Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

3 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці повідомляє:

Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці повідомляє:

Жовтень 26, 2015

Управління Пенсійного фонду України в м.Кременчуці повідомляє:

«Про перерахунки пенсій з 1 вересня 2015 року»


23 жовтня 2015 року

І. Про результати проведеного масового перерахунку пенсій


На даний час до управління Пенсійного фонду значно збільшилася кількість звернень непрацездатних громадян, що пов’язано з нещодавнім масовим перерахунком пенсій.
Тому для задоволення інформаційного попиту пенсіонерів управлінням Пенсійного фонду проводится роз’яснювальна робота, в тому числі і за допомогою місцевих засобів масової інформації.
Основною законодавчою підставою для проведення перерахунків пенсій є Закон України від 17.09.2015 р. № 704 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».
Саме цим Законом затверджено підвищення з 1 вересня розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 949 грн. до 1074 грн., тобто на 125 грн. або на 13%.
Оскільки даний соціальний стандарт згідно з іншими пенсійними законами є базою для нарахування мінімальних пенсій та інших пенсійних надбавок, то вересневе зростання цього стандарту викликає підвищення цих виплат.
Враховуючи, що вищезазначений закон набув чинності 19.09.2015р., тобто тоді, коли вже завершувалася виплата пенсій за вересень ц.р., відповідні доплати пенсіонерам з 01.09.2015р. та виплата вже підвищених пенсій проводяться у жовтні, а  починаючи з листопада сума пенсії до виплати зменшиться у порівнянні з жовтневими виплатами.
Управління Пенсійного фонду в м. Кременчуці забезпечило в автоматизованому режимі в стислі терміни проведення масових перерахунків пенсій і з початком жовтневої виплати доставка грошових сум пенсіонерам проводиться в підвищених перерахованих розмірах.
На даний час вже здійснені і перевірки не тільки правильності проведених підвищень, а й можливість перерахунку в індивідуальному режимі тим пенсіонерам, в яких пенсії автоматично не підвищилися. Тому деяка частина пенсіонерів отримала свої доплати наприкінці жовтневого виплатного періоду, тобто після 20 числа.
Проведені перевірки свідчать про правильність застосування всіх законодавчих норм під час перерахунку пенсій, тому в пенсіонерів немає підстав для хвилювання, що пенсія нарахована невірно.
Результати перерахунку свідчать, що відповідно до збільшених соціальних гарантій органи Пенсійного фонду області перерахували пенсійні виплати близько 70 % громадян, що одержують трудові пенсії.
Загальна потреба на пенсійні виплати жовтня склала 124,4 млн. грн., причому за місяць ця сума збільшилась майже на 9,4 млн. грн.
Загалом середній розмір пенсій в місті склав 1837,45 грн. тобто підвищився на 77,1 грн. або на 4,4%.
Розмір підвищення для більшості пенсіонерів є індивідуальним і залежить від стажу та обсягу заробітної плати, в тому числі, з урахуванням інших надбавок та підвищень до пенсії відповідно до соціального статусу пенсіонера (ветеран війни, чорнобилець тощо).
Оскільки прожитковий мінімум згідно із законодавством впливає насамперед на мінімальну пенсію, то найбільш суттєві підвищення пенсій отримали ті громадяни, які отримували свої пенсії в мінімальних розмірах, що в грошовому виразі з іншими доплатами складало до 1,1 тис.грн.
На жаль, в місті налічуються пенсіонери, яким пенсії взагалі не підлягали підвищенню, і саме від них надходить найбільше звернень. Проте саме такий підхід до перерахунку було закладено законодавством, яке підлягає обов’язковому виконанню органами Пенсійного фонду. особливості пенсійного забезпечення цих осіб викладено нижче.
З метою надання роз’яснень щодо перерахунку пенсій в управлінні Пенсійного фонду діють гарячі телефонні лінії (3-00-24 для Крюківського району та 79-61-48 для Автозаводського району). На обласному рівні відкрито безкоштовну гарячу лінію за номером 0-800-50-25-10.
       

