Співвласники квартир у багатоквартирних будинках до 1 липня 2016 року мають визначитися із створенням ОСББ.
Для цього надаємо декілька практичних порад, які допоможуть з процедурою створення об’єднання.
Так, співвласники багатоквартирного будинку мають право безоплатно одержувати інформацію про суб’єктів права власності на всі квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку і площу таких квартир та приміщень у порядку і межах, визначених Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».
Для отримання такої інформації необхідно:
- Уповноваженій особі ОСББ необхідно звернутися із заявою про надання інформації до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (м. Кременчук, площа Перемоги, 2);
- Надати документ, що підтверджує створення ОСББ (протокол установчих зборів чи протокол створення ініціативної групи по створенню ОСББ).
- Безкоштовно отримати інформацію про співвласників багатоквартирного будинку, яка буде надана протягом 24 годин.
Ще одним кроком до створення об’єднання є його державна реєстрація – визнання державою факту створення юридичної особи.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об’єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна, створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені тільки після державної реєстрації права власності на більше 50% квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Варто звернути увагу на те, що кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджують його статут.
Установчі документи об’єднання підписує голова установчих зборів або інша уповноважена зборами особа.
Статут об’єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності об’єднання та не суперечать вимогам законодавства. Включення до статуту відомостей про склад співвласників не є обов’язковим.
Для державної реєстрації об’єднання співвласників уповноваженій особі необхідно подати:
- заяву про державну реєстрацію створення ОСББ до Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (м. Кременчук, площа Перемоги, 2);
2. документ, що підтверджує створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (протокол установчих зборів, списки присутніх осіб на зборах);
3. установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документу (статуту);
4. заяву про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства (за бажанням заявника);
- Увага! Адміністративний збір за державну реєстрацію об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не справляється.
При цьому державна реєстрація об’єднання співвласників багатоквартирного будинку проводиться протягом 24 годин.
Управління державної реєстрації
виконавчого комітету Кременчуцької міської ради