Кременчук стане першим містом в Україні, де на муніципальному рівні впроваджуватиметься досвід Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА» Литовської Республіки

Кременчук стане першим містом в Україні, де на муніципальному рівні впроваджуватиметься досвід Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА» Литовської Республіки
Сьогодні в режимі відеоконференції, участь у якій взяли міський голова Віталій Малецький, перший заступник міського голови Володимир Пелипенко, заступник міського голови Валерій Декусар, керівник управління житлово-комунального господарства Іван Москалик, директор КП «Кременчукінвест» Андрій Мельник, представники комунальних підприємств Кременчука, Повноважний Міністр Литовської Республіки в Україні  пан Гвідас Керушаускас, а також ведучі енергоменеджери Литовської Республіки, було підписано Меморандум про співпрацю  між Кременчуцькою міською радою та Агентством із житлового енергозбереження «ВЕТА» Литовської Республіки.   Метою Меморандуму є реалізація ініціатив і проектів, які сприятимуть обміну досвідом між експертами і фахівцями обох країн; впровадженню сучасних знань, технологій і устаткування в різних сферах діяльності зацікавлених сторін; залученню фінансових ресурсів із різних джерел для реалізації Плану Дій «Сталий розвиток м. Кременчук».
Вітаючи спеціалістів у галузі енергозбереження Литовської Республіки, міський голова Віталій Малецький наголосив, що литовці пройшли складний шлях термореволюції та термоізоляції. На сьогоднішній день, Литовська Республіка посідає лідируючі позиції серед країн Європи в частині ефективного використання різних видів енергії. В сучасних умовах цей досвід є дуже корисним для українців, бо вони розпочинають впровадження подібних реформ.  Керівник міста відмітив, що Кременчук високо цінує те, що Агентство з житлового енергозбереження «ВЕТА» готове  ділитися досвідом та допомагати у впровадженні енергоефективних технологій, які, в свою чергу,  мають скоротити витрати пересічного споживача  за спожиті енергоносії. Віталій Малецький відмітив, що в Кременчуці вже є приклад діяльності українсько-литовського проекту, яким є  управляюча компанія «Місто для людей». На сьогодні в одному з багатоповерхових будинків ця компанія провела повну заміну ламп освітлення на сучасні енергоефективні. Однак, хотілося б, щоб технології зі збереження енергії різних видів в об’єктах житлового фонду застосовувалися системно та в комплексі, щоб ними був охоплений не лише житловий сектор комунальної форми власності, а й приватний сектор. Він також звернув увагу на тому, що в місті за рахунок європейських коштів впроваджують інвестиційні проекти в комунальному господарстві, тролейбусному управлінні, проводиться серйозна робота зі створення ОСББ, є плани з встановлення автономної котельні, що працюватимуть  на біопаливі, термомодернізації 50 публічних будівель тощо.    
Повноважний Міністр Литовської Республіки в Україні  пан Гвідас Керушаускас відзначив, що в плані подальшої співпраці у Кременчука та Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА» гарні перспективи, бо видно, що кременчуцька влада бажає та робить чимало корисного для міста та її жителів.
Ведучі спеціалісти Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА»  під час відеоконференції висловили готовність надати Кременчуку допомогу в передачі власного досвіду застосування енергоефективних технологій, які з успіхом працюють на житловому ринку Литовської Республіки.
Наприкінці зустрічі в умовах відео конференції міський голова Віталій Малецький та керівник Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА»  під час відеоконференції  Вальдус Сербент підписали Меморандум, відповідно до якого Кременчук має стати першим містом в Україні, де на муніципальному рівні в галузі житлового енергозбереження впроваджуватиметься досвід  Агентства з житлового енергозбереження «ВЕТА» Литовської Республіки.