Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

7 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці триває робота з внесення змін до детального плану територію мікрорайону «Озерний»

У Кременчуці триває робота з внесення змін до детального плану територію мікрорайону «Озерний»

Квітень 08, 2021

Розпочата вона була у зв’язку з ініціюванням реалізації двох проєктів на частині території мікрорайону «Озерний». А саме, створення меморіально-культового комплексу на місці поховань представників єврейської громади та відновлення храму та місць поховань представників православної громади.  

Варто зазначити, що детальний план території мікрорайону «Озерний» було затверджено депутатами міської ради у 2017 році. В ньому визначене  планування культової споруди, зона багатоповерхової забудови з 2-ма житловими групами, зона садибної забудови, заклади соціальної інфраструктури, озеро з зеленою зоною, місця захоронення представників різних релігійних громад. Що стосується місць поховання, то вони займають площу 12,2 га.

Після того, як від єврейської громади міста надійшла пропозиція щодо будівництва меморіально-культового комплексу на території єврейського кладовища, на минулому засідання сесії міської ради депутати ухвалили рішення про початок роботи над внесенням змін до детального плану території мікрорайону «Озерний».

Як зазначає депутат Кременчуцької міської ради Ігор Шварцман - ініціатор появи Меморіально-культового комплексу, проєкт реалізовуватиметься виключно за інвестиційні кошти. Він має тільки духовну складову. За умови отримання дозволу, на території, відведеній  під реалізацію проєкту, будуть побудовані культові споруди, упорядковані місця поховань на єврейському кладовищі, окрім того, проведені роботи з благоустрою навколо озера та зеленій зоні, які будуть доступними усім бажаючим.

Представник православної церкви України зазначив, що православна громада має бажання теж бажання збудувати церкву на місці раніше існуючого православного храму, решти від якого залишилися до цього часу,  та провести роботи з благоустрою. На місці колишніх поховань православних нічого будувати не будуть. Роботи теж виконуватимуть за кошти інвесторів.

Члени робочої групи вирішили, що до наступного засідання  представники двох сторін-заявників для подальшої роботи  мають нанести свої пропозиції на картографічний матеріал детального плану  забудови мікрорайону «Озерний».  

Теги: #Новини