Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

7 °C

Ви тут: Новини >> Дистанційна (надомна) робота працівників під час карантину

Дистанційна (надомна) робота працівників під час карантину

Листопад 26, 2020

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 17.03.2020 р. за № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період установлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), роботодавець може доручити працівникові виконувати потягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, удома, а також надавати працівнику за його згодою відпустку.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про охорону праці» працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.

Працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку оточуючих людей у процес виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства (ст. 14 Закону України «Про охорону праці»).

Отже, роботодавці можуть перевести працівників на дистанційний  режим роботи, надати щорічні оплачувані відпустки та /або за бажанням працівників надати відпустки без збереження заробітної плати відповідно до вимог ст. 25 та ст. 26 Закону України «Про відпустки».

Законом України від 30.03.2020 р. за № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних  гарантій  у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до ст. 60 КЗпПУ, відповідно до яких на час загрози поширенню епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися в наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистаційну (надомну) роботу.

 Дистаційна (надомна) робота-це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця.

 Виконання дистаційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

       

        За інформацією заступника начальника відділу Управління Держпраці у Полтавській області Л. Рогізної

 

Теги: #Новини