новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> Кременчуцькі депутати звернулися до Національної служби здоров’я України та Кабінету Міністрів України з вимогою здійснити одноразову попередню оплату медичних послуг у розмірі 100 відсотків за поточний місяць
Кременчуцькі депутати звернулися до Національної служби здоров’я України та Кабінету Міністрів України з вимогою здійснити одноразову попередню оплату медичних послуг у розмірі 100 відсотків за поточний місяць
24 квітня 2019 року на пленарному засіданні ХXXVI сесії Кременчуцької міської ради з метою збереження соціально-правових гарантій працівників закладів охорони здоров’я міста Кременчука депутати прийняли рішення «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради
Полтавської області до Національної служби здоров’я України та Кабінету Міністрів України»
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області
до Національної служби здоров’я України та Кабінету Міністрів України
Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» держава встановлює новий принцип фінансування медичних послуг в Україні «гроші ходять за пацієнтом», а не за інфраструктурою закладів охорони здоров’я. Надавачі медичних послуг отримуватимуть оплату залежно від кількості та відповідно до вартості їх надання, згідно із установленими для всієї території України єдиними тарифами.
Полтавська область визначена регіоном для проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Пілотний проект запроваджений з 1 квітня 2019 року по 31 грудня 2019 року.
Відповідно до Типових Договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладених між закладами охорони здоров’я міста та Національною службою здоров’я України, у квітні місяці заклади охорони здоров’я міста Кременчука отримали авансовий платіж у розмірі 40 відсотків щомісячної суми договору, решту коштів за фактично надані медичні послуги у квітні - заклади отримають у травні.
Враховуючи факт недостатнього фінансування коштами Національної служби здоров’я України навіть на виплату заробітної плати (62 відсотки від потреби), левова частка коштів місцевого бюджету для медицини витрачається на співфінансуваня витрат на заробітну плату медичних працівників.
Оплата медичних послуг, згідно з вищезазначеними договорами, здійснюється на підставі звітів про медичні послуги, що надані закладами, протягом десяти календарних днів з дати подання звітів. Звіти подаються до 5 числа наступного за звітнім місяця, крім грудня. Отже, не раніше 10-го числа наступного місяця заклади отримають кошти за фактично виконану роботу.
Така ситуація ставить під загрозу своєчасність виплати заробітної плати за другу половину місяця медичним працівникам, термін виплати якої, відповідно до колективних договорів, становить 29 число кожного місяця.
Так, за попередніми розрахунками закладів охорони здоров’я м. Кременчука, очікувані видатки на оплату праці медичним працівникам у квітні місяці становлять 19 475,9 тис. грн. Передбачено кошторисом (місцевий бюджет) 6 560,0 тис. грн., кошти Національної служби здоров’я України (40% від щомісячної суми договору) – 5 471,6 тис. грн., дефіцит коштів на оплату праці – 7 444,3 тис. грн.
Одним із можливих варіантів вирішення питання є внесення змін до колективних договорів закладів охорони здоров’я міста в частині зміни термінів виплати заробітної плати, але на проведення відповідної роботи необхідно до трьох місяців, а саме: проведення переговорів із профспілковим комітетом, зборів колективів медичних працівників, узгодження нових колективних договорів з Департаментом праці та соціального захисту населення та ін.
Медичні працівники відчули нерівномірність розподілу фінансування реформ на різних рівнях надання медичної допомоги.
Так, якщо первинний рівень медичної допомоги (Центри первинної медико-санітарної допомоги) з початком реформи отримали зростання фінансування на 35-50 відсотків, то спеціалізована медична допомога (лікарні) отримали фінансування на рівні минулого року з погіршенням умов, а саме: відтермінування строків виплати заробітної плати на 10 днів, яка, до речі, не є високою.
Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення погіршення соціально-правових гарантій працівників закладів охорони здоров’я м. Кременчука Полтавської області, негативного сприйняття початку реформування медичної галузі з боку медичних працівників лікарень, депутати Кременчуцької міської ради звертаються до Вас з клопотанням виконати умови Типових Договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а саме: здійснити одноразову попередню оплату медичних послуг у розмірі 100 відсотків за поточний місяць та забезпечити відповідне фінансування коштів починаючи з травня 2019 року.