з високою точністю.

 

         Лікарня «Правобережна», в основному, обслуговує мешканців Крюкова, Раківки та прилеглих сіл не тільки Кременчуцького району, а й навіть з Кіровоградської області. У 2019 році було завершено капітальний ремонт терапевтичного відділення та оснащено його сучасним обладнанням. Тут створені сучасні європейські умови як для лікування пацієнтів, так і для роботи медичного персоналу.

         Вперше на Правобережжі в цьому відділенні організовано ліжка ендокринологічного профілю. Раніше всі пацієнти, хворі на цукровий діабет та інші захворювання ендокринної системи, проходили стаціонарне лікування тільки в Першій лікарні, сьогодні мешканці Раківки та Крюкова можуть лікуватися ближче до місця свого проживання. Працює в лікарні «Правобережна» і відділення паліативного догляду, хоспіс, яке теж було капітально відремонтоване і оснащене необхідним обладнанням.

 

         Нещодавно Кременчуцький міський пологовий будинок отримав статус перинатального центру ІІ рівня, що говорить про високий рівень надання допомоги при вагітності та пологах та про відповідну кваліфікацію медичного персоналу, який в ньому працює. За рахунок міського бюджету для перинатального центру було придбано сучасний апарат ультразвукового дослідження з сучасними датчиками для обстеження вагітних жінок. В 2019 році встановлено сучасний мамограф, на якому кожна кременчужанка може пройти безкоштовне обстеження молочних залоз. Придбано ендоскопічну стійку для проведення малотравматичних операцій.

         Найближчим часом буде капітально відремонтовано акушерську операційну та придбано нове обладнання для неї.

 

         Чи не в найгіршому стані з усіх лікарень ще кілька років тому перебувала дитяча лікарня. Капітального ремонту в ній не проводилося з моменту будівництва, тобто майже 40 років. Діти спали на старих ліжках з панцирними сітками, які прогиналися до підлоги. За останні роки в дитячій лікарні багато що змінилося. За рахунок коштів міського бюджету капітально відремонтовані приймальне відділення, операційний блок, хірургічне відділення. Придбане та встановлене сучасне медичне обладнання. Повністю оновлені ліжка в усіх відділеннях лікарні. За рахунок коштів інвестора в дитячій лікарні відкриті надсучасне стерилізаційне відділення та лабораторія. Цього року в дитячу лікарню за рахунок коштів державного бюджету, які направляються на соціально-економічний розвиток територій, придбано сучасний апарат для ультразвукових досліджень. На ньому вже пройшли обстеження 2450 дітей.

          Найближчими днями буде запущено в експлуатацію сучасний цифровий рентген-апарат, який придбано за рахунок коштів місцевого бюджету. В лікарні вже замінено один ліфт та проводиться встановлення ще двох.

 

         В лікарні планового лікування «Придніпровська» вперше за 60 років було капітально відремонтовано операційний блок, придбане сучасне медичне обладнання для його оснащення. В палатах створені сучасні умови для догляду за пацієнтами у післяопераційному періоді.

 

         Для повного відновлення пацієнтів після тяжких або хронічних хвороб в Кременчуці працює лікарня відновного лікування. В ній було капітально відремонтоване фізіотерапевтичне відділення, яке не знало капремонту з моменту відкриття лікарні, та кабінет гідропатії. Придбане необхідне для роботи сучасне обладнання.

 

         Для того, щоб іти в ногу з часом, мати можливість вести електронну картку пацієнта, виписувати електронні рецепти на отримання ліків, он-лайн записуватися на прийом до лікаря – в місті впроваджується єдина медична інформаційна система.

         Придбано 165 одиниць комп’ютерної техніки. Тепер робоче місце кожного сімейного лікаря та педіатра обладнане комп’ютером і кожен кременчужанин, який уклав декларацію, вже може користуватися цією системою.

         На черзі підключення лікарів вузьких спеціальностей та стаціонарних лікарень. В майбутньому вже не потрібно буде годинами додзвонюватися в реєстратуру, щоб дізнатися коли приймає лікар та записатися на прийом. Це все можна буде зробити через Інтернет за кілька хвилин.

 

         Якщо говорити про доступність якісної медичної допомоги для кожного кременчужанина, незалежно від його статків, необхідно згадати про медичні програми, якими, за необхідності, може скористатися кожен мешканець міста.

