новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> ОТРИМАННЯ СПАДЩИНИ: ОБОВ’ЯЗОК ТА ПРАВО НАДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ
ОТРИМАННЯ СПАДЩИНИ: ОБОВ’ЯЗОК ТА ПРАВО НАДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ
Кременчуцьке управління нагадує, що громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан та доходи розподіляються на дві категорії:
- особи, які зобов'язані подати річну декларацію;
-особи, які мають право подати декларацію.
Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою в результаті прийняття нею у спадщину, коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується статтею 174 Податкового кодексу України.
Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Фізична особа, яка отримує спадщину від інших родичів, наприклад, рідного дядька, тітки чи просто знайомих сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.
Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.
Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна. Виключення мають особи, які отримали спадщину, яка оподатковується за нульовою ставкою податку.
Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році, слід подати до 2 травня 2019 року включно.
Кременчуцьке управління Головного управління
ДФС у Полтавській області