Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Травень 20, 2022

Під час війни вибухонебезпечні предмети можна виявити не лише у знищеній військовій техніці але і  у найбільш неочікуваних місцях: у лісі, на полі, водоймі, будівлі, городі, залишених особистих речах (пакунках). Крім сучасних боєприпасів під час польових робіт або будівництва, часто виявляють вибухонебезпечні предмети часів другої світової війни.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради нагадує мешканцям міста та особливо тимчасово переміщеним особам, які планують повернуться на звільнені території, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами (ВНП):

  • Активувати вибухонебезпечний предмет легко, вибух може спричинити звичайне тертя, нагрівання, удар чи струс.
  • Якщо ви виявили невідомий чи небезпечний предмет, то ні в якому разі не торкайтеся його і не пересувайте.
  • Попередьте про підозрілу знахідку людей поруч і відійдіть на безпечну відстань – від 100 м. Перед цим позначте місце з ВНП. Це можна зробити за допомогою палиці, одягу, каміння тощо.
  • Повідомте про підозрілий предмет за номерами «101» чи «102». Але поруч з небезпечною річчю не користуйтеся мобільним телефоном чи засобами радіозв’язку, щоб він не спрацював дистанційно.
  • Ні в якому разі не намагайтеся розібрати небезпечний предмет самостійно чи витягнути з нього вибухову речовину або детонатор.

 

Задля вашої безпеки та обізнаності у питаннях мінної безпеки, інформуватимуємо вас про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз.

 

Бережіть себе та розкажіть про це дітям!

Теги: #Новини

Фотогалерея