Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> У Кременчуці активними темпами ведуться роботи щодо реалізації трьох субпроєктів «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку

У Кременчуці активними темпами ведуться роботи щодо реалізації трьох субпроєктів «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» Європейського інвестиційного банку

Липень 21, 2020

Міський голова Віталій Малецький провів робочу нараду з представниками проекту програми розвитку ООН, зокрема з керівником групи технічної підтримки кінцевих бініфіціарів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Ігорем Кістеньов-Кавказьким та спеціалістом з закупівель та фінансів Дмитром Орловим. У нараді взяла участь також головний архітектор Полтавської області Ірина Особик.

Розглядалося питання реалізації   Проектів: «Реконструкція будівель стаціонару (літ. «А») та госпблоку (літ. «Б, В») «Шкіряно-венерологічного диспансеру» під Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів за адресою: вул. І. Приходька, 5, м. Кременчук, Полтавська область», «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири за адресою: вул. Східна, 20 в місті Кременчуці Полтавської області» та «Реконструкція нежитлового приміщення під житлові квартири (без зміни геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані) за адресою: вул. Молодіжна, 5 в місті Кременчуці Полтавської області». Дані проєкти реалізується в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку, спеціально розробленої з метою допомоги жителям Східної України, включаючи тисячі тимчасово переміщених осіб, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту, покращити рівень життя людей, а саме: умови проживання, охорону здоров'я та освіту. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Україні довгостроковий кредит на суму 200 млн євро із низькими відсотками. Кошти позики направлені на відновлення ключових об'єктів інфраструктури на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей; в сусідніх – Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях; а також Київській, Одеській, Полтавській та Херсонській областях, з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

 

Загальна кошторисна вартість реалізації наймасштабнішого першого проекту  понад 53 млн. грн, більше 5,5 млн грн. вартість інших двох. 20 відсотків сплачує місцевий бюджет - співфінансування з місцевого бюджету є необхідною умовою реалізації проєкту в рамках НКПВУ, решту – фінансує державний бюджет  за рахунок коштів позики ЄІБ.

Загальна площа будівель і споруди стаціонару по вул. Івана Приходька,5  1219,6 м², площа після проведення реконструкції – 2177,6 м². Нове розпланування будівлі передбачено з умовами оптимального розміщення кабінетів фахівців на поверхах, в комплексі із пансіонатом для проживання дітей з інвалідністю разом зі своїми матерями, ванним відділенням, фізіотерапевтичним кабінетом, залою лікувальної фізкультури, тренажерною залою, сольовою кімнатою, конференц-залою на 200 місць, технічними та іншими приміщеннями.

Проєктом реконструкції господарського блоку передбачено облаштування гаражу та побутових приміщень для забезпечення технічної підтримки і нормального функціонування комплексу. Планується також проведення благоустрою прилеглої території з встановленням павільйонів, облаштуванням дитячих майданчиків, місць паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю, розміщенням елементів озеленення та малих архітектурних форм.

Щоденна додаткова пропускна спроможність центру – 50 дітей.

Пансіонат розрахований на 20 ліжко-місць.

Реалізація проєкту передбачає створення 29 нових робочих місць для працівників соціальної сфери.

Учасники наради обговорили питання, які виникають в ході реалізації проекту. Оскільки на нараді були присутні і виконавці робіт, то було з’ясовано усі технічні питання.

Крім того, було обговорено питання реконструкції двох гуртожитків під соціальне житло для вимушених переселенців.

Як зазначив Ігор Кістеньов-Кавказький, він приємно вражений, що роботи в Кременчуці вже розпочаті і йдуть за графіком, головне завдання – не знижувати темпи, аби завершити в зазначені строки.

Головний архітектор області Ірина Особик підкреслила, що Кременчук обрав справді важливі об’єкти для будівництва, соціально значимі не тільки для міста, але й області, і, знаючи наполегливість і завзятість Кременчуцької міської влади, вона не сумнівається в успішній реалізації запланованого.

Міський голова Віталій Малецький подякував партнерам за допомогу і підтримку, зазначивши, що по суті нове будівництво зазначених соціальних об’єктів стало можливим лише завдяки підтримці європейського інвестиційного банку, роботі ООН, Міністерства регіонального розвитку, розуміння і допомоги з боку обласного керівництва. Сучасний реабілітаційний комплекс має вирішити питання забезпечення реабілітаційними послугами дітей не тільки Кременчука, але й всієї області, можливо навіть сусідніх областей. Що ж до соціального житла, то в місті налічується біля 3 тисяч переселенців, багато з яких не мають власного житла, або потребують поліпшення житлових умов. Тож реконструкція гуртожитків дасть можливість вирішувати житлові проблеми даної категорії громадян.

 

Вищезазначені проекти мають бути завершені вже у 2021 році.

 

 

 

Фотогалерея