Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

28 °C

Ви тут: Новини >> Кременчужани поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» у 35 - річницю аварії на Чорнобильській АЕС

Кременчужани поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» у 35 - річницю аварії на Чорнобильській АЕС

Квітень 26, 2021

26 квітня, в Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії,  кременчужани  вшанували пам'ять героїв-ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я врятували людство від наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Цього дня на чолі з міським головою Віталієм Малецьким вони  зібралися біля пам’ятника «Жертвам Чорнобиля».

35  років  минуло від сумної дати, коли стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АС.  Трагедія та подвиг Чорнобиля сколихнули увесь світ.  Тільки на українській землі внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало більше 2,5 млн. осіб, у тому числі майже 640 тисяч дітей, щонайбільше 400 тисяч жителів були змушені залишити свої домівки. 

У район лиха вдень та вночі прибували робітники різних галузей народного господарства, співробітники органів внутрішніх справ, державної безпеки, воїни армії. 2700 наших земляків безпосередньо взяли участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Жоден найбільш досконалий  механізм не витримував, а  працювати в горнилі сильного випромінювання можна було не більше півтори хвилини. За цей короткий проміжок часу народжувався великий подвиг. Руками кременчужан було зведено понад 220 км колючої огорожі навколо зони відчуження, побудовано близько 200 км шосейних доріг, проведено дезактивацію десятків населених пунктів України та Білорусії.

Міський голова Віталій Малецький адресував найтепліші слова шани та поваги всім постраждалим від Чорнобильської катастрофи, а особливо тим, хто, ризикуючи власним життям та здоров’ям, допомагав іншим. Керівник міста  зазначив, що міська влада й надалі робитиме все можливе, аби кременчуцькі чорнобильці відчували турботу про них, зокрема, він наголосив, що,  незважаючи на складнощі з наповненням міського бюджету,  й надалі за міські видатки утримуватиметься відділення, де вони лікуються та оздоровлюються.

Перед присутніми також виступив заступник голови Кременчуцької міськрайонної громадської організації інвалідів  «Союз Чорнобиль України» Олександр Якименко. Він висловив слова вдячності міській владі за турботу про кременчуцьких ліквідаторів і звернувся з проханням продовжувати фінансувати реабілітаційне відділення лікарні відновного лікування, де проходять оздоровлення «чорнобильці».

         Із спогадами про дні 35-річної давнини поділився ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, автор «Книги слави і пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Кременчука і Кременчуцького району», яка за сприяння міської влади цього року вийшла в світ, Валерій Більченко.

Усіх померлих ліквідаторів учасники заходу вшанували хвилиною мовчання, на їх честь пролунали військовий салют і символічні «дзвони Чорнобиля»,  до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» присутні поклали квіти, а потім спустили вінок-пам`яті на хвилі Дніпра.  

Теги: #Новини

Фотогалерея