Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

12 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Заходи, впроваджені у Кременчуці у сфері охорони довкілля, дали позитивні результати

Заходи, впроваджені у Кременчуці у сфері охорони довкілля, дали позитивні результати

Березень 16, 2021

16 березня у  виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради  під головуванням  першого заступника міського голови Володимира Пелипенка відбулося засідання робочої групи з координації діяльності у сфері охорони довкілля.

Володимир Пелипенко зазначив, що  у Кременчуці існує проблема забруднення атмосферного повітря в контрасті з неприємним запахом, який відчувають мешканці міста. Пов’язана вона з роботою промислових підприємств і викидами автотранспорту і загострюється у період, коли настають несприятливі метеорологічні умови для розсіювання забруднюючих речовин у повітрі, відбувається їх накопичення в приземному шарі атмосфери та переміщення за межі санітарно-захисної зони підприємств.

 Саме тому ще  у 2016 році у місті було розпочато роботу з охорони  довкілля, затверджено міську програму  охорони довкілля в місті Кременчуці та програму заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці.

Начальник відділу екологічної безпеки Олексій Федюн проінформував присутніх про роботу, проведену у Кременчуці на виконання міських екологічних програм. Він зазначив, що до дослідження стану атмосферного повітря у місті були долучені фахівців спеціалізованої лабораторії ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» та  науковці Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Була  проведена  державна екологічна експертиза, яка підтвердила та узгодила висновки     ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» та КрНУ. Українським гідрометеорологічним центром ДСНС України розроблена Методика прогнозу метеорологічних умов забруднення атмосферного повітря (МУЗ) в м. Кременчуці.  Її мета  - проведення короткочасного прогнозування несприятливих метеорологічних умов на базі Лабораторії спостереження за забрудненням атмосферного повітря м. Кременчука Полтавського обласного центра з гідрометеорології, що передбачає можливість оцінювання стану атмосфери щодо процесів накопичування чи розсіювання шкідливих домішок з метою покращення стану повітряного басейну міста, короткочасно знижуючи викиди в періоди метеорологічних умов високого забруднення атмосфери.

Підприємства міста отримують попередження про очікувані несприятливі зміни погодних умов та вживають заходи щодо регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідно до першого режиму роботи в цей період, забезпечують посилений контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферу безпосередньо на джерелах викидів і на межі санітарно-захисної зони.

            Результати реалізації заходу свідчить зменшення кількості звернень мешканців міста щодо неприємних запахів та забруднення повітря на службу допомоги мера кременчужанам 1563 у теплий період року (червень, липень, серпень, вересень), у порівнянні з відповідними періодами попередніх років, а саме: у 2016 році зареєстровано 1308 таких звернень, у 2017 – 1189, у 2018 – 490, у 2019 – 319, у 2020 - лише 303 звернення.

У місті  розпочато заходи з оновлення системи моніторингу та контролю стану атмосферного повітря.  Перший з  постів  постійного контролю і спостереження за забрудненням атмосферного повітря комплекс «VAISALA» AQT 420 встановлено на перетині санітарно-захисних зон підприємств Північного промислового вузла міста (ПАТ «Укртатнафта», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ»,  ПрАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю») в районі Свіштовського кладовища було встановлено комплекс. Його обладнання дозволяє спостерігати кожну хвилину за замінами концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, фіксувати дані моніторингу, передавати їх онлайн та зберігати архів даних.  У місті  планується встановити ще один пост в рамках реалізації проєкту, що отримав перемогу в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області у 2020 році. Також було придбано автоматичний метеорологічний інтелектуальний вимірювач WS600-UMB, Lufft, який змонтовано поруч із стаціонарним постом, що буде давати можливість враховувати стан метеорологічних показників для більш повного аналізу атмосферного повітря даної місцевості. 07.12.2020 було визначено координати метеомайданчика, висотну привʼязку майданчика, барометра та опадоміра.

На даний час заплановані природоохоронні заходи Програми  виконавчим комітетом Кременчуцької міської  ради виконано в повному обсязі. На жаль,  підприємства міста, посилаючись на досить високу вартість обладнання, встановлювати прилади контролю та засоби вимірювальної техніки стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу, не поспішають.

Перший заступник міського голови Володимир Пелипенко зазначив, що робота щодо моніторингу та контролю стану атмосферного повітря у Кременчуці продовжуватиметься і надалі. Він закликав підприємства міста  дослухатися до влади і громадськості,  впроваджувати заходи із охорони навколишнього середовища та слідкувати за викидами шкідливих речовин у атмосферне повітря  та не допускати погіршення стану довкілля.