Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

31 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Відбулася зустріч із активом громадських організацій-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Відбулася зустріч із активом громадських організацій-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Квітень 12, 2019

Напередодні Дня Чорнобильської трагедії в виконкомі Кременчуцької міської ради відбулась зустріч із активом громадських організацій-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.  У рамках розмови ліквідатори мали можливість отримати відповіді на проблемні запитання  та рекомендації щодо шляхів їх вирішення від фахівців органу місцевого самоврядування та державних служб тощо. Найбільше ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС  хвилювали питання, пов’язані з дією міських програм соціального та медичного спрямування, пенсійного та квартирного  забезпечення, надання пільг на місцевому рівні тощо.

Керівник управління охорони здоров’я міста Максим Середа розповів про хід лікування та оздоровлення ліквідаторів у спеціалізованому відділенні Лікарні відновного лікування. Головний медик міста зазначив, що дане відділення повністю забезпечене необхідними медикаментами, щороку  видатки на їх придбання в міському бюджеті збільшуються. Наразі в місті також впроваджується проведення безкоштовного обстеження щодо раннього виявлення раку. Зокрема, це стосується  діагностики раку передміхурової залози.

  Окрім того, в міському бюджеті постійно збільшується сума  видатків, яка спрямовується  на соціальну підтримку та медичне обслуговування кременчужан, у тому числі і «чорнобильців». Наприклад,  у програмі «Турбота»  закладені кошти на виплату матеріальної допомогу вразливим верствам населення, на лікування, поховання тощо. Разові виплати на 1 особу, яка звертається за такою допомогою, збільшилися в кілька разів. Наразі в  деяких випадках  суми виплат становлять від  5 тис. грн. і більше. Другий рік поспіль у Кременчуці реалізовується Міська цільова програма лікування онкологічних та гематологічних захворювань, яка передбачає забезпечення безкоштовними препаратами для проходження одного  курсу хіміотерапії хворим із онкодіагнозом  за рахунок коштів міського бюджету. На зустрічі також було доведено інформацію про дію міської програми «СТОП-інфаркт», якою третій рік поспіль користуються всі кременчужани, які звертаються за медичною допомогою з інфарктом або передінфарктним станом. За кошти міського бюджету кременчуцьким хворим із серцевими недугами проводиться діагностика за допомогою коронографії, а проблема  звуження артерій вирішується шляхом стентування. Окрім того, активу громадських організацій було повідомлено про плани, що стосуються придбання  комунального ангіографу, обстеження на якому з метою попереджень інфарктів і інсультів для «чорнобильців» будуть  безкоштовними.

Обговорили також питання  забезпечення санаторно-курортним лікуванням ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Варто відмітити, що в попередні періоди кошти для цього передбачалися в державному бюджеті, але  цьогоріч державні видатки на ці цілі не виділені. Разом із тим Кременчук став  одним із перших міст в Україні, де «чорнобильців» ІІ категорії забезпечують путівками на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів міського бюджету. У 2018 році на ці цілі було виділено 228 тис. грн. (відпочило 28 громадян такої категорії), у 2019 році - 270 тис. грн., за них планують придбати путівки для 33 ліквідаторів.

У рамках зустрічі також зупинилися на питанні щодо забезпечення  квартирами різних категорій ліквідаторів. За інформацією КП  «Квартирне управління»,  у квартирній черзі зареєстровані понад  140 родини ліквідаторів І і ІІ категорії, поселенців.  Однак, це питання майже 5 років на державному рівні не вирішується. Враховуюче це, міський голова Віталій Малецький виступив із клопотанням перед депутатами обласної ради щодо внесення змін в пільгову житлову програму (50/50), яка фінансується за рахунок коштів міського та  обласного бюджетів і власних внесків учасників програми.  Зокрема, він запропонував розширити перелік учасників програми, серед яких УБД і учасники АТО,    додавши до неї ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Вцілому, кременчуцькі ліквідатори підкреслили, що у Кременчуці робота в забезпеченні їх пільгами та наданні різних допомог перебуває на належному рівні. 

 

Теги: #Новини