Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

26 °C

Ви тут: Новини >> Кременчук працює над втіленням проєкту «Енергоефективна Раківка»

Кременчук працює над втіленням проєкту «Енергоефективна Раківка»

Червень 10, 2021

Наразі розробляється тендерна документація на закупівлю лотів проєкту щодо будівництва теплогенеруючих потужностей на Раківці. Про це стало відомо під час презентації проєкту «Енергоефективна Раківка» на засіданні робочої групи.

Метою даного проєкту є забезпечення жителів правого берега Кременчука якісним теплом, підвищення енергоефективності теплогенеруючих потужностей мікрорайону, зниження споживання енергоносіїв і тарифів, а також зменшення викидів парникового газу в навколишнє середовище.

Будівельна частина проєкту складається з 3-х компонентів, зокрема, перший – будівництво 2 газових котелень з повним автоматичним контролем, другий – будівництво біопаливної котельні, яка працюватиме на агропілетах, третій – встановлення індивідуальних теплових пунктів у кількості 122 одиниць. Цими  ІТП будуть забезпечені  85% об’єктів мікрорайону Раківка.

На шляху реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка» місто взяло на себе зобов’язання розробити та реалізувати муніципальний план заміни теплових мереж на Раківці.

Що стосується фінансової складової проєкту, то частка кредиту НЕФКО в ньому складає 6 млн. євро, грантові кошти Уряду Данія, які не потрібно повертати, – 4,5 млн. Євро, розмір внесків із міського бюджету – 2 млн. євро. На сьогоднішній день підписані кредитний та грантовий договори.

Цього року заплановано провести тендери по 3 лотам (будівництву 2 газових котелень, будівництву  біопаливної котельні і закупівлі 122 ІТП). Розробка тендерної документації заплановано, що триватиме, до 1 липня, а вже 15 липня буде оголошено тендер по газовим і біопаливній котельням.

У січні 2022 року планується підписання контракту на будівництво котелень, а у лютому цього ж року – на встановлення ІТП.

Нагадаємо, питання щодо будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей  міста Кременчука в нашому місті постало кілька років тому. Першопричиною цьому є те, що строк використання потужностей котельні ПАТ «КВБЗ», від яких забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста, давно перевищив граничний термін експлуатації.

Заміна старих зношених газових котлів на сучасні високоекономічні котлові агрегати дасть можливість зменшити використання дорого вартісного природного газу: максимально знизити залежність від газу, а натомість застосовувати альтернативне, більш дешеве, паливо, що, в свою чергу, дасть позитивний економічний результат.

 Проєкт буде реалізовано на базі комунального підприємства «Теплоенерго», яке належить до комунальної власності міста Кременчука. Він забезпечить опаленням і гарячою водою  близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Раківка.

Теги: #Новини