Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

1 °C
ВІДДІЛ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ЕКОАКЦІЇ та свята

Міжнародний день Дніпра

 

Шановні мешканці та гості міста Кременчука!

У першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра. Цього року це свято припадає на 3 липня. 

Дніпро – річка, яка займає четверте місце в Європі за довжиною і третє за площею басейну (після Волги і Дунаю) та протікає через межі трьох країн.

Більшу частину шляху Дніпро протікає територією України — довжина його русла в межах нашої країни становить 981 км, площа басейну — 291,4 тис. кв. км. На українській ділянці Дніпра розташовано 26 міст, в тому числі і Київ — столиця України. Невипадково українці вважають Дніпро своєї головною водною артерією: він постачає водою близько 70 відсотків населення країни.

Полтавська область розташована у водозбірному басейні річки Дніпро. Площі, зайняті водними об’єктами, складають 5,2% території області.

У межах Полтавщини р. Дніпро, здебільшого представлена Кременчуцьким та Дніпродзержинським водосховищами. Міста Кременчук і Комсомольськ забезпечуються питною водою з поверхневих джерел водопостачання водосховищ р. Дніпро.

В околицях водосховищ Дніпра створені неймовірної краси природно-заповідні території, які покликані зберегти природні багатства водоймищ. До них належать регіональний ландшафтний парк “Кременчуцькі плавні”, заказники загальнодержавного значення: орнітологічний “Святилівський”, ландшафтні “Сулинський”, “Лучківський” і “Білецьківські плавні”.

Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах Дніпра.

 

 

 

 

 

Вирішення проблем, пов’язаних з охороною р. Дніпро та відновленням якості його вод, має бути постійним пріоритетом держави.

Але при цьому кожен може зробити свій внесок для того, аби Дніпро став чистішим: елементарні правила поводження на природі, звичка прибирати після себе, відмова від пральних засобів із використанням сполук фосфору - це те, що під силу будь-кому.

 

СТАНЕМО НА ЗАХИСТ ДОВКІЛЛЯ РАЗОМ!

 

 

Проєкт «Олімпійський екомодуль»

 

Міжнародний олімпійський рух поширює загальнолюдські цінності, серед яких захист навколишнього середовища є одним з головних напрямків. Як показують останні події, що пов’язані з пандемією коронавірусу COVID-19, безпечне середовище є важливим фактором людського існування.

Національний олімпійський комітет України також не стоїть осторонь і опікується питаннями екології. Через власні освітні проекти для дітей та молоді, за підтримки світових організацій та партнерів проводяться заходи, які направлені на захист екології.

Шостий рік поспіль у всіх регіонах України реалізується проєкт OlimpicLab, завдяки якому учні можуть познайомитись з олімпійцями, дізнатись про олімпійські цінності, як будувати кар’єру, дотримуватись гендерної рівності тощо. З 2019 року до напрямків проєкту було включено «Екологічний модуль», який успішно реалізується регіональними відділеннями Національного олімпійського комітету України за участі лісівників, екологів, олімпійців, волонтерів, висвітлюючи молодому поколінню проблеми захисту навколишнього середовища, гасіння пожеж, подолання повеней, вирубки лісів, забруднення водного та повітряного простору, питання сміття тощо.

Проєкт має свій логотип та отримав широку популярність серед дітлахів. Він надає можливість залучення до екологічних активностей широких верств населення та його здійснення відбувається із урахуванням вимог щодо епідеміологічної ситуації та з дотриманням умов карантину. Зокрема, заходи проєкту можуть включати як практичну складову так і навчальну, що проводиться онлайн.

 

Більше корисної інформації  про проєкт "Олімпійський екомодуль" у презентації  "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СПОРТИВНО-ІНТЕРАКТИВНИЙ ЗАХІД СЕРЕД ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ #OlimpicLab".