Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

14 °C

Ви тут: Новини >> ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ КРЕМЕНЧУКА:«ТІНЬОВА» ЗАРОБІТНА ПЛАТА – СВІДОМЕ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ

ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ КРЕМЕНЧУКА:«ТІНЬОВА» ЗАРОБІТНА ПЛАТА – СВІДОМЕ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ

Грудень 09, 2015

ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ КРЕМЕНЧУКА:«ТІНЬОВА» ЗАРОБІТНА ПЛАТА – СВІДОМЕ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ

Виплата «тіньової» заробітної плати не тільки зменшує надходження податків до місцевих бюджетів, але й відчутно впливає на самого працівника, який «благими намірами» своїх роботодавців залишається без пенсійного стажу та соціальних гарантій.
На території обслуговування Кременчуцької ОДПІ (м. Кременчук, м. Комсомольськ, м. Глобине, м. Кобеляки та смт. Козельщини та відповідних районів) питання трудових відносин без оформлення легального трудового договору, незареєстрована зайнятість та приховування виплати заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб та відрахувань з неї є одним із найактуальніших.
Для координації роботи із легалізації заробітної плати розпорядженнями органів державної та місцевої влади створено робочу групу, до складу якої входять і представники податкових інспекцій Кременчуцької ОДПІ.
За словами заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Олега Дубинки: «Сьогодні необхідно об’єднати зусилля: працедавцю – чесно сплачувати податки, робітнику – не бути байдужим і вимагати соціальних гарантій. Щоб вивести порушників «на чисту воду» фахівці відомства використовують аналітичні дані, звітність та проводять системну роботу спрямовану на зменшення правопорушень в сфері виплати заробітної плати та доходів громадян».
До таких заходів, віднесено і обстеження місць здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання робочою групою з легалізації доходів та зайнятості населення, створеної при міськвиконкомі.
Так, за період з січня по листопад 2015 року, на території обслуговування Кременчуцької ОДПІ  обстежено 774 підприємця та 23 юридичні особи, порушення встановлено у 256 суб’єктів господарювання, виявлено 314 неоформлених найманих працівників.
За результатами перевірок роботодавці уклали трудові договори з 209 найманими працівниками, частина неоформлених найманців, зокрема, 59 чоловік зареєструвалися приватними підприємцями. Наслідком офіційного працевлаштування є і додаткові надходження до бюджету – 40,4 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб,           108,7 тисяч гривень єдиного соціального внеску та 14,5 тисяч гривень єдиного податку.
Відділ комунікацій Кременчуцької ОДПІ