Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C
Положення

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Відділ енергоменеджменту та енергетики виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області є виконавчим органом Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (далі - відділ). Відділ утворено міською радою для здійснення функцій місцевого самоврядування у сфері реалізації на території міста державної політики, повноважень виконавчих органів міської ради в сфері впровадження енергозберігаючих заходів на підприємствах теплопостачання, водопостачання і водовідведення, житлово-комунального господарства, благоустрою (вуличне освітлення), бюджетної сфери.

1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним Кременчуцькій міській раді Кременчуцького району Полтавської області та її виконавчому комітетові, підпорядковане міському голові та заступнику, який спрямовує, координує та контролює роботу відділу відповідно до розподілу повноважень.

1.3. Повне найменування відділу – відділ енергоменеджменту та енергетики виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області. Скорочене найменування - ВЕтЕ.

1.4. Відділ у своїй роботі керується Конституцією і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами, розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про відділ.

1.5. Відділ у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відділами, управліннями та іншими виконавчими органами міської ради,  підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян, громадянами.

1.6. Відділ утримується за рахунок бюджетних коштів, передбачених місцевим бюджетом.

1.7. Загальна чисельність, фонд оплати праці працівників відділу та видатки на їх утримання у складі апарату виконавчого комітету визначаються міською радою.

1.8. Місцезнаходження відділу: пл. Перемоги, 2, м. Кременчук, 39600.

2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ВІДДІЛУ

 

 2.1. Головною метою (головним завданням) відділу енергоменеджменту та енергетики є зниження витрат паливно-енергетичних ресурсів комунальних підприємств та бюджетних установ міста за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів, а також зниження видатків з місцевого бюджету на утримання бюджетної сфери міста (лікувальні заклади, заклади освіти та інші бюджетні установи), покращення енергетичної ефективності шляхом управління процесами споживання паливно-енергетичних ресурсів.

2.2. Політика підвищення енергетичної ефективності в місті формується, в першу чергу, згідно з наступними документами: Енергетична стратегія України на період до 2030 року (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 березня 2006 № 145-р.); Концепція реалізації державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель у частині збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії та затвердження Національного плану збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 січня 2020 № 88-р.).

2.3. Основними завданнями відділу є:

2.3.1. Забезпечення на території міста реалізації державної політики енергозбереження та енергоефективності.

2.3.2. Створення цілісної картини споживання енергоресурсів бюджетними закладами та установами, а також комунальними підприємствами, що утримуються за рахунок місцевого бюджету.

2.3.3. Створення муніципальної системи енергоменеджменту відповідно до ДСТУ ISO 50001: 2018 на комунальних підприємствах та у бюджетній сфері міста.

2.3.4. Здійснення моніторингу стану енергоспоживання на території міста:

- створення багаторівневої системи адміністрування енергоресурсами у комунальних підприємствах та бюджетних закладах та установах;

- мінімізація енергетичних затрат через системний підхід до енергоефективності та енергозбереження на комунальних підприємствах та бюджетної сфери міста (моніторинг та контроль за споживанням енергії установами).

2.3.5. Збір, аналіз та узагальнення інформації щодо ефективності використання, зокрема, втрат енергоресурсів комунальними підприємствами та бюджетною сферою міста.

2.3.6. Розроблення енергоощадних заходів для підприємств житлово-комунального господарства та для установ бюджетної сфери міста.

2.3.7. Формування проєктних пропозицій, що пов’язані з реалізацією міської енергетичної політики з метою залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій, кредитних ресурсів, грантів на енергозбереження, участь у міжнародних проєктах, направлених на впровадження енергоефективних заходів, заміщення традиційних джерел енергії та попередження зміни клімату.

2.3.8. Координація ходу реалізації на місцевому рівні державних, регіональних та міських програм та проєктів з впровадження енергоефективних заходів, аналіз та узагальнення їх результатів.

2.3.9. Контроль за реалізацією програм енергозбереження та енергоефективності, Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Кременчука та його похідних програм, інших проєктів, прийнятих з метою впровадження заходів з енергозбереження та заміщення традиційних джерел енергії.

2.3.10. Залучення на договірних началах суб’єктів підприємницької діяльності, що не належать до комунальної власності територіальної громади міста, до участі в розробці проєктів ефективного використання енергоресурсів бюджетними установами, підприємствами та житловим фондом

2.3.11. Системний підхід до заміщення традиційних джерел енергії та сприяння впровадженню альтернативних джерел енергії.

