Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

2 °C
Статут КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня»

Додаток 7

до рішення Кременчуцької

міської ради Кременчуцького

району Полтавської області

від 22 грудня 2020 року

 СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО

МЕДИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА

«КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ»

(нова редакція)

м. Кременчук

2020 рік

1. Загальні положення

1.1. Цей статут розроблений відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших нормативно-правових актів і є документом, який регламентує діяльність комунального некомерційного медичного підприємства «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ».

1.2.Комунальне некомерційне медичне підприємство «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ» (далі – Підприємство) - є закладом охорони здоров’я - комунальним унітарним неприбутковим підприємством, що надає медичну допомогу на території міста Кременчука Полтавської області, Потоківського Старостинського округу (складається із сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське, Мала Кохнівка) та Південного підокругу госпітального округу Полтавської ОДА з центром у місті Кременчуці.

1.3. Підприємство створене рішенням Кременчуцької міської ради Полтавської області від 21.12.2017  «Про реорганізацію Кременчуцької міської дитячої лікарні шляхом перетворення».

1.4. Підприємство є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Кременчуцької міської дитячої лікарні.

1.5. Підприємство створене на базі відокремленої частини комунального майна територіальної громади міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (складається із сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське, Мала Кохнівка) (надалі – територіальна громада).

Власником та органом управління  майна Підприємства є територіальна громада в особі Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (надалі – Власник).

Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним представнику Власника - Департаменту охорони здоров’я Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (надалі – Уповноважений орган управління). 

1.6. Підприємство є неприбутковим.

 Підприємство здійснює господарську неприбуткову діяльність, спрямовану на досягнення соціальних, економічних та інших результатів без мети одержання прибутку.

  Утворюється та реєструється у порядку, визначеному законодавством, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, та внесене контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

1.7. Підприємство є багатопрофільним  закладом охорони здоров’я, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в умовах цілодобового та денних стаціонарів.

1.8. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України, Господарським та іншими кодексами України, законами України, постановами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами Президента України, а також актами Власника, Уповноваженого органу управління та іншими нормативно-правовими актами і цим Статутом.

 

2. Найменування та місцезнаходження

2.1. Повне найменування Підприємства: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ МЕДИЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ»;

скорочене найменування Підприємства: КНМП «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДИТЯЧА ЛІКАРНЯ».

2.2. Юридична адреса Підприємства: 39623, Полтавська область, місто Кременчук,  вулиця Павлова,16.

 

3. Мета і предмет діяльності Підприємства

3.1. Підприємство є закладом охорони здоров’я, основною метою діяльності якого є:

3.1.1.Надання висококваліфікованої медичної допомоги вторинного рівня;

3.1.2.Забезпечення гарантованого своєчасного доступу дитячого населення до послуг вторинної медичної допомоги;

3.1.3.Економічна ефективність використання наявних ресурсів – забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання коштів;

3.1.4.Здійснення іншої діяльності.

3.2. Предметом діяльності Підприємства є:

3.2.1.Здійснення медичної практики;

3.2.2.Організація взаємодії з іншими закладами охорони здоров’я з метою забезпечення наступництва у наданні медичної допомоги на різних рівнях та ефективного використання ресурсів системи медичного обслуговування;

3.2.3.Аналітично-інформаційна діяльність;

3.2.4.Надання в повному обсязі інтенсивної, спеціалізованої стаціонарної і консультативної спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню території обслуговування відповідно до вторинного рівня у спеціалізованих відділеннях;

3.2.5.Ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної медичної допомоги;

3.2.6.Отримання, перевезення та використання донорської крові;

3.2.7.Придбання, зберігання, перевезення, знищення, облік, використання, відпуск (реалізація) наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів;

3.2.8. Придбання, транспортування, розподіл, зберігання туберкуліну та імунобіологічних препаратів;

3.2.9. Придбання дитячого харчування для дітей з малозабезпечених сімей та дітей народжених від ВІЛ-інфікованих матерів;

3.2.10.Стажування лікарів-інтернів згідно з угодами;

3.2.11.Проведення перепідготовки, удосконалення та підвищення кваліфікації медичних кадрів;

3.2.12.Здача майна в оренду, в тому числі нерухомого;

3.2.13.Проведення аналізу захворюваності дитячого населення.

