Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

14 °C

Ви тут: Новини >> У виконавчому комітеті обговорили головні напрямки співпраці у рамках реалізації Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС)

У виконавчому комітеті обговорили головні напрямки співпраці у рамках реалізації Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС)

Березень 23, 2016

У виконавчому комітеті обговорили головні напрямки співпраці у рамках реалізації Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС)

Сьогодні у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулося засідання Дорадчого комітету з ефективного врядування і розвитку, створеного для впровадження Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС). Участь у ньому взяли  міський голова Віталій Малецький, директор Проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко та експерти Ігор Лепьошкін та Валерій Кікоть.
Кременчук став одним із 16 міст-партнерів із чотирьох регіонів України (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області) Проекту ПРОМІС, який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади. Дорадчий комітетет у місті Кременчук був створений у лютому 2016 року та є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, який діятиме на час реалізації Проекту.
Міський голова Віталій Малецький зазначив, що Кременчук розпочинає велику роботу у рамках проекту «Партнерство для розвитку міст», яка буде тривати протягом 5 років. Він висловив сподівання, що завдяки цій співпраці вдасться модернізувати систему місцевого самоврядування в м. Кременчуці і систему бізнес- середовища, а також мережу комунікацій між громадою органами влади і бізнес-середовищем.
Олександр Кучеренко проінформував присутніх  щодо головних напрямів діяльності Проекту ПРОМІС. Він окреслив три головних напрямки, які будуть відпрацьовані  під час його реалізації. Перший – це демократичне врядування, його мета забезпечити відкритість та прозорість  рішень, що приймаються органами місцевого самоврядування, прозорий процес бюджетоутворення, покращення надання адміністративних послуг, тощо.  Другий – підтримка розвитку малого та середнього бізнесу на місцевому рівні, розвиток міжсекторного партнерства. Третій – міжвідомча співпраця, тобто взаємодія різних гілок влади для вирішення питань децентралізації, створення умов для підвищення фахового рівня державних службовців, підвищення ролі жінок у роботі самоврядних органів, тощо.
Головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін  зупинився на плані роботи проекту у Кременчуці на 2016-2017 роки. Він озвучив перелік ініціатив, які планують запровадити в нашому місті, серед них розширення участі громади у формуванні місцевої політики, проведення соціологічних досліджень  щодо вивчення думки громади із різних питань, стратегічне планування, розробка брендів, навчання з питань врядування. Також передбачаються навчальні поїздки до Польщі та Канади з метою вивчення досвіду роботи самоврядних органів цих країн.
Головний експерт з розвитку бізнесу проекту ПРОМІС Валерій Кікоть акцентував увагу на питаннях підтримки малого та середнього бізнесу, передбачених проектом. Він зазначив, що спочатку буде вивчено бізнес-клімат у місті та його проблеми, а потім запропоновано програму підтримки малого та середнього бізнесу. Варто відмітити, що Проектом ПРОМІС передбачена фінансова підтримка для впровадження в життя найбільш цікавих бізнес-проектів у сумі 100 тис. канадських доларів. Визначатимуть кращі проекти, які отримають фінансову підтримку за рахунок цих коштів, на  конкурсі.
Учасники заходу, а серед них були депутати міської ради, громадські діячі, представники малого та середнього бізнесу, промисловці, мали можливість поставити свої питання до експертів проекту та отримати на них відповіді. Серед найбільш хвилюючих питань, що поставили кременчужани до гостей міста, проблеми розвитку комунального транспорту, створення робочих місць, особливо для молоді, можливість стабілізації роботи великих промислових підприємств та багато інших. Координатори проекту пообіцяли врахувати всі ці питання у подальшій роботі  та при розробці стратегії.

Фотогалерея