Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний веб-портал Кременчуцької міської ради
та виконавчого комітету

27 °C

Ви тут: Новини >> Учасник АТО з Кременчука отримає грошову компенсацію з державного бюджету на придбання житла

Учасник АТО з Кременчука отримає грошову компенсацію з державного бюджету на придбання житла

Липень 10, 2020

9 липня під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової відбулися засідання міських комісій, де розглядалися питання з виплати грошової компенсації для отримання житла деяким категоріям осіб, передбачених діючим законодавством України, а  саме: осіб, які мають інвалідність І та ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та  членів їх сімей; осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав і  членів їх сімей; внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та  територіальну цілісність України.

Ольга Усанова зазначила, що відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України № 719 від 19.10. 2016 р., № 280 від 18.04.2018 р.,  і № 214 від 28.03.2018 р. регіональні органи соціального захисту населення здійснюють розподіл субвенції між місцевими органами соціального захисту населення відповідно до потреби у наданні грошової компенсації, інформація про яку складена на підставі рішень комісій, тим  громадянам, які відносяться до вищевказаних категорій, перебувають на обліку та потребують поліпшення житлових умов.

Заступник міського голови звернула увагу на те, що нещодавно в нормативній базі, яка регламентує питання щодо забезпечення житлом певні  пільгові категорії населення за рахунок коштів державного бюджету, відбулися зміни в частині опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр. Враховуючи ці зміни, у Кременчуці відразу було проведено перерахунок грошової компенсації для пільговиків, які мають право на отримання грошової компенсації з державного бюджету для придбання житла. Після цього дана  інформація була передана до Полтавської обласної державної адміністрації.

 Ольга Усанова зазначила, що на сьогоднішній день на обласному та міському обліках  перебувають 9 внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання пільгового житла. Грошова потреба по ним складає  7 млн. 514 тис. 868  грн. 48 коп.. Ця сума визначена з урахуванням перерахунку грошової компенсації у зв’язку з затвердженням нових показників опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр.  Станом на 9 липня субвенція з державного бюджету місцевому бюджету на ці цілі вона  не надходила.

Також на обласній і міських пільгових чергах зареєстровано 5 осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав. На сьогодні з урахуванням перерахунку грошової компенсації у зв’язку з затвердженням нових показників опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр, потреба  складає 4 млн. 864 тис. 866 грн. 56 коп.. Субвенція з державного бюджету такого розміру теж не надходила до міського бюджету.

Ще 23  учасника АТО/ООС, які мають інвалідність І та ІІ групи,  та 1 член родини особи, яка померла внаслідок участі в АТО перебувають в міській та обласній пільгових чергах на придбання житла за кошти державного бюджету.  По ним потреба грошової компенсації з урахуванням нової опосередкованої вартості житла за 1 кв. метр, складає 24 млн. 145 тис. 294 грн. 19 коп.. До липня місяця для забезпечення цієї категорії громадян субвенція з державного бюджету не надходила.

Разом із тим, Ольга Усанова підкреслила, що 1 липня 2020 року Уряд України розподілив державну субвенцію на регіони, що має бути спрямована на виплату грошової компенсації для придбання житла особам, які мають інвалідність І та ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та членам їх родин. Полтавщина цього разу отримує транш розміром 10 млн. 400 тис. грн.. Цих коштів попередньо має вистачити для придбання 9-10 квартир.

Під час селекторної наради, що 9 липня проводилася в Полтавській ОДА, було повідомлено про розподіл грошової компенсації місцевим управлінням соцзахисту регіону для забезпечення пільговим житлом осіб, які мають інвалідність І та ІІ групи з числа учасників АТО/ООС. Відповідно до цього розподілу Кременчуку виділено суму,  за яку можна придбати лише 1 квартиру. В той же час Полтаві виділено компенсацію, якої вистачить, щоб забезпечити житлом 5 учасників АТО/ООС.  Решта сума держсубвенції була спрямована в інші населені пункти регіону.  

Під час спілкування з членами обласної комісії  заступник міського Ольга Усанова підняла питання щодо прозорості черги пільговиків та алгоритму виділення коштів державної субвенції  на місця, які спрямовувалися  в якості грошової компенсації для придбання житла учасникам АТО/ООС. Вона відмітила, що наразі в обласній черзі на отримання пільгового житла перебуває 51 особа  з  інвалідністю І та ІІ групи з числа учасників АТО. Із загальної кількості  24 особи - це жителі Кременчука. Тож відповідно  Ольга Усанова підняла питання, чому Кременчук отримує грошову компенсацію, суми якої вистачить, щоб вирішити квартирне питання лише 1 кременчуцького учасника АТО, коли майже 50 %  зареєстрованих у обласній черзі – це жителі нашого міста.  Вичерпної відповіді на задані питання отримано не було. Отже, від імені міського голови Віталія Малецького  заступник Ольга Усанова  вкотре звернулася до керівництва області з проханням зробити регіональну чергу осіб, які мають законне право на отримання пільгового житла, прозорою.  

Теги: #Новини