3.2.14.Забезпечення безпеки лікувально-діагностичного процесу та умов перебування пацієнтів у Підприємстві;

3.2.15.Забезпечення дотримання прав пацієнтів;

3.2.16.Облік та аналіз ефективності наданої лікувально-профілактичної допомоги та вивчення результатів лікування. Ведення і своєчасне передання статистичного обліку згідно із нормами діючого законодавства;

3.2.17.Створення безпечних умов праці для працівників Підприємства та профілактика у них професійних захворювань, дотримання техніки безпеки, протипожежної безпеки працівникам Підприємства;

3.2.18.Впровадження нових методів лікування;

3.2.19.Організація та участь у міжнародних форумах, конференціях, нарадах, семінарах, виставках та інших заходах;

3.2.20.Зовнішньо-економічна діяльність.

3.3. Предметом діяльності Підприємства можуть також бути інші види діяльності, які не заборонені чинним законодавством України.

3.4. Окремими видами діяльності Підприємство може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії), отриманого у встановленому законом порядку.

3.5. Підприємство може бути клінічною та учбовою базою вищих медичних учбових закладів.

3.6. Приймати участь у програмах медичного страхування населення.

3.7.Організація і проведення заходів щодо підготовки Підприємства до роботи у надзвичайних ситуаціях. Створення постійного запасу виробів медичного призначення та лікарських засобів для забезпечення сталої роботи Підприємства в умовах надзвичайних ситуацій.

3.8.Забезпечення органів виконавчої влади та департаменту охорони здоров’я Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області інформацією про надзвичайні ситуації та випадки, передбачені чинним законодавством та інструктивно-директивними документами.

 

4. Юридичний статус Підприємства

4.1. Підприємство є юридичною особою публічного права. Підприємство є самостійним господарюючим суб’єктом зі статусом комунального медичного неприбуткового підприємства.

Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації. Підприємство користується закріпленим за ним комунальним майном на правах оперативного управління.

4.2. Підприємство відповідає за своїми зобов’язаннями коштами та іншим майном, що є в його розпорядженні, крім основних фондів.

4.3.Власник та Уповноважений орган управління не відповідають за зобов'язаннями Підприємства, а Підприємство не відповідає за зобов'язаннями держави, Власника та Уповноваженого органу управління, крім випадків, передбачених законодавством.

4.4.Підприємство має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах.

4.5. Підприємство організовує свою діяльність відповідно до  фінансового плану, затвердженого Уповноваженим органом управління.

4.6. Для закупівель товарів, робіт чи послуг Підприємство застосовує процедури закупівель, визначені законами України.

4.7. Збитки, завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

4.8.Для здійснення господарської неприбуткової діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.

4.9. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в банках, органах Державного казначейства України, гербову печатку і штампи, печатку із своїм найменуванням та фірмові бланки із власними реквізитами.

4.10.Підприємство розробляє штатний розпис та подає  на погодження Уповноваженому органу управління.

4.11.Підприємство має право вступати до асоціацій, консорціумів, концернів та інших об’єднань підприємств за погодженням із Власником та Уповноваженим органом управління.

4.12. Підприємство може бути отримувачем (набувачем) гуманітарної допомоги відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» або бенефіціаром відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

 

5. Умови та порядок надання медичних послуг Підприємством

5.1. Підприємство має право безпосередньо надавати лише ті види медичних послуг та медичної (лікувально-профілактичної) допомоги, що дозволені йому на підставі відповідних ліцензій та результатів державної акредитації.

5.2. Підприємство здійснює цілодобовий прийом хворих, потерпілих, які доставляються бригадами швидкої (невідкладної) медичної допомоги та іншими транспортними засобами, звертаються самостійно, за направленнями сімейних лікарів, дільничних педіатрів, лікарів інших структурних підрозділів підприємства або інших закладів охорони здоров’я.

5.3. Надання медичних послуг Підприємством здійснюється у цілодобовому режимі згідно Регламенту та Правил внутрішнього трудового розпорядку.

6 Структура підприємства

         6.1. Підприємство є самостійним закладом охорони здоров’я, що надає вторинну спеціалізовану стаціонарну допомогу дитячому населенню м. Кременчука Полтавської області, Потоківського Старостинського округу (складається із сіл Потоки, Соснівка, Придніпрянське, Мала Кохнівка) та Південного підокругу госпітального округу Полтавської ОДА з центром у місті Кременчуці, має в своєму розпорядженні будівлі з відповідною територією, обладнанням, інвентарем та іншим майном.