         Програма безкоштовних пологових сертифікатів діє в Кременчуці із 2016 року і спрямована на повне забезпечення вагітних у веденні вагітності та пологів. Ця програма була однією із перших в Україні і наш досвід вивчали на рівні профільного комітету Верховної Ради. Кременчужанки не платять власні кошти за пологи, за них сплачує місто. Вартість одного сертифікату у цьому році складає близько 5,5 тисяч гривень. На сьогодні ними вже скористалася 4 861 кременчужанка.

 

         Успішним досвідом нашого міста користуються і сусідні райони: Козельщинський, Глобинський, - які уклали договори з Кременчуцькою міською радою та оплачують сертифікати для своїх вагітних жінок, які приїжджають народжувати до Кременчука.

         Програма «Стоп-інфаркт» діє у місті з 2017 року. За цей час завдяки програмі були буквально врятовані життя кільком сотням мешканців міста, виконано 393 коронарографії та 262 стентування.

         Високотехнологічна медична допомога при захворюванні на інфаркт міокарду стала більш доступною для кременчужан, бо фінансується з міського бюджету. А ще 10 років тому такі маніпуляції проводилися лише у Київських та Харківських клініках.

 

         У 2016 році за ініціативи Кременчуцької міської влади було підписано Меморандум щодо здешевлення вартості ліків з керівниками закладів аптечної мережі, що здійснюють продаж ліків у лікувальних закладах. Кременчук став першим в Україні містом, де розроблена та діє місцева Програма «Доступна аптека», що забезпечує функціонування механізму міського регулювання ціноутворення на лікарські препарати.

         За рецептом лікаря кременчужани в аптеках отримують ліки, повну вартість яких або частину вартості сплачує міський бюджет, або ж можуть придбати медикаменти за зниженими цінами.

         Всього в програмі беруть участь 8 аптек: 4 комунальних та 4 приватних, які мають 20 точок продажу по всьому місту. Всього за час дії програми було забезпечено майже 102 тисячі рецептів.

 

         Щоб допомогти людям, які опинилися віч-на-віч з онкологічним діагнозом, з 2018 року у Кременчуці розпочалося фінансування Міської цільової програми лікування онкологічних та гематологічних захворювань. Лікування на різні види раку є дороговартісним. За цією програмою передбачається забезпечення препаратами для проходження одного курсу хіміотерапії хворим з онкологічним діагнозом за рахунок коштів міського бюджету. Середня вартість одного курсу хіміотерапії для кожного пацієнта складає понад 9000 грн. За два роки дії програми нею скористалися 208 пацієнтів.

 

         З цього року в місті почала діяти Програма забезпечення житлом медичних працівників. У вересні 5 лікарів із числа молодих фахівців отримали службові квартири. Ще п’ять квартир незабаром також будуть передані лікарям, які потребують житла. Сподіваємося, що це буде гарним стимулом для залучення молодих кваліфікованих фахівців на роботу в комунальні заклади охорони здоров’я і допоможе нам подолати певний дефіцит медичних кадрів. Крім того, ми компенсуємо половину відсотків за кредитом для тих медиків, які придбали житло за програмою Держмолодьжитла. 

 

         Стан освіти в нашому суспільстві сьогодні визначає, яким буде рівень нашого життя завтра. Завдання міської влади – створити комфортні і сучасні умови для навчання наших дітей та для роботи наших педагогів.

         Ми вперше за роки Незалежності побудували і відкрили нову школу-садок у кварталі 278. Відродили після повної реконструкції дитсадок № 19 в центрі міста. На днях будуть введені в експлуатацію нові групи дитячого садка № 13 в Крюкові. Примітно, що ці групи будуть розташовані просто в приміщенні Крюківської районної адміністрації. Вони капітально відремонтовані і спеціально прилаштовані для перебування дітей. Відновлено діяльність 34 груп у функціонуючих дитячих садочках.

         У Кременчуці впроваджено інформаційно-освітній проект «Електронний дошкільний навчальний заклад» та електронну реєстрацію дітей до дитячих садочків. Тепер батьки через Інтернет зможуть дізнатися, у яких садочках та яких групах є вільні місця та завчасно зареєструвати майбутніх дошкільнят. Хочу сказати, що сьогодні черга в дитячий садок є тільки в Крюкові, але вона скоро зникне, як тільки відкриється садочок в Крюківській адміністрації.

         Для першокласників затверджено новий порядок зарахування до Нової Української Школи. Якщо раніше діти змушені були проходити конкурси на перевірку знань, щоб потрапити до обраної школи, то зараз зарахування до першого класу проводиться за місцем проживання дитини. Два роки поспіль ми закуповуємо нові парти, меблі, дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання для кожного першокласника та для кожного першого класу у кожну кременчуцьку школу.

