Ви тут: Новини >> Правовстановлюючий документ на землю: чи дійсний державний акт, виданий до 1 січня 2013 року
Правовстановлюючий документ на землю: чи дійсний державний акт, виданий до 1 січня 2013 року
З 1 січня 2013 року відбулись зміни у проведенні державної реєстрації права власності на нерухоме майно, в тому числі і земельні ділянки.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно являє собою офіційне визнання та підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до державного реєстру речових прав на нерухоме майно(далі - ДРРП).
Це означає, що речові права на земельну ділянку (право власності, користування земельною ділянкою) підтверджуватимуться фактом проведення державної реєстрації такого права у ДРРП, а не одержанням державного акта на землю. В процедурі державної реєстрації права власності на земельну ділянку власнику за його заявою видається витяг із ДРРП.
У Вас є земельна ділянка та є державний акт?Давайте перевіримо, чи все у порядку з документами на землю?
Одразу заспокоїмо усих власників державних актів «старого зразка»(тобто виданих у період з 1993 по 2012 роки) - вони є чинними і так само є підтвердженням Вашого права власності на земельну ділянку.
Зверніть увагу! Якщо державний акт виданий у 1992-2001 роках - він не містить інформацію про кадастровий номер земельної ділянки. Не існує встановленої дати, коли власники таких державних актів повинні присвоїти кадастрові номери, але зробити це доведеться у випадках, коли необхідно посвідчити угоди щодо відчуження (продати, обміняти чи передати в оренду).
Кадастровий номер – це індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.
Які документи на землю потрібно мати для держреєстрації?
Якщо у Вас є державний акт (рожевого, блакитного чи зеленого кольору) - ділянка зареєстрована в Держземкадастрі і має кадастровий номер, наступний крок - реєстрація права власності в ДРРП.
Для цього подаються наступні документи:
- документ, що посвідчує особу та ідентифікаційний номер;
- державний акт про право власності на землю;
- кадастровий номер (необхідно повідомити державному реєстратору, а останній отримає всю необхідну інформацію про землю в порядку взаємообміну між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав).
Зареєструйте право власності на земельні ділянки зараз, щоб не хвилюватись в майбутньому!
За інформацією департаменту державної реєстрації виконкому Кременчуцької міської ради