         6.2. Підприємство може складатися зі структурних підрозділів. Всі структурні підрозділи підзвітні та підконтрольні Директору Підприємства.

         6.3. Підприємство у своїй структурі може мати будь-які відділення стаціонарного лікування, лабораторії, адміністративні та господарчі підрозділи, тощо.

7. Управління Підприємством

7.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника та Уповноваженого органу управління.

7.2. Власник затверджує Статут та Програму розвитку Підприємства.

7.3. Поточне керівництво діяльності Підприємства здійснює Директор, який призначається на посаду та звільняється міським головою. Призначення на посаду здійснюється на конкурсній основі, визначеній чинним законодавством.

Уповноважений орган управління здійснює контроль за використанням та збереженням належного Підприємству майна.

7.4. Директор призначається шляхом укладання контракту строком від трьох до п’яти років.

7.5. Директор Підприємства організовує та забезпечує:

7.5.1.Керівництво Підприємством та його підрозділами;

7.5.2.Від імені Підприємства представляє його інтереси в органах державної влади і місцевого самоврядування, інших підприємствах, установах та організаціях;

7.5.3.Несе відповідальність за діяльність Підприємства, за формування та виконання фінансового плану, і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якості послуг, що надаються Підприємством;

7.5.4.Розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;

7.5.5.Укладає договори, угоди, видає доручення, відкриває в установах банків та органах Державного казначейства рахунки тощо;

7.5.6.Видає накази та інші розпорядчі акти;

7.5.7.За погодженням з Уповноваженим органом управління призначає заступників Директора Підприємства;

7.5.8.Призначає та звільняє головного бухгалтера Підприємства за погодженням Уповноваженого органу управління;

7.5.9.Подає на затвердження Уповноваженому органу управління фінансовий план  Підприємства, на погодження - штатний розпис;

7.5.10.Призначає на посади та звільняє керівників структурних підрозділів, інших працівників підприємства;

7.5.11.Затверджує положення про структурні підрозділи Підприємства за поданням керівників цих підрозділів;

7.5.12.Укладає Колективний договір з працівниками від імені адміністрації Підприємства, затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку та положення про преміювання працівників Підприємства;

7.5.13.Звітує про діяльність Підприємства перед Власником;

7.5.14.Вирішує питання формування та реалізації програмної, інформаційної, рекламної політики Підприємства;

7.5.15.Контролює режим праці і відпочинку працівників Підприємства, організовує дотримання правил техніки безпеки, пожежної безпеки, технологічної та трудової дисципліни;

7.5.16.Застосовує до працівників Підприємства заходи стягнення та заохочення;

7.5.17. Організовує належне виконання галузевих  програм, договірних та інших зобов'язань Підприємства;

7.5.18. Сприяє реалізації планів та заходів щодо навчання персоналу Підприємства;

7.5.19.Налагоджує юридичне, економічне, бухгалтерське та інформаційне забезпечення діяльності Підприємства;

7.5.20. Вирішує інші питання діяльності Підприємства відповідно до законодавства України, за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Власника та Уповноваженого органу управління;

7.6. Директор Підприємства, його заступники та керівники структурних підрозділів є офіційними представниками Підприємства, в межах своїх повноважень представляють інтереси Підприємства у державних органах, установах та організаціях, а також у взаємовідносинах з українськими та іноземними організаціями та фізичними особами.

7.7. За згодою Власника приймає рішення про укладання Підприємством договорів про спільну діяльність за якими використовується нерухоме майно, що перебуває в його оперативному управлінні, кредитного договору та договору застави.

7.8. Дорадчо-консультативним органом Директора Підприємства є Медична Рада. Регламент Медичної Ради, яким встановлюються засади організації та сфера діяльності, затверджується Директором Підприємства за погодженням з Уповноваженим органом управління.

7.9. Директор Підприємства безпосередньо підпорядковується керівнику Уповноваженого органу управління та несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань і здійснення ним своїх функцій.

7.10. На підприємстві може створюватись і діяти Наглядова рада, яка утворюється відповідно до чинного законодавства України. 

8. Компетенція Уповноваженого органу управління

8.1. Уповноважений орган управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює повноваження щодо реалізації прав Власника майна, переданого Підприємству, пов'язаних з володінням, користуванням і розпоряджанням ним у межах, визначених законодавством України, з метою задоволення соціальних та інших потреб.