         Усі кременчуцькі учні початкової школи та всі діти пільгових категорій забезпечені гарячим харчуванням за рахунок коштів міського бюджету. І якщо кілька років тому, коли ця стаття видатків зникла з державної освітньої субвенції, більшість міст України припинили фінансувати харчування молодших школярів, то Кременчук продовжив цю програму за рахунок власних коштів.

         Діє в Кременчуці ще одна унікальна програма – безкоштовний проїзд у громадському транспорті до місця навчання школярів віком до 12 років. Кожного місяця діти отримують в школах проїзні квитки, які оплачуються за рахунок міського бюджету.

         Про високий рівень освіти Кременчука говорять досягнення наших учнів. Середній бал ЗНО по закладах освіти міста у 2019 році становить 143,5.

         Вагомим здобутком педагогів Кременчука стали результати участі наших школярів в обласному етапі учнівських олімпіад та Малої академії наук (МАН). Переможцями і призерами ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 90 учнів. На Всеукраїнському рівні завойовано 13 призових місць і це найкращий результат за останні п’ять років. Кременчуцькі учні здобули 90 призових місць в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН та 4 перемоги на Всеукраїнському рівні.

 

         Ми продовжуємо капітальні ремонти та реконструкції в закладах освіти. Відремонтовані відповідно до сучасних вимог спортивні зали в ліцеях 11, 25, підходять до завершення капітальні ремонти в спортивних залах ліцеїв № 4 та № 6, гімназії № 26.

         Виконане мощення подвір’я в ліцеї № 5 та гімназії № 19, реконструйовані покрівлі в ліцеях № 4 та № 6, в гімназіях № 20 та № 26. Щороку в школах та садочках виконуються капітальні ремонти покрівель, харчоблоків, заміна вікон, мереж водопостачання та водовідведення, ремонти внутрішніх приміщень. Ми створюємо зручні та кофортні умови для навчання та дозвілля дітей.

 

         Надзвичайно важливо, коли в центрі уваги громади є люди, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Серед них – люди поважного віку, які зараз перебувають на заслуженому відпочинку. Для них в нашому місті робиться багато корисних справ. Родзинкою року для багатьох людей поважного віку є оздоровлення та відпочинок в спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник». Ця програма починалася кілька років тому з кількаденного відпочинку 45 активістів ветеранського руху, а цього року в «Супутнику» відпочили тисяча кременчужан, а відпочинкова зміна тривала тиждень. Цього року в «Супутнику» змогли відпочити і люди з інвалідністю у супроводі своїх близьких, цей табір спеціально прилаштований для їхніх потреб. Для ветеранів було організоване шестиразове харчування, культурно-розважальна програма. Люди мені говорили, що вони знову поринули в своє дитинство, гарно відпочили та приємно поспілкувалися і хочуть поїхати до «Супутника» знову.

         Цього року ми запустили новий транспортний проект «На дачі». Протягом дачного періоду, з травня до кінця жовтня великі комфортабельні автобуси здійснювали безкоштовне перевезення громадян в 17 дачних кооперативів. Лише за останній місяць ще дев’ять кооперативів висловили своє бажання приєднатися до програми в наступному році.

         Найближчими днями ми відкриємо капітально відремонтовану філію Крюківського терцентру на Третьому Занасипу. Поруч з нею буде розташована амбулаторія, відкриється аптечний пункт. Мешканцям мікрорайону буде дуже зручно отримувати різноманітні послуги в одному місці. Це результат дії нашої програми «Місто без околиць».

 

         Діти – в серці громади. Це девіз престижної світової ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», міжнародний статус кандидата якої отримав Кременчук. Кожна дитина повинна бути в центрі уваги, громада має забезпечувати її потреби в безпеці, якісній освіті та медицині, змістовному дозвіллі. Тоді з дітей виростуть відповідальні дорослі, які принесуть користь громаді і місту. У рамках впровадження цієї  ініціативи у Кременчуці у 2019 році вперше було створено Дитячу Дорадчу Раду. До її складу увійшли 28 представників учнівського самоврядування від кожної школи Кременчука віком від 12 до 18 років. За підсумками виконання плану дій та проведення активної роботи в напрямку захисту прав дітей та молоді, місто має всі шанси отримати офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

