З 20 листопада 2015 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №890 від 04.11.2015 року почав працювати електронний сервіс з проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Отже, тепер не потрібно їхати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, а потім до Міністерства юстиції України, щоб отримати документ з апостилем.
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено перелік відділів державної реєстрації актів цивільного стану територіальних органів юстиції України до яких подаються документи для проставлення апостиля. В Полтавській області можна звернутись до наступних відділів ДРАЦС:
- відділ ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області,
- Автозаводський відділ ДРАЦС Кременчуцького міського управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Великобагачанського районного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Зіньківського районного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Комсомольського міського управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Котелевського районного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Лохвицького районного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС по м.Лубни Лубенського міськрайонного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС по Миргородському району Миргородського міськрайонного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Новосанжарського районного управління юстиції у Полтавській області,
- відділ ДРАЦС Семенівського районного управління юстиції у Полтавській області.
В Кременчуці для проставленя апостилю можна звернутись до Автозаводського відділу ДРАЦС Кременчуцького МУЮ у Полтавській області за адресою: вул. 60 років Жовтня, 15 телефон 77 97 56. Заяву щодо проставлення апостиля може подати будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця. До заяви про проставлення апостиля додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія. Наказом Міністерства юстиції "Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостилю" від 18 грудня 2003 року за № 161/5 встановлено плату за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.). Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян. Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності (отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів) строк розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів. Система електронного апостилю реалізована в багатьох країнах світу. Україна також приєдналася до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни тепер можуть подавати документи для посвідчення їх електронним апостилем за місцем проживання.
Кременчуцьке міське управління юстиції