ІІ. Про особливості масового перерахунку пенсій та причини

непідвищення пенсій окремим категоріям громадян

На даний час в структуру практично кожної пенсії входять декілька складових виплат, які передбачені окремими нормативно-правовими актами (законами та постановами Кабінету Міністрів України).
Найбільш типовою ситуацією є випадки, коли пенсія складається із основного розміру згідно стажу і заробітку, доплати за понаднормовий стаж, індексації та інших виплат. Деякі з цих виплат продовжують носити тимчасовий характер, оскільки правила нарахування передбачають їх трансформацію в разі підвищення чи перерахунку інших складових, які входять до пенсії. 
Мінімальні пенсії за віком
Стаття 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачає встановлення мінімального  розміру пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж. Мінімальний розмір пенсії за віком та доплата до пенсії за понаднормовий стаж (яка обчислена виходячи із розміру прожиткового мінімуму) визначаються  з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність  1074 грн. 
Мінімальні пенсії встановлюються при повному страховому стажі.
Повний страховий стаж для пенсій призначених до 01.10.2011 - 25 років (для чоловіків) та 20 років (для жінок).  А для пенсій, призначених після 01.10.2011 або перерахованих після цієї дати з урахуванням стажу та заробітку  -35 років (для чоловіків) та 30 років (для жінок)
Надбавки почесним
донорам
Стаття 13 Закону України “Про  донорство крові та її компонентів” передбачає, що  до пенсії почесним донорам встановлюється надбавка у розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір такого мінімуму з 01.09.2015 року — 1330 грн. Тому розмір надбавки — 133 грн.
Надбавки та підвищення
Виходячи із прожиткового мінімуму 1074 грн будуть визначені  розміри підвищень  ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань; за особливі заслуги перед Україною;  державної соціальної допомоги на догляд;  надбавки на утриманців відповідно  до Закону  України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та  деяких інших осіб”
Пенсія шахтарям
Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років (для чоловіків) та 7,5 років (для жінок) за затвердженим Урядом Списком 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, встановлюється (незалежно від місця останньої роботи) у розмірі 80 % середньої заробітної плати шахтаря, але не менше трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Виходячи з цього, мінімальний розмір пенсії шахтарів становитиме 3222 грн (1074 грн х 3)
Мінімальний розмір пенсій інвалідам та учасникам бойових дій
- для інвалідів війни І групи — 3060,90 грн (1074 грн x 285 %);
-для інвалідів війни II групи - - 2738,70 грн (1074 грн х 255 %);
- для інвалідів війни III групи — 2416,50 грн (1074 грн х 225 %);
-для учасників бойових дій - 1772,10 грн (1074 грн x 165 %)
для учасників бойових дій та інвалідів війни, яким виповнилося 85 років — 3060,90 грн (1074 грн x 285 %)
Пенсії за особливі заслуги виплачуються понад зазначені пенсійні виплати
Пенсії у зв'язку з втратою годувальника
Розмір пенсії у зв'язку  з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї має становити не менше 100% (1074 грн), на двох — 120% (1288,80 грн), на трьох і більше — 150 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (1611,00 грн). Якщо розмір пенсійної виплати менше, то таким особам надається щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.
 
Мнімальні розміри пенсій по втраті годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців -200 % (на кожного утриманця) — 2148 грн
Мінімальні пенсії
інвалідам-чорнобильцям
- для інвалідів  І групи — 3060,90 грн (1074 грн x 285 %);
-для інвалідів II групи - — 2738,70 грн (1074 грн х 255 %);
- для інвалідів III групи — 2416,50 грн (1074 грн х 225 %);
Пенсія для пенсіонерів, що працюють
Відповідно до  частини 3 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”  мінімальний розмір пенсії та доплата за стаж (яка залежить від прожиткового мінімуму) перераховується незалежно від факту роботи
Необхідно привернути увагу тієї частини громадян, пенсії яких хоча і підлягали перерахунку відповідно до законодавчих змін, але фактично не збільшилися. Це стосується 93,7 тис. пенсіонерів, чиї виплати були вище від прожиткового мінімуму та індексувалися.
       Також цілий ряд виплат встановлюється згідно з постановами Кабінету Міністрів України у твердих фіксованих сумах, які не залежать від прожиткового мінімуму, котрий підвищився.
Зокрема, не зростають надбавки дітям війни, додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, чорнобильцям усіх категорій. Крім цього, не перераховуються пенсії по інвалідності інвалідам ІІІ групи усіх категорій, та пенсії за віком особам, які не мають повного страхового стажу (крім інвалідів І та ІІ груп)