Ви тут: Новини >> ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ РУЙНУВАННЯ ГЕС ТА ЗАГРОЗІ ЗАТОПЛЕННЯ
ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ РУЙНУВАННЯ ГЕС ТА ЗАГРОЗІ ЗАТОПЛЕННЯ
ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ
ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ РУЙНУВАННЯ ГЕС ТА МОЖЛИВОМУ ЗАТОПЛЕННІ
Кременчуцька міська територіальна громада знаходиться поряд з великою гідротехнічною спорудою – Кременчуцькою ГЕС, руйнування якої може привести до техногенної аварії з формуванням зони можливого катастрофічного затоплення. До зони можливого катастрофічного затоплення територіально потрапляють центральна та правобережна частина міста Кременчук, населені пункти Потоки, Мала Кохнівка, Соснівка, Придніпрянське. Час підходу «високої води» до міста складає від 30 до 45 хвилин. Населення, що проживає у зоні можливого катастрофічного затоплення, повинно знати про існуючі загрози, порядок дій у випадку загрози катастрофічного затоплення, діяти швидко, без паніки.
На випадок можливого катастрофічного затоплення в територіальній громаді передбачена обов’язкова евакуація населення, затверджений план евакуації, створені органи евакуації. Про початок евакуації населення інформується за допомогою системи централізованого оповіщення, через засоби масової інформації, вуличні гучномовці, офіційні інтернет-сайти та телеграм-канали органів місцевої влади.
Порядок проведення евакуації передбачає вихід населення із зони затоплення у підвищені незатоплювані місця:
- на лівобережній частині територіальної громади до нагірної частини міста Кременчук,
- на правобережній частині територіальної громади на Деївську гору.
Громадяни, які не встигають вийти у підвищені незатоплювані місця, повинні піднятися на вищі поверхи (вище 2-го поверху) своїх або найближчих будинків та очікувати сходу «високої води» або рятувальників.
Далі населення, що підлягає евакуації через створені збірні пункти евакуації прямує до безпечних районів розміщення в Полтавській області (для лівобережної частини територіальної громади) та Кіровоградській області (для правобережної частини територіальної громади).
До безпечних районів розміщення населення, що підлягає евакуації, прямує пішим порядком, автомобільним і залізничним транспортом, власними транспортними засобами та перебуває там до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (орієнтовно протягом 7-10 діб).
Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи
Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області
https://kremen.gov.ua/index.php?view=single-str&dep-id=22&page_id_two=193