2.3.12. Розвиток ЕСКО-механізму для системного впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі та у бюджетних закладах.

2.3.13. Реалізація положень «Угоди Мерів», популяризація енергоефективних технологій, поширення ідеї енергозбереження, попередження зміни клімату та зменшення шкідливих викидів .

2.3.14. Вивчення, узагальнення та впровадження передового іноземного та вітчизняного досвіду в сфері енергоменеджменту.

2.3.15. Забезпечення виконання інших завдань, передбачених законодавством.

 

3. ФУНКЦІЇ ВІДДІЛУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАВДАНЬ ТА ПОВНОВАЖЕНЬ

 

3.1. Відділ відповідно до покладених на нього завдань здійснює такі функції:

3.1.1. Забезпечує системне впровадження енергоменеджменту у структурних підрозділах виконавчого комітету та в комунальних підприємствах.

3.1.2. Організовує поточне і перспективне планування заходів.

3.1.3. Готує відповіді на вхідну кореспонденцію, листи у виконавчі та законодавчі органи влади та інші організації з питань, що належать до компетенції відділу.

3.1.4. Розробляє та подає запити, інвестиційні проєкти та заявки до міжнародних фондів технічної допомоги, всеукраїнських і регіональних цільових програм для реалізації в місті заходів в сфері енергозбереження.

3.1.5. Готує інформацію, довідки, звіти, листи з питань міської енергетичної політики.

3.1.6. Розглядає звернення громадян, запити депутатів всіх рівнів з питань енергоефективної політики і здійснює підготовку відповідей у встановлені законодавством терміни.

3.1.7. Щорічно затверджує ліміти споживання електричної енергії та теплової енергії (у натуральному виразі) для одержувачів бюджетних коштів, що фінансуються за рахунок місцевого бюджету.

3.1.8. Займається визначенням базового рівня енергоспоживання бюджетними закладами та комунальними підприємствами.

3.1.9. Організовує і контролює проведення енергоаудитів в установах бюджетної сфери.

3.1.10. Узгоджує всі проєктні рішення, документи, листування органів місцевого самоврядування з питань впровадження енергоефективних заходів,  залучення інвестицій для їх впровадження, проєктів з реалізації державної енергоефективної політики.

3.1.11. Проводить наради та семінари з питань, що належать до його компетенції.

3.1.12. Вносить на розгляд виконавчого комітету та міської ради пропозиції з питань, що відносяться до його компетенції.

3.1.13. Вносить пропозиції керівникам підприємств, установ та організацій з питань, які відносяться до компетенції відділу, відповідно до цього Положення і вимагає їх виконання.

3.1.14. Ініціює утворення науково-технічних, економічних рад і комісій. Пропозиції щодо складу цих комісій та положення про них затверджуються виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області.

3.1.15. Виконує функції з розробки та затвердження проєктів програм, рішень органів місцевого самоврядування, спрямованих на забезпечення впровадження енергозберігаючих заходів відповідно до повноважень, забезпечує виконання їх заходів та звітує про результати.

3.1.16. Формує єдиний реєстр міських енергоефективних проєктів та готує інформаційні і презентаційні матеріали щодо проєктних пропозицій міста.

3.1.17. У співпраці з громадськими організаціями, органами виконавчої влади, іншими установами та організаціями, за погодженням з міським головою, готує заявки на отримання грантів міжнародної технічної допомоги для реалізації проєктів в сфері енергозбереження.

3.1.18. Сприяє впровадженню на комунальних підприємствах міста та в бюджетній сфері міста нових енергозберігаючих технологій, досягнень науки і техніки, засобів автоматизації, сучасних інформаційних технологій.

3.1.19. Бере участь у виконанні програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, вносить пропозиції до програми економічного і соціального розвитку міста, цільових програм, спрямованих на підвищення рівня економії паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах та у бюджетній сфері міста.

3.1.20. Бере участь у підготовці проєктних пропозицій, інвестиційних техніко-економічних обґрунтувань, концепцій, програм та стратегій розвитку міста.

3.1.21. Бере участь у розробці перспективного фінансового плану міста, проєкту місцевого бюджету.

3.1.22. За дорученням міського голови бере участь у роботі постійно діючих комісій і робочих груп, що розглядають питання впровадження енергоефективних заходів у місті, впровадження альтернативних джерел енергії, заміщення традиційних джерел енергії, впровадження ЕСКО-механізму та залучення фінансування для впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів.