         Цього року ми впроваджуємо цікавий українсько-литовський проект щодо забезпечення якості неформальної освіти. Кожній кременчуцькій дитині віком від 3 до 17 років першого вересня було видано сертифікат на отримання позашкільної освіти. Головний результат від запровадження проекту був у тому, що багато батьків вперше дізналися, що в місті є величезний вибір безкоштовних гуртків та секцій. Діти можуть змістовно проводити вільний час, розвиваючи свої здібності та таланти, а не «шукаючи пригод» на вулицях чи годинами «спілкуючись» із гаджетами. І сьогодні більше 16 тисяч кременчуцьких дітей у вільний від навчання час безкоштовно відвідують позашкільні гуртки та секції, при цьому місто витрачає близько 100 мільйонів гривень на рік на утримання закладів позашкільної освіти.

 

         Важливим напрямком роботи міської влади є організація оздоровлення та відпочинку дітей. Для того, щоб діти влітку не тинялися вулицями без нагляду, а з користю проводили свій вільний час, цього року для них працювали 26 пришкільних, 11 профільних та 6 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Для дітей пільгових категорій в міському бюджеті передбачаються кошти на оздоровлення. Так, цього року в позаміських таборах було оздоровлено 395 дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. 

         Кожна кременчуцька родина може скористатися механізмом часткового відшкодування вартості путівки для своєї дитини. Цьогоріч часткова вартість путівки була відшкодована для 1571 дитини.

         У 2019 році різними формами оздоровлення та відпочинку дітей охоплено близько 13 тисяч юних кременчужан.

         Гарні умови для оздоровлення дітей створені в комунальному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зоряний» та його філії СОК «Супутник». Там проведені капітальні ремонти в спальних корпусах, гуртожитку для персоналу, збудовано медичний блок, виконане мощення тротуарів, придбане необхідне обладнання.

         Вперше цього року «Зоряний» працював у чотири зміни і прийняв на оздоровлення 1440 дітей.

         Про дітей, які залишилися без піклування батьків, мають піклуватися і держава, і громада, в якій вони проживають. За два останні роки 13 молодих людей з числа дітей-сиріт отримали власне житло за рахунок коштів державного бюджету і ще трьом дітям квартири придбані за рахунок міста.

 

         Місто Кременчук – місто талановитих дітей та молоді. Міська влада  добре розуміє дуже важливу роль участі молоді в житті суспільства. Головне, щоб молоді люди усвідомлювали, що вони реально можуть впливати на процес прийняття рішень. Наш принцип: жодних рішень про молодь без молоді.

         Одним із способів участі молоді в житті суспільства є громадська діяльність. В Кременчуці є дві потужних громадських організації, які працюють з молоддю. Це Молодіжний Парламент Кременчука та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій. У Кременчуці діють близько 60 молодіжних та дитячих громадських організацій, спільно з якими щорічно реалізуються молодіжні програми та проекти. Найбільш активні з них: «Фонд підтримки студентської молоді»; «На крилах надії України»; «Велосипед».

         Багато молодіжних проектів реалізується в нашому місті за принципом «молодь – для молоді». Наведу найбільш яскраві приклади. Уже 12 років поспіль Кременчук є єдиним містом серед областей України, яке в рамках акцій Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» збирає кошти для закупівлі медичного обладнання для лікування дітей. За роки проведення акцій громада міста Кременчука спільно з Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій та Молодіжним парламентом Кременчука змогли зібрати близько двох мільйонів гривень. А в цьому році місто Кременчук зібрало 807 тисяч 430 гривень та посіло перше місце в рейтингу міст та областей України по загальній кількості зібраних коштів під час проведення благодійної акції. На ці кошти вже закуплено сучасне обладнання яке буде встановлено на початку нового року в пологовому будинку.

         У рамках виконання меморандуму про співпрацю з Фондом Народонаселення ООН в Україні місто Кременчук було обрано пілотним містом для дослідження Індексу благополуччя молоді в Україні. Сьогодні ми вже можемо використовувати цей індекс для моніторингу становища молоді в нашій громаді і були першим містом в Україні, де запрацювала відповідна інтернет платформа.

 

         Неможливо переоцінити значення фізичної культури та спорту для розвитку наших дітей та молоді. Важливо мати в місті умови для зайнять фізкультурою, доступну спортивну інфраструктуру.

         У Кременчуці 8 комунальних закладів фізичної культури і спорту, у яких працюють відділення з 18 олімпійських видів спорту. В них займаються обраними видами спорту близько 3000 юних спортсменів.

