Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

6 °C

Ви тут: Новини >> Інфекційне відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» працює в напруженому режимі, рятуючи здоров’я і життя хворих на COVID-19

Інфекційне відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» працює в напруженому режимі, рятуючи здоров’я і життя хворих на COVID-19

Квітень 23, 2020

У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції інфекційне відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» визнано основним лікарняним закладом міста у боротьбі з COVID-19. Всіх хворих на корнавірусну інфекцію сьогодні доставляють і лікують саме у цьому відділенні.

 У 2019 році за рахунок міського бюджету у цьому відділенні відповідно до сучасних вимог було проведено капітальні ремонти боксів на 1 поверсі.  У 2020 році планували провести  ремонт коридору, але коронавірус вніс свої корективи.  Навесні цього року за рахунок міського бюджету, благодійної допомоги громадян, депутатів різних рівнів, благодійних фондів,  підприємств та підприємців  міста терміново побудували нову кисневу станцію та почали проводити ремонти боксів на 2-му поверсі, які з часу побудови та відкриття інфекційного відділення не експлуатувалися. Ці роботи наразі знаходяться на завершальному етапі і вже незабаром будуть  використовуватися за призначенням ще вісім боксів. Наразі потужності лікарні розраховані на одночасний прийом 45 хворих, після завершення ремонтних робіт її потужності збільшаться вдвічі. У відділенні також розгорнуто міні-операційну, на той випадок, якщо хтось із пацієнтів, що проходять тут лікування, потребуватиме оперативного втручання.

За словами головного лікаря лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» Оксани Корлякової, у відділенні підтримується нормативна температура повітря +22 градуси за Цельсієм, якщо пацієнтам прохолодно, є в наявності і видаються додаткові ковдри.   Лікування і харчування пацієнтів інфекційного відділення лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька» здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Медичні препарати хворим видають безкоштовно. Пацієнти отримують триразове гаряче харчування, яке у відділення доставляють у спеціальних термосах, які дозволяють зберігати температуру приготовлених страв. За якістю харчування ретельно слідкують. У боксах розміщують по 2-3 пацієнта відповідно до можливостей приміщення. У кожному боксі є свій санвузол з гарячою водою і душовою кабіною. Є палата інтенсивної терапії, яка обладнана апаратами штучної вентиляції легенів. Взагалі, у відділенні є 3 блоки для проведення інтенсивної терапії на 6-7 ліжок, в залежності від того, скільки буде пацієнтів. Завдяки новій кисневій станції, збудованій навесні цього року,  та  мережам розведення у закладі, тепер є 16 точок доступу до кисню, щоб пацієнти могли отримувати кисневу терапію. У наявності також 3 оксигенатори, які теж виробляють кисень, і пацієнти ними користуються, адже киснева терапія входить до плану лікування хворих на коронавірусну інфекцію, включаючи антибактеріальну терапію та інше.

 Лікарі забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту і роблять все можливе, щоб лікування пацієнтів з COVID-19 було успішним. 7 пацієнтів вже одужали, на жаль, не вдалося врятувати лише одного 84-х річного пацієнта, який занадто пізно звернувся за медичною допомогою.

У Кременчуці є все необхідне для надання належної допомоги хворим, у лікарні є 12 апаратів штучної вентиляції легенів, більше 400 ізоляційних халатів, понад 1000 костюмів біозахисту та майже 17 тисяч захисних медичних масок та інше.

Тож про забезпечення лікарняного закладу усім необхідним міська влада разом з благодійниками подбали. Лікарі цілодобово працюють у напруженому режимі, аби врятувати життя і повернути здоров’я пацієнтів. Але здоров’я кожного кременчужана залежить ще й від особистої відповідальності та дотримання елементарних правил карантину. Тож лікарі звертаються до громадян з великим проханням берегти себе та оточуючих, дотримуватися усіх вимог карантину, особистого захисту і не ставитися легковажно до власного здоров’я та здоров’я оточуючих. Краще попередити інфікування, аніж потім боротися з цією підступною і важкою хворобою.

Фотогалерея