Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Підрозділи ДСНС та комунальники готуються до ліквідації можливого підтоплення окремих територій міста

Підрозділи ДСНС та комунальники готуються до ліквідації можливого підтоплення окремих територій міста

Лютий 23, 2021

 Сьогодні  на черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглядалося питання про прогноз весняної повені у 2021 році, готовність комунальних та аварійно-рятувальних служб до паводку, пропуску льодоходу і повені та ліквідації наслідків можливих підтоплень територій Кременчуцької міської територіальної громади.

За інформацією начальника відділу цивільного захисту Кременчуцького міськрайонного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимира Корсуна, підрозділи ДСНС готові до ліквідації наслідків можливого підтоплення. Він повідомив, що  у Кременчуці кілька районів, які практично щороку страждають від підтоплення – це Лашки, Чередники, центральна частина Крюкова, І та ІІ Занасип, вул. Салаганна, в районі колишнього автоскладального заводу, 278 квартал, вулиці Рокосовського, Рокитнянська, провулки в районі вулиці Хорольської  та інші. Кременчуцьке  міськрайонне управління ГУ ДСНС України в Полтавській області має  необхідні технічні засоби для відкачування  талих вод з підтоплених територій та підвалів, зокрема: 6 автоцистерн та 5 навісних помп. У разі необхідності можуть бути залучені ще два автомобілі для відкачування води та рятувальний човен для порятунку людей.

Перший заступник начальника департаменту житлово-комунального господарства Катерина Бутенко зазначила, що комунальні підприємства Кременчука також готові до ліквідації наслідків можливих підтоплень міських територій. Аварійні бригади забезпечені всім необхідним обладнанням для проведення таких робіт. Вона також повідомила, що КП «Благоустрій Кременчука» забезпечує роботу 9 насосних станцій та проводить розчистку від побутового сміття  26 водовідних каналів та канав, які знаходяться на балансі підприємства. КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» наразі  розчищає решітки зливоприймальних колодязів від снігу та льоду, щоб забезпечити їх належну пропускну спроможність. КП «Кременчукводоканал» також готується до можливого ускладнення ситуації у зв’язку із масовим таненням снігу. Підприємством закуплено необхідну кількість засобів для знезараження питної води та  цілодобово проводиться  контроль її якості.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко звернув увагу всіх підрозділів, які будуть задіяні у ліквідації наслідків можливих підтоплень, на необхідність бути готовими швидко  реагувати на погіршення ситуації. Він також підкреслив, що КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління» повинно активізувати роботу щодо розчищення решіток зливоприймальних колодязів, щоб забезпечити своєчасне відведення талих вод з території міста.  КП «Благоустрій Кременчука» забезпечити утримання у належному стані водопропускні споруди та системи відведення ливневих (паводкових) вод, безперебійну роботу насосних станцій у в період паводку та повені.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради має опрацювати схему організації взаємодії та порядку попередження і оповіщення населення, робочого персоналу та керівників всіх рівнів про можливу загрозу паводка і повені та їх масштаби на території Кременчуцької міської територіальної громади та організувати перевірку стану готовності підприємств, установ, організацій м. Кременчука до паводку та весняної повені.