Триває процес переносу даних та наповнення нового веб-порталу. Деякі матеріали можуть бути тимчасово або постійно недоступні

Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

Ви тут: Новини >> Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Червень 23, 2022

Понад три місяці на території України триває повномасштабна війна, яка несе смерть, руйнування і горе. Але навіть після її закінчення Україна ще довго буде відчувати наслідки застосування різноманітних боєприпасів в місцях активних бойових дій.

На сьогодні Україна є однією з найбільш замінованих країн світу поряд з такими країнами як Афганістан, Сирія, Югославія, де відбувались масштабні та тривалі збройні конфлікти.

 

 

За оцінкою фахівців з мінної безпеки на повне розмінування території нашої держави підуть роки, а можливо і десятки років.

На звільнених територіях, де це можливо, активно проводяться заходи з розмінування місцевості не тільки підрозділами Збройних Сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, але і з залученням міжнародних організацій з гуманітарного розмінування таких як «Hallo trust».

Особливо актуальною сьогодні є тема мінної безпеки, яка стосується не тільки військових, але й цивільних осіб, особливо дітей, і не тільки в районах активних бойових дій, але і на всій території нашої держави.

 

 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради нагадує мешканцям міста і особливо тимчасово переміщеним особам, які планують повернуться на звільнені території, правила поведінки з вибухонебезпечними предметами (ВНП):

- активувати вибухонебезпечний предмет легко, вибух може спричинити звичайне тертя, нагрівання, удар чи струс;

- якщо ви виявили невідомий чи небезпечний предмет, то ні в якому разі не торкайтеся його і не пересувайте;

- попередьте про підозрілу знахідку людей поруч і відійдіть на безпечну відстань - від 100 м. Перед цим позначте місце з ВНП. Це можна зробити за допомогою палиці, одягу, каміння тощо;

- повідомте про підозрілий предмет за номерами «101» чи «102». Але поруч з небезпечною річчю не користуйтеся мобільним телефоном чи засобами радіозв’язку, щоб він не спрацював дистанційно;

- ні в якому разі не намагайтеся розібрати небезпечний предмет самостійно чи витягнути з нього вибухову речовину або детонатор.

Задля вашої безпеки та обізнаності у питаннях мінної безпеки, будемо інформувати вас про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети, а також характеристики їхніх загроз.

 

Бережіть себе та розкажіть про це дітям!

 

Теги: #Новини

Фотогалерея