Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

4 °C

Ви тут: Новини >> Рішення тимчасової протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради від 23 травня 2020 року №15

Рішення тимчасової протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради від 23 травня 2020 року №15

Травень 23, 2020

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

ТИМЧАСОВА ПРОТИЕПІДЕМІЧНА КОМІСІЯ ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ КРЕМЕНЧУЦЬКОІ МІСЬКОІ РАДИ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

 

23 травня 2020 року                                                                             № 15

 

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного: «Про стан захворюваності в місті Кременчуці на гострі респіраторні інфекції в тому числі викликані коронавірусом» та «Про підготовку до відновлення освітнього процесу у закладах дошкільної освіти міста Кременчука», керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» та постановою головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)», тимчасова протиепідемічна комісія при виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради Полтавської області вирішила:

1. Вважати епідемічну ситуацію у місті щодо захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі спричиненої коронавірусом       SARS-CoV-2 контрольованою та такою що відповідає ознакам визначеним пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», а саме:

- інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення – по місту Кременчук даний показник складає 3,6 випадки на         100 тис. населення;

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків – по місту Кременчук даний показник складає 25% по госпітальній базі для дорослих, 0% по госпітальній базі для дітей;

- середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів – по місту Кременчук даний показник складає 61,8 на 100 тис. населення.

2. Відновити освітній процес у закладах дошкільної освіти та дошкільному підрозділі КНВК № 15 у місті Кременчуці з 01.06.2020 при наявності актів готовності закладів дошкільної освіти до роботи в період адаптивного карантину та оздоровчий період.

3. Директору Департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (Москалик Г.Ф.):

3.1. Підготувати заклади дошкільної освіти та дошкільний підрозділ КНВК № 15 до комісійної перевірки щодо готовності їх роботи в умовах адаптивного карантину та в оздоровчий період до 26.05.2020.  

3.2. Вжити заходів щодо забезпечення закладів дошкільної освіти у достатній кількості дезінфікуючими, миючими засобами, засобами особистої гігієни, безконтактними термометрами, антисептичними засобами для обробки рук, одноразовими рушниками тощо.

3.3. Організувати разом із Кременчуцьким міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» навчання керівників закладів дошкільної освіти щодо специфіки роботи закладу освіти після відновлення освітнього процесу.

4. Провести комісійну перевірку закладів дошкільної освіти та дошкільного підрозділу КНВК № 15 щодо стану готовності роботи в умовах адаптивного карантину та оздоровчий період, про що скласти відповідні акти до 29.05.2020.

5. Начальнику управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (Середа М.В.) організувати:

5.1. Методичну допомогу медичному персоналу закладів дошкільної освіти та дошкільного підрозділу КНВК № 15 щодо роботи в умовах посиленого протиепідемічного режиму та алгоритму дій при виявленні працівників або вихованців з підозрою на захворювання COVID-19.

5.2. В амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини «День здорової дитини» 28.05.2020, 29.05.2020, 30.05.2020 для проведення оглядів дітей дошкільного віку з оформленням медичної довідки про стан здоров’я дитини, епідеміологічне оточення та наявність щеплень, згідно Календарного плану щеплень.

5.3. Проведення планових медичних профілактичних оглядів працівників закладів дошкільної освіти.

5.4. Проведення обстеження працівників закладів дошкільної освіти, які були контактними особами з хворими на COVID-19 відповідно до галузевих стандартів Міністерства охорони здоров’я України.

5.5. Негайний виїзд лікаря-педіатра до закладів дошкільної освіти, відповідно до територіального розподілу, для огляду дитини та прийняття рішення щодо подальшого її перебування у закладі, в разі надходження повідомлення про погіршення стану здоров’я дитини.

6. Директорам закладів дошкільної освіти та дошкільного підрозділу КНВК № 15:

6.1. Провести (до повернення вихованців) навчання та тренування працівників закладу по освоєнню та володінню ними необхідними навичками щодо запобігання розповсюдженню інфекції.

6.2. Забезпечити підпорядкований заклад миючими, дезінфікуючими засобами, захисними масками або респіраторами, рукавичками, засобами особистої гігієни тощо до початку відновлення роботи закладу освіти.

