новини за сьогодні
Ви тут: Новини >> ДСНС наголошує на необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки як у побуті, так і в екосистемах
ДСНС наголошує на необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки як у побуті, так і в екосистемах
На засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кременчуцької міської територіальної громади обговорили питання про заходи щодо запобігання протидії пожежам в природних екосистемах на території Кременчуцької міської територіальної громади у весняно - літній період 2023 року.
За інформацією Кременчуцького районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, протягом І кварталу 2023 року на території Кременчуцької територіальної громади сталося 45 пожеж ( у відповідний період минулого року 68 ), внаслідок яких травмовано 2 особи та 2 особи загинуло ( минулого року 7). У житловому секторі цьогоріч виникло 28 пожеж ( минулого року 31), в природних екосистемах – 8 ( минулого року 31), внаслідок яких знищено суху рослинність на відкритій території площею більш ніж 9 га. Всього на території Кременчуцького району з початку 2023 року зареєстровано 45 пожеж у природних екосистемах.
Хоча статистичні показники у порівнянні з минулим роком покращилися, фахівці ДСНС наголошують на необхідності суворого дотримання правил пожежної безпеки як у побуті, так і в екосистемах. Вони нагадують жителям громади, що в Україні підвищено штрафи за порушення правил безпеки при користуванні відкритим вогнем, за випалювання сухої рослинності, а також пожежі в лісах.
Так, штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає:
- для громадян: від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1530 – 4590 грн.);
- для посадових осіб: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).
Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі складає:
- для громадян: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.);
- для посадових осіб: від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).
Штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (відповідно до статті 77-1 КУпАП) складає:
- для громадян: 180-360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060-6120 грн.);
- для посадових осіб: 900-1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн.).
Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, складає:
- для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120-12240 грн.);
- для посадових осіб: 1260-1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420-30600 грн.).
Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються:
- штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
- або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
- або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:
- позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Варто зазначити, що у воєнний час спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність.
Жителі громади мають дотримуватися пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках, не спалювати стерню, сміття та залишки рослинності. У період високого класу пожежної небезпеки відвідування громадянами лісових масивів і в’їзду до них транспортних засобів взагалі заборонено.