         Лише в футбольному клубі «Кремінь» діти займаються в 12 дитячо-юнацьких групах. Ці команди беруть участь у Всеукраїнських змаганнях з футболу і постійно займають призові місця.

         Впродовж 2015- 2019 років хокейний клуб «Кременчук» успішно виступає у чемпіонатах України, теж здобуваючи призові місця.

         У чемпіонаті України з хокею з шайбою серед дитячо-юнацьких команд сезону 2019-2020 років Кременчук представляють 7 команд віком від 8 до 15 років. У ліцеї № 30 «Олімп» відкрито два спеціалізованих класи хокею з шайбою для юнаків.

         Вже сьогодні право на участь в ХХХІІ літніх Олімпійських іграх 2020 року, які відбудуться в столиці  Японії – Токіо, вибороли кременчуцькі спортсмени: Ольга Ляхова (легка атлетика), Жан Беленюк та Ленур Теміров (боротьба греко-римська). Маємо надію, що за останні місці до початку Олімпійських ігор ще два представника м. Кременчука - Єлизавета Каланіна (дзюдо) та Віктор Вихрист (бокс) здобудуть право представляти наше місто та Державу на Олімпіаді 2020 року.

         Ми підтримуємо обдарованих спортсменів. Щорічно збільшується кількість стипендіатів та сума коштів з міського бюджету для виплати стипендій Кременчуцької міської ради провідним спортсменам Кременчука. У 2019 році виділено 995 тисяч гривень для виплати стипендій 40 провідним та перспективним спортсменам міста.

 

         Центр надання адміністративних послуг – це місце, де кожен кременчужанин може швидко, без черг та «шоколадок» отримати будь-яку довідку, оформити субсидію, замовити закордонний паспорт та зробити багато інших документів.

         Загалом через ЦНАП можна замовити 278 адміністративних послуг, з них 77 послуг приймається за принципом екстериторіальності – тобто їх може отримати кожен, хто приїде до нас навіть з іншої області.

         30 адміністративних послуг можна замовити онлайн, не виходячи з дому, без відвідування ЦНАП. Жителів міста, які за віком або за станом здоров’я не можуть відвідати ЦНАП, обслуговує мобільний адміністратор із комплектом обладнання для виїзного оформлення заявки.

         Головний офіс ЦНАПу знаходиться у сучасному, комфортному приміщенні у центрі міста на вулиці Гагаріна та обслуговує до двох тисяч громадян протягом дня. Завдяки вдалому зонуванню приміщення та прийому замовників послуг на точно призначений день і час, потоки відвідувачів не змішуються та не створюють черг. Запис у ЦНАП можна здійснити будь-якими із зручних способів: особисто, через сайт, за телефонними номерами (мобільними та стаціонарним). Більше 300 тисяч громадян звернулося цього року до ЦНАП, а всього з 2015 року його послугами скористалися більше мільйона громадян.

         Ми прикладаємо багато зусиль, щоб розширити спектр адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, та щоб спілкування з органами влади владою було максимально комфортним для кременчужан. За результатами різноманітних моніторингів роботу Кременчуцького ЦНАПу визнано однією з кращих в Україні. Учора було підписано меморандум про співпрацю з Кременчуцьким районом. Тепер мешканці довколишніх сіл зможуть отримувати послуги в нашому сучасному ЦНАПі. 

 

         Однією з головних цілей роботи нашої команди є створення комфортного міського середовища для кременчужан. Це означає, що в місті повинні бути чисті вулиці і двори, зручний громадський транспорт, облаштовані зелені зони та зони відпочинку, парки та сквери, сучасні місця для розваг та змістовні масові заходи.

 

         Одним з найбільш популярних місць для відпочинку мешканців міста є парк «Придніпровський». Його реконструкція розпочалася у 2013 році. Вже радують кременчужан алея атракціонів, оновлена літня сцена, набережна та алеї парку. В парку вимощуються нові алеї та доріжки, встановлюються лави, урни та ліхтарі. Роботи тривають і зараз, а парк кожного року стає все кращим та більш доглянутим. Вже до нового року набережна засяє новими ліхтарями.

         Сквер імені Олега Бабаєва вже давно став візитівкою Кременчука. Яскраві клумби, світломузичний фонтан приваблюють туди як кременчужан, так і гостей нашого міста. Ми провели капітальний ремонт тротуарів, прилеглих до скверу з боку вулиці Соборної та вулиці Ігоря Сердюка, облаштували нові клумби та висадили дерева.

