Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

5 °C

Ви тут: Новини >> До кінця року у Кременчуці буде встановлено стаціонарний пост моніторингу атмосферного повітря в районі Свіштовського кладовища

До кінця року у Кременчуці буде встановлено стаціонарний пост моніторингу атмосферного повітря в районі Свіштовського кладовища

Вересень 24, 2019

Про це повідомили сьогодні під час засідання робочої групи щодо ходу виконання Програми заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці, яке проводилося під головуванням першого заступника міського голови Володимира Пелипенка.

Володимир Пелипенко зазначив, що на сьогодні в рамках розробленої Програми виконано ряд запланованих заходів, які сприяють недопущенню перевищення нормативів екологічної безпеки та зменшенню забруднення атмосферного повітря. Приємно, що підприємства йдуть на зустріч міській владі і вживають заходи щодо зменшення   негативного впливу виробництва  на навколишнє середовище. Проте, проблема на сьогоднішній день залишається невирішеною.  Підприємства північного промислового вузла, які є одними із найбільших забруднювачів атмосферного повітря,  не поспішають встановлювати автоматичні системи контролю безпосередньо на джерелах викидів, пояснюючи це значними фінансовими витратами, а також відсутністю в чинному законодавстві вимоги щодо обов’язковості їх встановлення. Володимир Пелипенко наголошує,  що кременчужани мають право знати, які шкідливі речовини підприємства викидають у повітря, і яку шкоду це може нанести  здоров’ю людей.

Обговорили на засіданні і питання про хід досудового розслідування кримінального провадження за фактом забруднення атмосферного повітря у м. Кременчуці та проведення призначеної судово-екологічної експертизи, наявні результати. Розслідування вже триває кілька років, але правоохоронці поки що не оголошують  ніяких результатів, незважаючи на те, що Кременчуцькою міською радою, виконавчим комітетом неодноразово направлялися листи до вищих органів влади, зокрема: Генеральної прокуратури, СБУ, Міністерства МВС та  інших, з проханням  допомогти у вирішенні цієї нагальної для міста проблеми.  Також перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що виконавчим комітетом до слідчого відділу Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області направлена Заява про залучення Кременчуцької міської ради до кримінального провадження в якості потерпілої сторони.

Доктор технічних наук, професор, декан факультету природничих наук КрНУ ім. М. Остроградського Володимир Бахарєв доповів про розроблений проект організації місцевої екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи постійного контролю і спостереження за забрудненням  атмосферного повітря в місті Кременчуці з урахуванням фактичного стану техногенного впливу підприємств міста на формування потенційних зон забруднення. Науковець наголошує, що стан забруднення атмосферного повітря району Кременчука та Горішніх Плавнів  має досліджуватися на державному рівні. Він запропонував звернутися до відповідних органів обласної та державної влад з проханням включити кременчуцькі підприємства, які входять до північного промислового вузла, до системи державного моніторингу, встановивши стаціонарний пост дослідження в межах кременчуцької агломерації.

Директор КП «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Віктор Дворецков повідомив, що вже цього року у Кременчуці за спонсорські кошти планують встановити стаціонарний пост постійного контролю та спостереження за забрудненням повітря в районі Свіштовського кладовища на перетині санітарно-захисних зон підприємств північного промислового вузла. Він дозволить спостерігати кожну хвилину за замінами концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, фіксувати дані моніторингу, передавати їх онлайн та зберігати архів даних.

 

Теги: # #Новни

Фотогалерея