8.2. Уповноважений орган управління:

8.2.1. Визначає головні напрямки діяльності Підприємства.

8.2.2. Готує на розгляд Власнику пропозиції щодо реорганізації і ліквідації Підприємства, пропозиції щодо складу ліквідаційної комісії. Готує на затвердження ліквідаційний баланс, розпорядчий баланс, передавальний акт.

8.2.3. Надає проект Статуту Підприємства та Програму розвитку на затвердження Власнику, здійснює контроль за їх дотриманням.

8.2.4. Проводить моніторинг фінансової діяльності Підприємства.

8.2.5. Здійснює контроль за фінансовою та штатною дисциплінами Підприємства.

8.2.6. Здійснює контроль за ефективним використанням та збереженням майна і коштів Підприємства.

8.2.7.  Забезпечує приведення у відповідність із законодавством Статуту та внутрішніх положень Підприємства.

8.2.8. Погоджує оренду майна Підприємства і пропозицій щодо умов договору оренди.

8.2.9. Погоджує створення філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів Підприємства (далі - Філії). Такі Філії діють відповідно до положення про них, погодженого із Уповноваженим органом управління та затвердженого наказом Директора Підприємства.

8.2.10. Укладає з Підприємством договори про надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів, передбачених на галузь охорони здоров’я та виконання відповідних цільових програм.

8.2.11. Звітує перед Власником про виконання переданих йому повноважень щодо управління Підприємством.

8.2.12. Затверджує фінансовий план; погоджує штатний розпис, структуру Підприємства.

8.2.13.Здійснює інші повноваження, встановлені законодавством.

 

9. Господарська та соціальна діяльність Підприємства

9.1.Головними критеріями ефективності господарської діяльності Підприємства є виконання його фінансового плану та зобов’язань, встановлених договором про надання Підприємством медичних послуг за бюджетні кошти.

9.2. Підприємство зобов'язане приймати та виконувати доведені до нього в установленому законодавством порядку державні замовлення та замовлення Уповноваженого органу управління, враховувати їх при формуванні фінансового плану, визначенні перспектив економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати фінансовий план (річний та з поквартальною розбивкою) на кожен наступний рік.

9.3. Списання з балансу основних фондів (засобів), інших необоротних матеріальних активів Підприємства можуть проводитися лише за згодою Уповноваженого органу управління та за рішенням Власника.

9.4. Вартість медичних послуг, що здійснюються Підприємством, встановлюються відповідно до законодавства України.

9.5. Підприємство має право:

9.5.1. Звертатися у порядку, передбаченому законодавством, до центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Підприємство завдань.

9.5.2. Укладати господарські угоди з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства України.

9.5.3. В рамках своєї компетенції здійснювати міжнародну діяльність відповідно до законодавства України.

9.5.4. Залучати підприємства, установи та організації для реалізації своїх статутних завдань у порядку, визначеному законодавством України.

9.5.5. Визначати стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до державних програм та замовлень, плану фінансування та плану розвитку Підприємства.

9.5.6. Організовувати свою діяльність щодо забезпечення виконання договору про надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів та виконання інших укладених договорів.

9.6. За погодженням з Власником має право одержувати кредити для здійснення господарської діяльності.

9.7. Підприємство за погодженням з Уповноваженим органом управління та рішенням Власника має право передавати в оренду майно Підприємства.

9.8. Підприємство зобов’язано:

9.8.1. Забезпечувати надання медичних послуг відповідно до договору про надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів та інших укладених договорів.

9.8.2. Забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету та до державних цільових фондів згідно з законодавством України.

9.8.3. Забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених бюджетних коштів.

9.8.4. Здійснювати будівництво, реконструкцію, модернізацію, капітальний ремонт основних фондів.

9.8.5. Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки.

9.8.6. Здійснювати заходи з удосконалення організації своєї діяльності.

9.8.7. Виконувати норми і вимоги щодо охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.

9.8.8. Здійснювати бухгалтерський облік, вести фінансову та статистичну звітність згідно з законодавством України.

9.8.9. Підприємству заборонено розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів Підприємства, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

9.8.10.  Доходи (прибутки)  Підприємства використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Підприємства, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених його установчими документами.

