Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

6 °C

Ви тут: Новини >> Цього року до громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді планують залучити близько 110 осіб

Цього року до громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді планують залучити близько 110 осіб

Березень 17, 2020

У Кременчуці соціальний проект щодо тимчасового працевлаштування на час літніх канікул було запроваджено понад 10 років тому. Перевага при працевлаштуванні традиційно надається кременчуцьким дітям із сімей пільгових категорій:  з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;  з багатодітних сімей;   із малозабезпечених сімей, сім`ї яких відповідно до законодавства України одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям; з інвалідністю за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування;  з опікунських, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;  з числа потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;  з неповних сімей внаслідок втрати або смерті одного з батьків;  із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та фактично проживають на території м. Кременчука; із сімей, в яких батьки загинули, постраждали або брали/беруть безпосередньо участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил та забезпеченні їх проведення;  яка виховується в сім’ях учасників бойових дій.

         За інформацією заступника начальника управління у справах сімей та дітей Анни Калюжної, цього року до громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді планують залучити близько 110 осіб.

 Для забезпечення тимчасової зайнятості учнівської та студентської молоді під час літніх канікул та у вільний від навчання час, поліпшення їх матеріального становища, а також з метою надання соціальної підтримки дітям пільгових категорій 13 березня виконавчий комітет Кременчуцької міської ради прийняв рішення «Про організацію громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді під час літніх канікул та у вільний від навчання час у 2020 році у  м. Кременчуці».

До участі у громадських оплачуваних роботах під час літніх канікул та у вільний від навчання час залучатимуться діти віком від 14 до 18 років, а також молодь від 18 до 23 років, яка на момент працевлаштування не досягла                        23-річного віку – за умови навчання на денній формі навчання в навчальних закладах різних рівнів акредитації які мають реєстрацію місця проживання на території м. Кременчука. Також до участі у громадських оплачуваних роботах під час літніх канікул та у вільний від навчання час можуть бути залучені випускники 9-их та 11-их класів.

 На неповнолітніх, які беруть участь у громадських роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю України, зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Формування банку даних відбувається відповідно до наказу керівництва Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, починається після прийняття виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області рішення про організацію громадських оплачуваних робіт та закінчується:

- для дітей та молоді, які бажають взяти участь у громадських оплачуваних роботах у червні 2020 року – 15 травня 2020 року;

- для дітей та молоді, які бажають взяти участь у громадських оплачуваних роботах у липні - серпні 2020 року – 31 травня 2020 року.

Прийом документів для реєстрації в банку даних учасників громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, організованих під час літніх канікул та у вільний від навчання час, які в подальшому передаються до Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, здійснюється через Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Кременчуці».

Працевлаштування учнівської та студентської молоді здійснюється підприємствами, організаціями (установами, закладами) міста, які беруть участь в організації громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, відповідно до банку даних учасників громадських оплачуваних робіт в порядку черговості подання документів та згідно зі списками, сформованими Кременчуцьким міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. У першу чергу працевлаштовується молодь, яка потребує особливої соціальної уваги та підтримки, відповідно до п. 1.2 цього Порядку.

Учнівська та студентська молодь працевлаштовується в період літніх канікул та у вільний від навчання час терміном на один календарний місяць з першого по останній день місяця.

З учасниками громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, організованих під час літніх канікул та у вільний від навчання час, укладається строковий трудовий договір відповідно до чинного законодавства про працю України.

Тривалість робочого часу неповнолітніх, які зайняті у громадських оплачуваних роботах, складає:

- у віці від 14 до 16 років не більше 24 годин на тиждень;

- у віці від 16 до 18 років – не більше 36 годин на тиждень;

- у віці від 18 років – не більше 40 годин на тиждень.