3.1.23. Координує хід реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Кременчука до 2025 року, Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Кременчука до 2030 року, готує звітність перед Європейською комісією, Державним агентством з енергоефективності та іншими профільними відомствами та органами у встановлені терміни.

3.1.24. Щорічно проводить Дні сталої енергії.

3.1.25. Забезпечує виконання вимог та положення «Угоди Мерів», а також Європейської ініціативи з питань зменшення викидів в атмосферу, популяризації заходів енергозбереження та заміщення традиційних джерел енергії відновлювальними джерелами, підвищення стійкості міста до змін клімату шляхом адаптації.

3.1.26. Надає звіти та пропозиції міському голові та його заступнику, який спрямовує, координує та контролює роботу відділу, з питань, які пов’язані з виконанням Угоди мерів, положення Європейської ініціативи та Плану дій зі сталого енергетичного розвитку.

3.1.27. Проводить інформаційну кампанію в місті щодо необхідності ощадливого енергоспоживання і енергозбереження, зменшення шкідливих викидів у повітря.

3.1.28. Контролює відповідність матеріалів та обладнання, що використовуються при реалізації енергоефективних програм в бюджетних закладах та установах, об’єктах модернізації міського господарства за рахунок інвестиційних коштів, місцевого, обласного або державного бюджету, діючим нормам енергоефективності.

3.1.29. Проводить згідно з законодавством (в межах повноважень) контроль за ефективною роботою електрообладнання та енергетичних мереж комунальних підприємств, бюджетних закладів та установ, які утримуються за рахунок місцевого бюджету.

 

3.2. Відділ має право :

3.2.1. Залучати спеціалістів відділів, управлінь та інших виконавчих органів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.

      1. Одержувати в установленому порядку від відділів, управлінь та інших виконавчих органів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, представницьких органів, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
      2. Запитувати і одержувати в установленому порядку або роз’яснення від державних і комунальних органів, а також підприємств незалежно від форми власності, відділів, управлінь та інших виконавчих органів міської ради, необхідну інформацію для виконання покладених на відділ завдань.
      3. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
      4. Вносити пропозиції щодо удосконалення та ефективності роботи відділу.

3.2.6. В особі начальника відділу брати участь у роботі сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради, нарадах, що організовуються іншими виконавчими органами міської ради, подавати пропозиції з питань, віднесених до його повноважень;

 

4. СТРУКТУРА ВІДДІЛУ

 

4.1. Структура, штатний розпис та чисельність працівників відділу енергоменеджменту та енергетики затверджується міським головою.

4.2. Положення про відділ енергоменеджменту та енергетики затверджується рішенням міської ради.

4.3. Працівники відділу є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.

4.6. До відділу працівники приймаються на конкурсній основі згідно з законодавством України.

4.7. Відділу підпорядковане комунальне підприємство «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія».

 

5. КЕРІВНИЦТВО ВІДДІЛОМ

 

5.1. Відділ очолює начальник відділу, який є головним енергоменеджером міста, призначається на посаду і звільняється з посади міським головою відповідно до законодавства.

5.2. Начальник відділу:

      1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і повноважень, визначає ступінь відповідальності працівників відділу.
      2. Погоджує пропозиції щодо організаційної структури, встановлення чисельності працівників і штатного розпису комунального підприємства «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія».
      3. Погоджує форми, системи і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників комунального підприємства «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія».
      4. Надає доручення, в межах своїх повноважень, комунальному підприємству «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія», які є обов’язковими для виконання.
      5. Отримує від комунального підприємства «Кременчуцька Муніципальна Енергосервісна Компанія» інформацію про фінансовий стан підприємства (фінансову звітність) та в разі необхідності, копії підтверджуючих документів.
      6. Здійснює контроль за виконанням рішень Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області і її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови, що належать до компетенції відділу.
      7. Діє без доручення від імені відділу, представляє його інтереси в органах місцевого самоврядування, органах виконавчої влади, підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності.
      8. Організовує роботу відділу відповідно до цього Положення.
      9.  Надає подання міському голові щодо прийняття та звільнення з посади працівників відділу.

5.2.10. Затверджує функціональні обов’язки працівників відділу та визначає ступінь їх відповідальності.

5.2.11. Здійснює інші повноваження згідно з посадовою інструкцією та законодавством.

 

  1. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 6.1. Припинення діяльності відділу здійснюється рішенням Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області або в установленому нею порядку чи іншим органом відповідно до вимог законодавства України.

6.2. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому законодавством.