Експерти Українського гідрометцентру прогнозують зміну синоптичного фону. Від 5-6 січня очікуються опади у вигляді дощу, снігу та зниження температури до 10 градусів морозу.
Через морозну вітряну погоду з’являється ризик переохолодження й обмороження у людей.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради нагадує правила поведінки в умовах низьких температур.
Ознаки переохолодження - це озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. Якщо переохолодження тривало досить довго, воно може перейти в стан обмороження, тобто пошкодження тканин у результаті дії низьких температур.
Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді.
Що треба знати про ступені обмороження:
- При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк.
- При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину знобить, підвищується температура тіла.
- Третя й четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.
Як допомогти при переохолодженні:
- При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву.
- Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати обморожене місце снігом, тому що сніг не зігріває, а ще більше прохолоджує та ушкоджує шкіру. Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою!
- Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то не можна робити розтирання. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати та доставити постраждалого до лікарні.
- Людину з будь-яким видом відмороження необхідно помістити в тепле приміщення і дати йому гарячий чай або каву.