Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

8 °C

Ви тут: Новини >> Депутати міської ради знайомилися з роботою КП «Кременчукводоканал»

Депутати міської ради знайомилися з роботою КП «Кременчукводоканал»

Травень 14, 2016

Депутати міської ради знайомилися з роботою КП «Кременчукводоканал»

       Сьогодні, 14 травня 2016 року, у рамках виїзного депутатського семінару, депутати Кременчуцької міської ради мали можливість познайомитися з роботою КП «Кременчукводоканал» та побувати на основних об’єктах підприємства, зокрема: водоочисній станції в с. Вільна Терешківка, насосній станції перекачування каналізаційних стоків № 17 (СП-17), що на проспекті Полавському, та міських каналізаційних очисних спорудах в с. Мала Кохнівка.
       За словами секретаря Кременчуцької міської ради Юрія Гриценка, цей захід було організовано на прохання депутатів, щоб вони мали можливість  особисто познайомитися з роботою комунального підприємства, системою очистки питної води,  каналізаційних стоків. Керівники КП «Кременчукводоканал»  проінформували народних обранців про заходи, які були впроваджені на об’єктах водоканалу за рахунок коштів Світового банку, а також про їх результати. Розповіли і про проблеми, які сьогодні потребують першочергового вирішення.
Першим об’єктом, який оглянули депутати,  була водоочисна станція Кременчука, яка знаходиться в с. Вільна Терешківка. Керівник КП «Кременчукводоканал» Віктор Солодяшків зазначив, що її призначення -  це очищення вихідної  води до якості, яка відповідає державним стандартам. Проектна потужність 150 тис. куб. м. на добу. Перша черга водоочисної станції потужністю 50 тис. мЗ на добу введена в дію в 1968 році, друга черга - потужністю 100 тис. куб. м. на добу, введена в дію в 1977р. Очищення води здійснюється паралельно на першій і другій чергах водоочисної станції. Русловий водозабір здійснюється з поверхневого джерела, реагентне очищення -  методом об'ємного освітлення та швидкого фільтрування. Знезараження здійснюється рідким хлором. Вода, очищена насосною станцією другого підйому, подається в систему водопостачання міста.
Наступним об’єктом, з яким познайомилися депутати, стала насосна станція перекачування каналізаційних стоків № 17. СП-17 - одна з головних каналізаційних насосних станцій міста, приймає стічні води з  Молодіжного, району Пивзаводу, району вул. Московської та від промислових підприємств в нагірній частині. За словами головного інженера міськводоканалу Сергія Галки, продовження її реконструкції є нагальною потребою для гарантованого надійного водовідведення цієї частини міста, враховуючи місце розташування СП-17, запобігання екологічної катастрофи у разі відмови застарілого обладнання. Це найбільш проблемний об’єкт, який потребує реконструкції. У міському бюджеті на 2016 рік передбачені кошти у розмірі 2 млн.грн. на ремонтні роботи СП-17, але керівники підприємства говорять, що цього недостатньо для виконання необхідних робіт з реконструкції цього важливого об’єкту.
Побували цього дня депутати Кременчуцької міської ради і на міських каналізаційних    спорудах, розташованих в с. Мала Кохнівка, де міські стічні води, які відводяться через розгалужену каналізаційну мережу міста, проходять процес повного механічного та біологічного очищення. За словами керівника КП «Кременчукводоканал» Віктора Солодяшкіна, саме тут за кошти Світового Банку у 2013-2014 p.p. було реалізовано перший етап реконструкції каналізаційних очисних споруд "Заміна обладнання системи аерації системи біологічного очищення стічних вод Лівобережних КОС", що включають в себе, в основному, вдосконалення системи біологічної очистки стічних вод. Депутатам розповіли і продемонстрували поетапний процес очищення каналізаційних стоків, зазначивши, що після проходження повного очищення якість стічних вод по деяким показникам навіть краща, ніж у водоймі, куди вони потрапляють після очистки.

                 



Фотогалерея