Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

10 °C

Ви тут: Новини >> У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня Чорнобильської трагедії

У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня Чорнобильської трагедії

Квітень 26, 2016

У Кременчуці відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня Чорнобильської трагедії

26 квітня 2016 року у Кременчуці вшанували пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС та подякували живим героям-чорнобильцям, які ціною власного життя та здоров’я врятували людство від наслідків найбільшої техногенної катастрофи 20 століття. 
Цього дня біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» зібралися представники  міської влади на чолі міським головою Віталієм Малецьким представники громадських організацій, учні навчальних закладів та небайдужі кременчужани. 30  років  минуло від сумної дати, коли стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АС, але по цей час ця подія не перестає хвилювати людей, адже тільки на українській землі внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало більше 2,5 млн. осіб, у тому числі майже 640 тисяч дітей, щонайбільше 400 тисяч були змушені залишити свої домівки, понад 10 млн. людей нині проживає на радіаційно забруднених територіях. Панахиду за загиблими від «мирного атому» провів настоятель Свято Миколаївського собору Володимир Макогон. 
Звернувся до присутніх і міський голова Віталій Малецький. Він зазначив, що наслідки аварії на Чорнобильській АЕС ми відчуваємо і сьогодні. На жаль, долею судилося нашій країні постійно переживати якісь потрясіння. І саме герої –  чорнобильці, ті, хто ліквідовував пожежу на четвертому енергоблоці ЧАЕС,  знаходячись в самому пеклі радіоактивного випромінювання захистили  всіх нас від наслідків вибуху мирного атому, що вийшов із під контролю. Низький уклін всім героям – чорнобильцям за подвиг в ім’я життя. Керівник міста наголосив, що міська влада постійно знаходиться у діалозі з чорнобильськими громадськими організаціями і робитиме все максимально можливе, щоб допомагати їм вирішувати проблеми. Тому все, що  задекларовано міською владою щодо надання пільг соціального та медичного характеру для ліквідаторів, їх родин і дітей, буде зроблено обов’язково.
Перед присутніми на мітингу також виступили  голова громадської організації ЧАС «Чорнобильсько-Афганський Союз» керівник громадського об’єднання «ЧАС» ( Чорнобильско-афганська спілка) Олексій Жовтобрюх, голова Кременчуцької міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Петро Пономаренко та його заступник голова Крюківської районної організації Олександр Якименко. У своїх виступах вони згадали події далекого 1986 року та героїзму людей, які брали участь у ліквідації цієї техногенної катастрофи, а також торкнулися проблем, з якими доводиться стикатися чорнобильцям.
У 1987 році колектив народного ансамблю пісні і танцю «Славутич» міського Палацу культури виступав з концертом перед героями-ліквідаторами. З імпровізованої сцени було добре  видно понівечений 4 реактор атомної електростанції. У 30 кілометровій зоні вони бачили покинуті домівки, безлюдні вулиці, зарослі травою осиротілі могили. Це настільки вразило наших земляків, що невдовзі народилася пісня-молитва «Біль Чорнобиля» на слова Олега Головка, музика Володимира Смолякова. Вперше кременчужани почули її на 10 річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Сьогодні цей творчій колектив  знову, як спомин про ту страшну ніч, виконав пісню-молитву «Біль Чорнобиля».
Після  завершення мітингу всі присутні поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля», а Петро Пономаренко та Олексій Жовтобрюх були удостоєні честі опустили в  хвилі Дніпра Вінок Пам’яті.


Фотогалерея