9.9. Директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність в межах функціональних обов’язків за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної і бухгалтерської звітності.

10. Майно Підприємства

10.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

10.2. Майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади.

10.3. Підприємство не має права відчужувати або іншим способом розпоряджатися закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів, без попередньої згоди Власника.

10.4. Майно Підприємства, що перебуває у комунальній власності територіальної громади надається Підприємству безоплатно і закріплюється за ним на праві оперативного управління (відання). Здійснюючи право оперативного управління, Підприємство володіє та користується зазначеним майном.

Майно придбане в результаті діяльності Підприємства є власністю територіальної громади.

10.5. Застава майна проводиться відповідно до Закону України «Про заставу» та з дозволу Власника та Уповноваженого органу управління.

10.6. Власник здійснює контроль за використанням та збереженням закріпленого за Підприємством майна.

 10.7. Джерелами формування майна Підприємства є:

10.7.1.Майно та грошові кошти передані йому Власником або Уповноваженим органом управління у порядку, визначеному законодавством;

10.7.2.Кошти, отримані за договором про надання медичних послуг з міського бюджету, передбачених на галузь охорони здоров’я та виконання відповідних цільових програм;

10.7.3.Доходи, одержані від інших видів фінансово-господарської діяльності та оплати пов’язаних з цим витрат;

10.7.4.Кредити банків та інших кредиторів, в тому числі іноземних;

10.7.5.Придбання майна іншого підприємства, організації;

10.7.6.Добровільні або благодійні внески, пожертвування від фізичних та юридичних осіб, отримання гуманітарної допомоги;

10.7.7.Капітальні та поточні трансферти з бюджетів усіх рівнів;

10.7.8.Інші джерела, не заборонені законодавством України.

10.8. Підприємство відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотриманням вимог та норм з їх охорони.

10.9. Підприємство є одержувачем бюджетних коштів.

 

11.  Трудові відносини та повноваження трудового колективу Підприємства

11.1. Трудові відносини трудового колективу Підприємства та його повноваження регламентуються Кодексом законів про працю України та іншими законодавчими актами.

11.2. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.

11.3. Підприємство встановлює форму, системи і розміри оплати праці та порядок преміювання працівників  Підприємства за результатами їх роботи і забезпечує  розмір оплати праці найманих працівників. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантованих виплат встановлюються Директором Підприємства у відповідності до  Колективного договору з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством України.

11.4. Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором.

11.5. Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування працівників Підприємства та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства, цього Статуту та Колективного договору.

11.6. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є кошти державного та місцевого бюджетів, кошти, отримані в результаті його господарської некомерційної діяльності та інші незаборонені законодавством.

Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством України мінімального розміру заробітної плати.

11.7. Працівники Підприємства провадять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій, правил внутрішнього трудового розпорядку згідно з законодавством України.

12. Припинення діяльності Підприємства

12.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законом України, за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

12.2. У разі реорганізації Підприємства вся сукупність його прав та обов'язків переходить до його правонаступників.

12.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється за рішенням власника або за рішенням суду.

12.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред'явлення вимог кредиторами, що не може бути меншим, ніж два місяці з дня публікації рішення про ліквідацію, визначаються органом, який прийняв рішення про ліквідацію Підприємства.

12.5. Ліквідаційна комісія розміщує у друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлених кредиторами вимог до неї, а наявних (відомих) кредиторів повідомляє особисто в письмовій формі у встановлені законодавством України строки.

Одночасно ліквідаційна комісія вживає всіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості Підприємства та виявлення кредиторів з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію Підприємства.

12.6. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Підприємства і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його Уповноваженому органу управління або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством України порядку.

Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені Підприємства, що ліквідується.

12.7. Претензії кредиторів до Підприємства, що ліквідується, задовольняються за рахунок його майна, якщо інше не передбачено законодавством України.

12.8. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства України.

12.9. Працівникам Підприємства, які звільняються у зв'язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.

12.10. У разі припинення Підприємства (у результаті його ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи передаються до однієї або кількох неприбуткових організацій відповідного виду або зараховуються до доходу міського бюджету.

12.11. Підприємство є таким, що припинило діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення діяльності юридичної особи.

13. Прикінцеві положення

13.1. Положення даного Статуту набирають чинності з моменту його державної реєстрації.

13.2. Питання, не врегульовані даним Статутом, регулюються чинним законодавством України.