Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

0 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Два будинки на одній земельній ділянці: чи законно?

Два будинки на одній земельній ділянці: чи законно?

Травень 16, 2023

Ви збудували житловий будинок на земельній ділянці, але тепер хочете побудувати ще один? Та чи дозволено будувати 2 будинки на одній ділянці? Врахуйте норми чинного законодавства та наші поради.

Для початку з’ясуємо цільове призначення вашої земельної ділянки. ВАЖЛИВО! Використання земельної ділянки за цільовим призначенням – одна з основних вимог чинного законодавства, яку повинен дотримуватися кожен власник та користувач землі.

Нормами ст.121 Земельного кодексу України передбачено наступне цільове призначення земельної ділянки – для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законами, іншими нормативно-правовими актами та нормативними документами, і призначена для постійного у ній проживання.

Садибою є земельна ділянка разом із розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями (ст. 381 Цивільного кодексу України).

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Чинним законодавством України не передбачено будівництво двох чи більше індивідуальних житлових будинків на одній присадибній земельній ділянці.

ЗАПАМЯТАЙТЕ просте правило: 1 ЗЕМЕЛЬНА ДІЛЯНКА = 1 ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК. Біля будинку можуть знаходитися інші споруди, які підпадають під категорію допоміжних: літня кухня, господарський блок, гараж, баня та інші.

Але ж, що робити, якщо ви все-таки хочете побудувати 2 будинки на одній території? Що для цього потрібно?

1. Поділити відповідну земельну ділянку на дві частини та кожній присвоїти кадастрові номери;

2. Зареєструвати право власності на ці ділянки в Державному реєстрі речових прав;

3. Подати документи на отримання будівельного паспорта, дозволу на будівництво;

4. Ввести новий будинок в експлуатацію.

Не забудьте! При будівництві другого будинку обов’язково потрібно дотримуватися чинних будівельних норм: відстані від інших будівель, дороги, меж, джерел водопостачання тощо, адже при їх порушенні ввести будинок в експлуатацію буде складно.

Сподіваємося, що ваше будівництво буде законним та вдалим!