новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> У Кременчуці інклюзивна форма навчання здійснюється як у комунальних, так і у приватному навчальному закладі
У Кременчуці інклюзивна форма навчання здійснюється як у комунальних, так і у приватному навчальному закладі
Діти з особливими освітніми потребами (ООП) мають право на якісну освіту. Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів – це головне завдання інклюзії.
З метою створення належних умов для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами у Кременчуці у 2018 році було створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Кременчуцької міської ради. Центр знаходиться за адресою: проспект Свободи, 106. У ньому працюють 2 практичні психологи, вчитель-дефектолог, 2 вчителі-логопеди, вчитель-реабілітолог. До Інклюзивно-ресурсного центру можуть звертатися батьки дітей віком від 2 до 18 років для здійснення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, визначення її особливих освітніх потреб та розробки індивідуальної програми розвитку (із зазначенням усіх рекомендацій щодо особливостей навчання) та отримання корекційних та реабілітаційних послуг.
Для дітей з особливими освітніми потребами складається індивідуальна програма розвитку та надається психолого-педагогічна допомога. На сьогодні на обліку при ІРЦ Кременчука перебуває 704 дітей, з них дітей шкільного віку – 304, дошкільного – 400. Зараз відвідують корекційно-розвиткові заняття в центрі 40 дітей з ООП.
Відкривати інклюзивні класи в місті почали ще в 2013-14 н.р. Тоді функціонувало 5 шкіл з інклюзивною формою навчання. Це були школи, розташовані в різних районах міста та задовольняли потреби дітей з ООП цих районів. На сьогодні у 23 школах міста створено 64 класи з інклюзивною формою навчання, в яких навчається 111 дітей з особливими освітніми потребами. Кожний навчальний заклад з інклюзивною формою навчання організував проведення додаткових корекційно-розвиткових занять, залучивши необхідних корекційних педагогів. Також 5 закладів дошкільної освіти мають 8 інклюзивних груп, які відвідують 23 дитини з особливими освітніми потребами. Оплата праці корекційних педагогів та придбання корекційного обладнання передбачено постановою КМУ № 88 від 21.02.2018 і фінансується державою.
На початку 2021 року місто отримало кошти в сумі близько 1,5 млн. грн. освітньої субвенції на утримання інклюзивно-ресурсного центру. У зв’язку з тим, що на державному рівні прийняте рішення про фінансування і приватних закладів загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання, у 2021 році до складу виділеної субвенції включено частково фінансування ( у сумі 142 225 гривень) приватного закладу ЛАЙФ СКУЛ. Щоб даний приватний заклад міг отримати зазначену суму, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради повинен здійснити перерозподіл отриманих від держави коштів та спрямувати необхідну суму на фінансування приватного закладу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Заклад загальної середньої освіти I-III ступенів» ЛАЙФ СКУЛ». Решта коштів йде на забезпечення в повному обсязі діяльності КУ «Інклюзивно – ресурсний центр № 1» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.