         Нове життя вдихнули в парк «Крюківський». Встановили сучасний дитячий майданчик, провели капітальний ремонт електромереж та відновили зовнішнє освітлення. За рахунок Громадського бюджету в парку буде збудована нова зона відпочинку.

         В парку Миру проведено капітальний ремонт огорожі та систем електрозабезпечення, буде облаштовано майданчик для вигулу собак. Завдяки співпраці з депутатами обласної ради з’явився шаховий клуб.

         Окрасою міста є парк «Міський сад» з альтанкою над озером. Він також був відроджений із забуття, а зараз перетворився на чудовий куточок природи з різноманітними рослинами, птахами та рибами в озері.

         У кременчуцьких дворах, парках та скверах з’являлися 50 нових сучасних дитячих  майданчиків. Ми їх встановлюємо завдяки активності кременчужани в тому числі і  в проектах Громадського бюджету Кременчука.

         Проєкт «Громадський бюджет міста Кременчука» - це один із механізмів участі громади в житті міста. Кременчужани мають можливість втілювати необхідні зміни в найближчому навколишньому оточенні власними зусиллями, оскільки вони набагато краще знають проблеми своїх мікрорайонів та дворів.

         Уже реалізовані проекти з влаштування спортивних та дитячих майданчиків в різних районах міста та проект щодо поліпшення умов перебування дітей в амбулаторних закладах охорони здоров’я міста Кременчука.

         Зараз тільки-но закінчилося голосування, визначаються проекти-переможці, які будуть реалізовані протягом 2020 року. В голосуванні взяли участь 28938 кременчужан! Це рекорд за всі роки реалізації проекту.

         У наступному році ми разом з вами будемо впроваджувати в життя проект «Безпечне місто», що переміг завдяки всім кременчужанам у Всеукраїнському громадському бюджеті.

 

         Кілька років тому ми з Вами змінили формат проведення масових заходів, і він прийшовся до вподоби кременчужанам. Тепер загальноміські свята проходять на площі Перемоги, одній з найбільших площ в Україні. Фестиваль «Солодкий Кременчук» є однією з візитівок нашого міста, у ньому беруть участь виробники солодощів з усієї України. Фестивальні заходи проходять в рамках святкування Дня Кременчука і збирають десятки тисяч кременчужан та гостей нашого міста. Родзинкою цьогорічного свята стала вітрильна регата.

         Зараз ми вже готуємося розпочати цикл Новорічних та Різдвяних свят і відкрити головну новорічну ялинку нашого міста на площі Перемоги.

         До речі, два роки поспіль наша ялинка перемагала в конкурсі від агентства «Укрінформ» і ставала найкращою ялинкою в Україні. Сподіваємося на перемогу і цього року. Ми підготували ще багато приємних новорічних сюрпризів для кременчужани!

 

         Реформа децентралізації, яка проводиться в нашій державі, дозволила збільшити як повноваження органів місцевого самоврядування, так і фінансову основу для їх виконання.

         У 2019 році ми продовжили тримати взятий курс на наведення ладу в комунальному господарстві нашого міста, утримання та розвиток його соціальної сфери. Темпи знижувати не будемо, працюватимемо наполегливо і надалі. Звісно, залишаються і проблеми, які потребують вирішення. Особливо це стосується галузі житлово-комунального господарства, впровадження реформ в галузях освіти та охорони здоров’я. Проте я впевнений, що ми зможемо їх вирішувати.

         У 2020 році на кременчужан чекає багато змін та приємних подій.

        Нові автобуси та тролейбуси поїдуть новими маршрутами. Ми зробимо нове освітлення на багатьох вулицях Кременчука, будемо капітально ремонтувати та будувати дороги, розпочнемо роботи з повномасштабної термомодернізації шкіл та лікарень, відкриємо перший поверх краєзнавчого музею після реконструкції та нову зону відпочинку – сквер Лесі Українки. Розпочнемо реконструкцію стадіону «Кредмаш» в рамках державної програми «100 стадіонів». Одним словом, будемо робити все можливе, щоб Кременчук став кращим містом в Україні!

                       Шановні кременчужани!

         Я вітаю вас з наступаючим Новим роком!

        

         Бажаю достатку, благополуччя, миру, злагоди, радості та любові у 2020 році.

 

         Запрошую Вас на святкові заходи до головної новорічної ялинки міста на площі Перемоги яка відкриється 19 грудня, в День Святого Миколая!

 

                            Дякую за увагу!