Сьогодні у виконавчому комітеті під головуванням секретаря міської ради Юрія Гриценка відбулася нарада щодо виконання Комплексної програми «Профілактики правопорушень в м. Кременчуці на 2016-2020 роки». У ній взяли участь голова постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, забезпечення правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, розгляду питань конфлікту інтересів та антикорупційної діяльності Віталій Таценюк, представники правоохоронних органів, в тому числі заступник начальника Кременчуцького відділу ГУНП в Полтавській області Дмитро Ломов, командир батальйону Національної Гвардії України в/ч 3059 полковник Олександр Аленін, а також представники громадських формувань «Українські козаки», «Окрема Міська Охорона Народу», спеціальний підрозділ «Фенікс», «Потоцька сотня», «Громадська безпека», представники Полтавського Крайового об’єднання громадських формувань «Українського Козацтва», які допомагають правоохоронним органам патрулювати місто і слідкувати за громадським порядком.
23 лютого на сесії міської ради затверджено Комплексну програму «Профілактики правопорушень в м. Кременчуці на 2016-2020 роки», якою передбачено фінансову підтримки громадських формувань, які спільно з поліцією працюватимуть над забезпеченням у місті громадського порядку. Сьогодні обговорили основні питання взаємодії правоохоронців із громадськими формуваннями.
Секретар міської ради Юрій Гриценко зазначив, що необхідно налагодити співпрацю громадських формувань із працівниками поліції щодо забезпечення у місті громадського порядку. Він підкреслив, що депутати міської ради, приймаючи рішення про фінансову підтримку громадських організацій, які братимуть участь у патрулюванні міста, поставили вимогу про те, що допомога правоохоронцям має бути реальною. Тому перед громадськими формуваннями ставиться вимога сформувати на кожного члена організації, який працюватиме з правоохоронцями справу, у якій мають були всі особисті дані, в тому числі і довідка про несудимість. Всі вони мають пройти відповідний інструктаж у поліції, обов’язково мати посвідчення, а також форму та відповідні шеврони та нашивки. Щомісяця громадські формування також мають звітуватися про свою роботу перед поліцією та органами місцевого самоврядування. Юрій Гриценко підкреслив, що отримати фінансову допомогу з міського бюджету мають саме ті люди, які дійсно допомагатимуть працівникам поліції забезпечувати громадський порядок у Кременчуці.
Заступник начальника Кременчуцького відділу ГУНП в Полтавській області Дмитро Ломов зазначив, що представників громадських формувань залучатимуться до патрулювання міста разом із працівниками поліції. Такі патрулі направлятимуть у місця, де у цьому є потреба, допомагатимуть дільничним у роботі на закріплених за ними мікрорайонах. Така співпраця у правоохоронців вже давно налагоджена, але її необхідно удосконалювати.
Своїми думками і пропозиціями щодо подальшої роботи з охорони громадського порядку поділилися і представники громадських формувань.
За словами Юрія Гриценка, підсумки будуть підведені за результатами 6 місяців роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, після чого буде визначено розмір їх фінансової підтримки з бюджету міста. Секретар міської ради зазначив, що міська влада готова підтримувати громадські формування та розраховує на відповідну підтримку з їх сторони.