 

 Перелік документів, необхідних для реєстрації в банку даних учасників громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, організованих під час літніх канікул та у вільний від навчання час

 

1. Для реєстрації в банку даних учасників громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, організованих під час літніх канікул та у вільний від навчання час, до Кременчуцького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді через Департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Кременчуці» або через особистий кабінет на сайті Департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Кременчуці» особисто – для повнолітніх осіб, одним із батьків або особою, яка їх замінює – для дітей віком від 14 до 18 років, подаються такі документи:

- заява встановленої форми;

- паспорт особи, що має намір стати учасником громадських оплачуваних робіт (копія);

- свідоцтво про народження особи, що має намір стати учасником громадських оплачуваних робіт – для осіб молодше 18 років (копія);

- довідка, що підтверджує реєстрацію дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (копія). Не надається особами з ID-карткою, у яких є відмітка реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- довідка про реєстрацію місця проживання особи, датована поточним місяцем поточного року;

- довідка з місця навчання, датована поточним місяцем поточного року;

- документ, що підтверджує зміну прізвища особи, що має намір стати учасником громадських оплачуваних робіт або батька/матері в разі повторного шлюбу чи інших причин, якщо такі зміни відбулися (копія) – для осіб молодше 18 років;

- у разі подання заяви уповноваженою особою - документ, що посвідчує її повноваження (копія);

- документи, що підтверджують належність дитини до пільгової категорії (копії).

2. Для учнівської та студентської молоді з числа тих, хто потребує особливої соціальної уваги та підтримки, необхідно надати документ, що підтверджує статус, а саме:

2.1. Для дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- документи, що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування або особи з їх числа (свідоцтва про смерть обох батьків, рішення органу опіки та піклування, рішення про надання дитині статусу, рішення про встановлення опіки та призначення опікуна, посвідчення опікуна, рішення суду про позбавлення батьківських прав, витяг з єдиного державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька).

2.2. Для дітей з багатодітних сімей:

- посвідчення дитини з багатодітної сім’ї або, у разі його відсутності, лист структурного підрозділу, відповідального за видачу посвідчень, про встановлення статусу багатодітної сім’ї.

2.3. Для дітей з малозабезпечених сімей, сім`ї яких відповідно до законодавства України одержують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям:

- довідка про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

2.4. Для дітей з обмеженими фізичними можливостями за відсутності медичних протипоказань та здатних до самообслуговування:

- документ, який підтверджує належність дитини до зазначеної категорії.

2.5. Для дітей з опікунських, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу:

- документи, що підтверджують статус дитини (свідоцтва про смерть обох батьків, рішення органу опіки та піклування, рішення про надання статусу, рішення про встановлення опіки та призначення опікуна, посвідчення опікуна, рішення суду про позбавлення батьків батьківських прав, витяг з єдиного державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька).

2.6. Для дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи:

- посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи  (серія Д).

2.7. Для дітей з неповних сімей внаслідок втрати або смерті одного з батьків:

- рішення суду про визнання людини, зниклої безвісти або свідоцтво про смерть одного з батьків.

2.8. Для дітей із сімей, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та фактично проживають на території міста Кременчука:

- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видана на дитину або одного з батьків (осіб, що їх замінюють) із зазначенням у ній відомостей про дитину.

2.9. Для дітей, батьки яких загинули, постраждали або брали/беруть безпосередньо участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил та забезпеченні їх проведення: 

- документи, що підтверджують статус батьків дитини, які загинули, постраждали або брали/беруть безпосередньо участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил та забезпеченні їх проведення (посвідчення члена сім’ї загиблого або довідка з військової частини, в якій зазначено, що особа брала/бере участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил чи постраждала під час неї).

2.10. Для дітей, які виховуються в сім’ях учасників бойових дій:

- посвідчення учасника бойових дій, видане одному з батьків.

 

 Перелік документів, необхідних для укладання строкового трудового договору з дітьми та молоддю з числа осіб, які перебувають в банку даних учасників громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді, організованих під час літніх канікул та у вільний від навчання час

 

1. Для укладання строкового трудового договору до підприємств, організацій (установ, закладів) міста, які беруть участь в організації громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді,  особисто – для повнолітніх осіб, одним із батьків або особою, яка їх замінює – для дітей віком від 14 до 18 років, подаються такі документи:

- заява встановленої форми про надання згоди щодо працевлаштування на громадські оплачувані роботи;

- копія паспорта особи, яка працевлаштовується;

- копія довідки, що підтверджує реєстрацію дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Не надається особами з ID-карткою, у яких є відмітка реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- довідка про реєстрацію місця проживання особи, датована поточним місяцем поточного року;

- медична довідка з висновком про стан здоров’я дитини (встановленої форми).