6.3. Забезпечити стан готовності приміщень: медичних кабінетів, ізоляторів, туалетних кімнат, харчоблоків, спортивних залів (площадок), ігрових майданчиків тощо.

6.4. На вході до закладу організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками. Використання антисептиків повинно відбуватися виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути заборонений.

6.5. Організувати систему щоденного моніторингу за станом здоров’я працівників та вихованців закладу дошкільної освіти, а саме температурного скринінгу, із записами у відповідних журналах.

Температурний скринінг працівників проводити при вході у заклад (початковий) та кожні 4 години (поточний) із занесенням записів у відповідні журнали.

Температурний скринінг вихованців проводити при ранковому прийомі (початковий) та кожні 4 години (поточний).

Для скринінгу використовувати виключно безконтактні термометри.

Працівників у яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 або ознаки респіраторних захворювань не допускати до виконання своїх функціональних обов’язків.

6.6. Призначити відповідальних осіб та затвердити графіки проведення інструктажів про дотримання особистої гігієни під час виконання посадових обов’язків.

6.7. У разі погіршення стану здоров’я вихованця закладу дошкільної освіти помістити його у ізолятор підпорядкованого закладу (до прибуття батьків та лікаря-педіатра) та негайно інформувати батьків дитини та адміністрацію центрів первинної медичко-санітарної допомоги за територіальним принципом.

6.8. У разі погіршення стану здоров’я працівника закладу дошкільної освіти помістити його у ізолятор підпорядкованого закладу (до прибуття лікаря) та негайно інформувати адміністрацію центрів первинної медичко-санітарної допомоги за територіальним принципом.

6.9. Заборонити прийом дітей у заклад дошкільної освіти з наявними симптомами респіраторних захворювань та/або з температурою тіла вище 37,2 градусів.

6.10. Прийняти рішення про тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

6.11. Забезпечити щоденний ранковий прийом дітей та їх передачу після закінчення дня вихователями групи на території закладу освіти за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення).

6.12. Забезпечити дотримання правил епідемічної безпеки в закладі дошкільної освіти.

6.13. Забезпечити:

- централізований збір засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

- недоступність для дітей контейнерів (урн) для використаних засобів індивідуального захисту, запасів дезінфікуючих засобів, інвентарю для прибирання.

6.14. Забезпечити дотримання соціальної дистанції відвідувачами (батьками) під час ранкового прийому дітей.

6.15. Заборонити батькам, або особам, які їх замінюють, заходити на територію закладу без засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Засоби індивідуального захисту повинні бути одягнені, так щоб були покриті ніс і рот.  

6.16. Розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання та змішування груп.

6.17. Обмежити кількість дітей у групах, виходячи з можливості забезпечення протиепідемічних умов та контролю за їх дотриманням.

6.18. Надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі.  

6.19. Переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.

6.20. Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом і потребують значної кількості додаткового інвентарю.

6.21. Забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, які харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

7. На період адаптивного карантину у закладах дошкільної освіти заборонити:

 використання багаторазових (тканинних) рушників, м’яких іграшок, килимів;

перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщення;

проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

проведення батьківських зборів (крім тих, що проводяться дистанційно).

8. Відновити з 01.06.2020 роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів у місті Кременчуці (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб), за умови дотримання протиепідемічних заходів, визначених головним державним санітарним лікарем України.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на директора Департаменту освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Москалика Г.Ф., начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області    Середу М.В., начальника управління молоді та спорту виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області Мазура О.І., завідувача Кременчуцького міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень державної установи «Полтавський лабораторний центр МОЗ України» Полякова А.В., Кременчуцького міськрайонного управління Держпродспоживслужби Назарця О.С. відповідно до повноважень.

 

 

Голова тимчасової протиепідемічної

комісії при виконавчому комітеті

Кременчуцької міської ради

Полтавської області                                                          О. УСАНОВА

 

Відповідальний секретар тимчасової

протиепідемічної  комісії  при

виконавчому комітеті Кременчуцької

міської ради Полтавської області                                            Л. ПОНОМАРЕНКО