Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

21 °C

Ви тут: Новини >> У Кременчуці вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

У Кременчуці вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

Квітень 11, 2019

11 квітня у Кременчуці біля меморіалу «Вічно живим» відбувся  захід із нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів. Участь у ньому взяли представники кременчуцької громади, які належать різним поколінням, щоб вшанувати пам'ять людей, які в страшні роки Другої світової війни стали жертвами каральної фашистської машини, та вклонитися своїм землякам, які переживши ув’язнення, знайшли в  собі сили жити далі й будувати для наступних поколінь мирне  майбутнє.

Живі квіти пам’яті були покладені громадою до підніжжя меморіалу «Вічно живим»  на знак шани до життєвого подвигу мільйонів людей, які стали жертвами нацизму.  

Історична довідка. Перший концентраційний табір почав діяти 22 березня 1933 року в Дахау у нацистській Німеччині, а в наступні роки на території різних країн Європи фашисти створили величезну мережу цих таборів, перетворивши їх у місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли понад 20 мільйонів осіб з 30 країн світу. Приблизно 12 мільйонів чоловік так і не дожили до звільнення, серед них — близько 2 мільйонів дітей.

У роки окупації Кременчук був перетворений на місто концтаборів. На його території розміщувалося 8 таких катівень. За час їх існування у них було закатовано близько 100 тисяч громадян, із них - 47 тисяч цивільного населення та  50 тисяч військовослужбовців. Із окупованого нацистами Кременчука на каторжні роботи до  Німеччини були відправлені 10 тисяч кременчужан.

Теги: #Новини

Фотогалерея