Офіційний вебпортал Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та виконавчого комітету

9 °C

новини за сьогодні

Ви тут: Новини >> Виставка робіт, виконаних в техніці енкаустики

Виставка робіт, виконаних в техніці енкаустики

Травень 16, 2016

Виставка робіт, виконаних в техніці енкаустики

       13 травня  в Картинній галереї Наталії Юзефович відбулося відкриття персональної виставки «В гармонії з природою» художниці з Івано-Франківщині Ірини Грицак. На виставці  представлено  25 робіт виконаних в   древній, але знедавна знову популярній техніці енкаустики.
      Енкаустика - техніка  живопису, в якій сполучною речовиною для фарб є віск. Живопис виконується фарбами в розплавленому вигляді. В цій техніці образотворчого мистецтва традиційні пензлі заміняє праска, за допомогою якої плавиться кольоровий віск і наноситься на основу (ДВП, картон, полотно).  
   Ірина Грицак народилася 2 січня 1978 року в м. Сєвєроморськ (Мурманська обл., Російська Федерація), але батьки її родом з міста Надвірна (Івано – Франківська область). Має технічну освіту, працює у відділі метрології нафтопереробного заводу. Малювати почала з дитинства, займалася в образотворчій студії, згодом закінчила художню школу. Свою творчу діяльність розпочала саме на Прикарпатті. Першу перемогу здобула в конкурсі малюнку на асфальті «Діти проти війни».
        Навчаючись в художній школі на уроках з історії мистецтв почула про Фаюмські портрети*, які дійшли до наших днів, і зацікавилася цим складним видом живопису. А вже у зрілому віці дізналася, що за кордоном почали відновлювати цю техніку, використовуючи сучасні технології і матеріали (пастелі, віск з додаванням пігментів). Спробувала, і її це зацікавило, заінтригувало. Адже ніколи не знаєш, що вийде в кінцевому результаті, тому це дуже захоплює. І це захоплення триває вже 9 років.
      Улюблений жанр – Карпатські пейзажі з чудовими краєвидами, останнім часом розвиває квіткову тематику, створює роботи на тему фентезі. Роботи художниці пронизані теплом і спокоєм, особливою позитивною атмосферою, в них відчувається душевність і щирість.
        Свої роботи пані Ірина дарує друзям, також її твори знаходиться в приватних колекціях.  
      Художниця є активною  учасницею міських, регіональних та Всеукраїнських художніх   виставок (4 із них - персональні), розширює їх діапазон, зокрема в нашому місті в нашій галереї.
       В рамках відкриття виставки був проведений  майстер – клас, де художниця поділилася секретами своєї творчості і показала, як за допомогою простих предметів і матеріалів народжуються незвичайні картини.
     *Фаюмські портрети – створені в техніці енкаустики поховальні портрети в Елліністичному Єгипті I-III ст. Свою назву отримали за місцем першої великої знахідки в Фаюмській оазі. Пізніше їх знайшли і в інших місцях (в некрополях єгипетського Мемфісу, Панополі, Фівах та ін.) Але назва Фаюмські закріпилася за усією групою портретів. Створення таких портретів є елементом видозміненої  під грецьким впливом  місцевої похоронної традиції: портрет замінює традиційну  поховальну маску на мумії. Для виготовлення фаюмських портретів використовували тонкі дощечки з деревини своєї місцевості (платан, смоква, тис) або закордонних (сосна, ялина, ліванський кедр, кипарис, дуб). Використовували фарби різної густоти (від загуслих до рідких). Мазки на обличчях шліфували, але залишали світові бліки (пробіли). Волосся виписували рідкими фарбами і не затирали мазків. Це справляло враження достовірних зачісок. Вінки були звичайним атрибутом грецьких поховань. Тому на головах фаюмських портретів вінки, в тому числі золоті. Для них використовували сусальне золото. Іноді золотом викладали і тло портретів, що робило їх розкішними і схожими на тло ікон.         
         Майстерність виконання портретів зробила їх уславленим надбанням світового мистецтва, Вони є в колекціях багатьох музеїв світу, у тому числі Британського музею, Лувру, Музею Метрополітен.

Виставка   триватиме до 30 червня 2016 року.

Вхід вільний.

Адреса галереї: вул. Космічна, 9 (р-н Раківка).

Галерея працює щодня, крім понеділка з 10:00 до 17:00.



Фотогалерея