Відомості щодо запровадження заробітної плати з 1 січня 2017 року

Відомості щодо запровадження заробітної плати з 1 січня 2017 року
       Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII внесені зміни до деяких законодавчих актів України. Міністерством соціальної політики України надані роз’яснення в частині запровадження мінімального розміру заробітної плати з  1 січня 2017 року у розмірі 3200 грн.
         Законом приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:
  • запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);
  • встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
  • незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.
          Із 01.01.2017 прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» затверджено у розмірі 1600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3200 гривень, у погодинному розмірі – 19.34 гривні.
         Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до іі рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.
          Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.
          Звертаємо увагу, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.12.2016 №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».
          Із 01.01.2017 посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, визначеного у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році становить 1600 гривень.

Департамент соціального захисту населення та питань АТО